Forum: mbank czy minibank? 1475

obiektywny komentator 04.05.2007 *.abit235.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
no tak ale w artykule nie znalazło się kilka niezwykle ważnych szczegółów Powiedziałbym wręcz, że kluczowych. Potencjalny partner banku wpłaca na wejsciu 8 tysięcy złotych, szykuje lokal zgodnie z wytycznymi (minimum 2 stanowiska lub 3 już nie pamiętam dokładnie) i parę innych rzeczy A co dostaje w zamian:

Nikomu nie znane logo MiniBanku - no ten ludzi z logo może się kojarzyć z BGŻ ale to chyba przypadek, a gdyby nie to i tak marnie bo to nie placówki BGŻ a BZ WBK - a co oferuje swoim klientom ?? Tak naprawde usługi kasowe i przekazy Western Union, kredyty czy inne rzeczy może kiedyś Sorry ale jak za takie pieniądze (opłata za wejscie + remont + meble to na bide 20 tysiecy) ktoś ma sobie otworzyć punkt kasowy tylko troszke ładniej wygladający to zdecydowanie za mało. Ja rozumiem gdyby ta oferta pojawiła sie jakies 4 lata temu to i owszem Ale teraz mając pod ręką propozycje BPH, Eurobanku, ING czy innych to śmiech na sali moim zdaniem i blado widze rozwój tego czegoś

jarolakers78 18.05.2007 *.beh33.neoplus.adsl.tpnet.pl

102
Witam,
jak myślicie który z biznesów ma większe szanse powodzenia? Minibank marka jeszcze nie jest znana, ale BZ WBK ma duże i konkretne plany rozwoju. Mbank ma już wyrobioną markę, ale czy ma na tyle dobry produkt, aby utrzymać placówkę "naziemną"?
Pozdrawiam

jarolakers78 20.05.2007 *.bhs164.neoplus.adsl.tpnet.pl

102
Witam,
a jak oceniasz propozycje mbanku. Wlsanie wchodza na rynek z placowkami naziemnymi?

aragonis 07.12.2007 *.aafe64.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
Minibank nie polecam, słaba oferta, wysokie koszta jak na taki typ działalności, konkurencja wypada lepiej.

sam 08.12.2007 *.aagm2.neoplus.adsl.tpnet.pl

Też odradzam minibank ze wzgledu na ofertę. Najwiecej zarabia sie na kredytach a oni mają dosć ostry scoriing i naprawdę tylko bardzo dobrzy klienci przechodzą. Co do euro to kto nei słyszał o tym banku? No właśnie wiec i zwrot nakładów poniesiony na otwarcie bedzie krótszy (także też że wzgledu na ofertę).

aragonis 09.12.2007 *.aagt189.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
Zanim ktoś powie wam o ofercie dokładnie- prowizje itd musicie podpisać klauzulę poufności i dopiero wtedy ktoś się z wami umówi na omówienie szczegółów. Robią z tego taką tajemnicę jakby mieli asa w rękawie he.

jarolakers78 11.02.2008 *.host-89-228-20-129.zamosc.mm.pl

102
Witam forumowiczów,
jestem po dość zaawansowanych rozmowach z Minibankiem. Praktycznie wszystko jest już uzgodnione, wyjaśniliśmy sobie wszystkie kwestie. Pozostała jedynie ostateczna decyzja, czy w to wchodzę czy nie. I tutaj oczywiście proszę o jakieś komentarze, wszystkie mile widziane. Oczywiście chętnie posłuchałbym doświadczonych we współpracy z Minibankiem. W moim przypadku chodzi o 20-tysięczne miasto na wschodzie Polski. Lokal ok. 35m2, kwota inwestycji na uruchomienie stosunkowo niska bo ok. 15-20 tysięcy. Oczywiście najwięcej wątpliwości budzi marka, tutaj raczej nikt o niej nie słyszał. Ofertowo troszkę się w Minibanku pozmieniało, systematycznie dodają nowe produkty. Myślę, że fajną sprawą jest konto, którego utrzymanie to 0 zl. dla klienta, jest ono nawet oprocentowane. Są pożyczki gotówkowe, opłaty rachunków, Western Union, minikantor wymiany walut, oczywiście wpłaty i wypłaty, hipoteka. Jest jeszcze. W miejscowości jest trochę placówek bankowych PKO BP, PKO SA, Kredyt Bank, Getin, Centrum Kredytowe Lukas ostatnio otworzył się nawet Dominet Bank, więc konkurencja będzie dosyć duża. Lokal to koszt ok. 2 tysiące netto. Co o tym wszystkim myślicie? Za wszystkie wypowiedzi dziękuję.
Pozdrawiam

rafalt 12.02.2008 *.ip-91-193-199-2.enterpol.pl

skad wiesz o hipotekach ? masz juz je w umowie czy dopiero sa w planach ?

pozdrawiam

jarolakers78 12.02.2008 *.host-89-228-20-129.zamosc.mm.pl

102
Witam,
osoba, z którą rozmawiałem powiedziała, że jest możliwość sprzedaży hipoteki BZ WBK.
Pozdrawiam

sam 12.02.2008 *.acjy131.neoplus.adsl.tpnet.pl

Na co sie nastawiasz tzn. głównie co zamierzasz sprzedawać i na czym w swojej sprzedaży masz zamiar najwiecej zarabiać?

rafalt 12.02.2008 *.ip-91-193-199-2.enterpol.pl

jarolakers - przejdzmy na maila, wyslalem Ci wiadomosc ;]

jarolakers78 13.02.2008 *.host-89-228-20-129.zamosc.mm.pl

102
Witam,
nie będę w tym temacie jakiś oryginalny jak powiem, że najbardziej liczę na kredyt gotówkowy i sprzdaż kont osobistych. Konta są darmowe dla klienta, a w dodatku mają być oprocentowane. Jaki to ma być procent, tego jeszcze się nie dowiedziałem. Z kredytami może być problem, ponieważ w mieście jest już kilka banków z "uznaną marką" a teraz jeszcze dochodzi Dominet Bank. Najbardziej mnie zastanawia rozpoznawalność marki.
Pozdrawiam

rafalt 13.02.2008 *.ip-91-193-199-2.enterpol.pl

2 % - chyba najwyzsze oprocentowanie ROR w Polsce

pozdrawiam

sam 13.02.2008 *.www2.intra.koncept.pl

jarolakers78: domyślałem się że właseni o te produkty Ci chodzi. Powiem tak: sprzedaje oferte kredytów got. WBK jednak sporadycznie ze względu na przyznawalność która jest kiepska. Dużo odrzutów - klient powinien mieć naprawdę nienaganną historie kredytową. Jezeli checsz na tym produkcie zarobic to powinieneś się zastanowić bo koszty otwarcia to jedno a koszty prowadzenia placówki to drugie. Jezeli nie bedziesz miał przychodów ze wzgledu na słabą sprzedaż, której wina wcale nie musi lezeć po Twojej stronie, to szybko popłyniesz. Co do kont bankowych to czy zastanawiałeś sie jak trudno jest kogoś, kto jest juz przywiązanych do swojego banku przekonać, aby zmienił konto? Piszesz że Twoja miejscowosc to 20 tyś. mieszkańców wiec dużych możliwości zbyt nie masz. Wiekowe osoby zwykle nie chcą kont a jak juz mają to na pewno ich nie zmienią. Osoby młode zwykle interesują się kontami internetowymi. Jedynie możesz tak naprawde liczyć na osoby w średnim wieku choć i tu nie bedzie łatwo. Przy dużej konkurencji nie jest tak prosto sprzedać konto bo sama opłata za prowadzenie rach. to nie wszystko (koszty wydania kart bankomatowej, koszty za obsługe karty, koszt wypłaty z bankomatów, ilość bankomatów itd.).

Jeżeli checsz otworzyc placówkę partnerską to powinieneś wziąść pod uwage nie tylko koszty jej otwarcia (choć to tez wazne) ale też:
- ROZPOZNAWALNOSĆ MARKI!!!
- ogólnopolskie reklamy danego banku
- ofertę: kredyty (jaka przyznawalnosć, jak jest bogata oferta - gotówki, konsolidacje, samochodówka, hipoteka), lokaty (na nich można tez dobrze zarobic), rachunki, punkt przyjnowania opłat (jakie koszty dla klienta)
- koszty franszyzy (np. koszty marketingu, koszty za marke)

Jezeli głównie chcesz zarabiać na kredytach to moze powinieneś zostać pośrednikiem kredytowym (multiagentem), który głównie oprze sie na ofercie kredytowej wielu banków. Ewentualnei przeanalizuj sobie inne systemy franszyzowe (może troche droższe ale moze też majace większe możliwości?).

Pozdrawiam

jarolakers78 15.02.2008 *.host-89-228-20-129.zamosc.mm.pl

102
rafalt, proszę o kontakt na mail.
Pozdrawiam

luki 26.02.2008 *.dvr2.internetdsl.tpnet.pl

3
polecam dobrą stronke...duzo ciekawych produktów, sam skorzystałem i jestem zadowolony

www.zysk.money2money.pl

kandydat1977 27.02.2008 *.88-199-249-102.tktelekom.pl

2
Kilka szczegółow:
za konto się płaci 3 zł miesięcznie więc oferta nie jest za rewelacyjna, w zasadzie brak bezpłatnych bankomatów, nieznana marka. ja nie polecam wchodzenia w ten interes!!!

Qark 15.04.2008 *.ip-85-219-166-77.ibd.gtsenergis.pl

55
Witam!
Mam pytanie czy otwarł ktoś placówkę Minibank (BZ WBK)? Jeśli tak to jak idzie interes? Ja też planuję otworzyć minibank. Proszę o jakieś info.

Qark 25.05.2008 *.ip-85-219-166-77.ibd.gtsenergis.pl

55
Nikt się nie wypowie w tym temacie???

46adams 26.05.2008 *.adni231.neoplus.adsl.tpnet.pl

156

Witam.

Prowadzę placówkę minibanku narazie oferta jest zbyt skromna: wpłaty (DOSYĆ DOBRY PRODUKT), konta(bardzo ubogie) pozyczki( Niska prowizja początkowa) wu (za niski limit gotówkowy) i doładowanie komórek( raczej nie opłacalne) jesli ktośc ma punkt kasowy to moze być dla niego dobra oferta dla reszty nie za bardzo. NIe znana nikomu marka duzo pieniędzy i czasu trzeba włożyć w reklamę.Szkoda ze oferta nie jest połączona z BZWBK tak jak miał to BPH .Widocznie minibank ma pozostać taką skromną częścią BZWBK a szkoda b jeśli powiększy ofertę o pozostałe produkty BZWBK to może być to dośc dobra działalnośc .

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.