Forum: Dobre Dla Domu 1475

fc_finanse 18.04.2007 *.nat-mia.aster.pl

6
Jestem bardzo mocno zainteresowany podjęciem wspólpracy z tym systemem. Czy ktoś ma praktyczne doświadczenie w zakresie wspolpracy z DDD?
Poprosze uprzejmie o informacje...
Pozdrawiam

Mirek_1 09.05.2007 *.gbq82.internetdsl.tpnet.pl

1
Czołem fc_finanse,
Chciałbym odpowiedzieć na Twoje pytanie o DDD (podobne pojawiły się na biznesforum.pl)

Prowadziłem sklep pod własną marką w Kołobrzegu, od pół roku prowadzę sklep franczyzowy DDD (przystąpiłem do sieci z własnym sklepem).

Zacznę od pozytywów. Dla mnie największą zaletą w DDD jest to, że wszedłem do sieci za 100 tys. zł. (a nie za 300 tysięcy, bo - jak już wiecie - na tyle szacują koszty otwarcia) Resztę (te 200 tys.) inwestuje BRW i wspólnie dostawcy w postaci towaru, za który płace dopiero jak go sprzedam.
Drugi plus - przy otwieraniu sklepu dostałem wsparcie ze strony BRW (nowi franczyzobiorcy mają jeszcze lepiej, bo BRW daje im gotowy sklep). BRW wydalo też pieniadze na kampanię otwarciową, w planach są też kolejne - tu nie narzekam, bo przełożenie na obroty jest.

Żeby nie było zbyt słodko, teraz kilka minusów: po pierwsze za mocne usztywnienie w kwestii własnych dostawców - BRW narzuca swoich i tutaj nie ma dyskusji. To mi się najmniej podoba, ale takie są reguły.
Druga rzecz – przy otwarciu sklepu narzucają takie tempo, że człowiek ledwo wyrabia. Wkurzające to, ale dobrze to już mieć za sobą, bo sklep już działa i sprzedaje.

Ogólem jest OK. Zacząłem wychodzić na swoje troche szybciej niż mi wyliczyli w biznesplanie (to pewnie zasługa koniunktury). Mój biznes działa na tyle dobrze, ze w maju włączam pod logo DDD kolejny sklep.
pozdrawiam wszystkich
Mirek

Mav 23.05.2007 *.inet3-pr.piasta.pl

8
Witam Mirek.
Ja się poważnie zastanawiam nad otwarciem DDD w moim mieście. Miasto spore bo ponad 300 tys. mieszkańców. Ale co za tym idzie spora też konkurencja. Chciałbym uzyskać troche więcej informacji na temat tej franczyzy od kogoś kto wstąpił do tej sieci.Mam już jedną franczyzę (shop pracz) i troche się w tym orientuję. Gdybyś mógł mi przesłać jakiś kontakt do Siebie, bedę wdzięczny. Nie kryje że zależy mi na czasie, bo konkurencja sie czai :)

Tadeusz 20.06.2007 *.abzb151.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Bardzo mnie interesuje założenie tego typu działalności, ale chciałbym zobaczyć listę takich sklepów, ile ich jest i gdzie się znajdują.
Czy można rozwijać działalność o dodatkowe elementy?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.