Forum: Salon firmowy a franczyzowy 1478

jesion 10.07.2007 *.82.177.216.79

1
Witam!!!! Jaka jest różnica pomiędzy salonem firmowym a salonem działającym na licencji franczyzowej?

jarolakers78 10.07.2007 *.bgc160.neoplus.adsl.tpnet.pl

102
Witam,
moge tylko sie wypowiedziec na pdst wiedzy o rynku telekomunikacyjnym, inne branże są mi mniej znane. Jeżeli chodzi o telekomunikację, czyli operatorów telefonii komórkowej różnica jest bardzo duża. Przede wszystkim oferta w salonie firmowym jest bogatsza. salon firmowy ma pierwszeństwo dostępu do najbardziej gorących promocji na np.: telefony i oferty abonamentowe. Salony firmowe posiadają swoich handlowców w terenie, którzy również bedą dysponowali lepszą ofertą niż handlowcy salonów franczyzowych (większość franczyzobiorców handlowców nie ma, bo zwyczajnie ich na to nie stać - zyskiem muszą sie przecież dzielić ze swoim agentem!!!). Dla przedsiębiorcy najważniejsze jest jednak fakt, że salon firmowy ma bezpośredni kontakt z główną centralą firmy i obsługują go tylko konsultanci do tego przeznaczeni i robią to relatywnie dobrze i szybko. Pracownicy salonów franczyzowych mają dużo gorzej i kontakt mają utrudniony, a już pracowncy autoryzowanych punktów to jeszcze niższa kategoria. Oczywiście można być franczyzobiorcą współpracując bezpośrednio z operatorem, a można być biorcę współpracując z agentem. To też ogromna różnica:) Oj, duż można tego jeszcze wymieniać, można na ten temat napisać całkiem długi artykuł, a może pracę magisterską:) Aha, jeszce jedna różnica, dość ważna dla klienta - w salonie firmowym zapłacisz swoj rachunek, raczej za darmo. Salony franczyzowe i punkty sprzedaży muszą same starać się o taką możliwość, zapłacić za wdrożenie takiego systemu, no i oczywiście uzyskać na to zgodę:)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.