Forum: Da Grasso - wchodzić czy nie oto jest pytanie? - gastronomia 214

marek_3 04.10.2007 *.aai36.internetdsl.tpnet.pl

1
prosze o opinie posiadaczy pizzeri

AREK 05.10.2007 *.cvf133.internetdsl.tpnet.pl

29
Osobiście nie znam tego biznesu od środka, ale np. u mnie na śląsku pół roku temu w moim mieście otworzono Da Grasso i teraz otwarto już dwie kolejne w ościennych miastach, a na pizze wieczorami trzeba czekać godzine. Więc jak widać interes nieźle się kręci.

ascibull 16.06.2008 *.80.50.254.246

2

Witam

Mam lokal 100 m2 i kapitał taki jak wymaga siec Dagrasso.

Pytanie do obecnych franszyzobiorców czy założenie pizzeri w mieści ponad 500 tyś mieszkańcow jest oplacalne. Lokal jest usytuowany w centrum dużych osiedli mieszkaniowych. W obrębie 3 km żadnej konkurencji.

Rozumiem, że obecni właściciele nie przedstawią mi kwot jakimi obracają. ale czy chodziaż prawdą jest, że ta inwestycja 150 tyś zł zwróci się w okresie 6-12 miesięcy tak jak opisuje franszyzodawca??

Pozdrawiam

AREK 27.06.2008 *.4.wod.airbites.pl

29
W twojej sytuacji zainwestowałbym w ciemno. U mnie miasto 150 tys., dużo pizzerii w okolicy, a w DaGrasso wieczorami trzeba czekać nawet do godziny na pizze, taki ruch. W innych lokalizacjach widziałem, że jest podobnie.

bbrian111 17.08.2009 *.ip-96-27.ib.tcz.pl

1

Witam,

jeśli prowadzisz pizzerię DaGrasso to napisz proszę jak to jest, jaka sprzedaż, jakie średnie zyski, jak się układa współpraca z firmą, jakie plusy i minusy.

-mam nadzieję że znajdą się tacy DaGrassowcy co mają czas zerknąć jeszcze na forum-

pzdr.

Barol 12.12.2009 *.chello089074238204.chello.pl

5
Proszę o informację na temat współpracy z Da Grasso. Czy jest ona ok? Czy są godni zaufania?

rado 12.12.2009 *.80.48.94.115

4

Barolu jesli jestes powaznie zainteresowany prowadzeniem pizzerii sieciowej to zadzwon 796 527 894

rumak 12.12.2009 *.194.181.22.6

155
O ile się nie mylę to Sfinks nie dawno kupił DaGrasso. Sam Sfinks zaś przeszedł zmianę właściciela. To oznacza, że jakkolwiek układała się współpraca aktualnych farnczyzobiorców z centralą to jest przeszłość. Przyszłość nie musi być zła, ale nikt Ci nie powie jaka ona będzie...

AnnaW 26.06.2010 *.188-222-146-134.zone13.bethere.co.uk

1

WITAM

ROZWAZAM POWAŻNIE WEJSCIE W UMOWE FRANCHISINGOWA Z DA GRASSO. DLATEGO TEZ CHCIALABYM SKONTAKTOWAC SIE Z OSOBAMI KTORE Z DA GRASSO WSPOLPRACOWALY BADZ NADAL WSPOLPRACUJA.

CHCIALABYM DOWIEDZIEC SIE JAKIE SA WASZE DOSWIADCZENIA W TYM TEMACIE I MAM NADZIEJE USLYSZEC KILKA CENNYCH WSKAZOWEK

POZDRAWIAM I PROSZE O KONTAKT NA MOJEGO MAILA: ankamarkiel@o2.pl

ANNA

Jacek65 28.06.2010 *.bba61.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam !

  Jestem zainteresowany podjęciem współpracy na zasadach franchisingu z siecią Da Grasso i chciałbym poznać opinie o takiej współpracy ze strony osób mających takie doświadczenia. Jak się układa bądź układała współpraca z Da Grasso itd.

  Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje, które na początek przed przystąpieniem do konkretnych rozmów z firmą Da Grasso dadzą mi możliwość skonfrontowania obiegowych opinii na temat.

  Prosze o kontakt na adres bukowski65@wp.pl

  Pozdrawiam ... 

Andrzejj 29.06.2010 *.77-254-92-239.adsl.inetia.pl

1

Witam wszystkich

Ja natomiast szukam wspólnika do otwarcia Da Grasso,dysponuję kwotą 150 tys i  mieszkam w Zbąszynku (pogranicze lubuskiego z Wielkopolską). W okolicy jest kilka 15-20 tys miast także zainteresowane osoby z tych rejonów proszę o kontakt na maila

niemampomyslu2@wp.pl

pozdrawiam

leon24 16.02.2011 *.aajq19.neoplus.adsl.tpnet.pl

94

Jak na chwilę obecną wygląda sprawa w gastronomii - zrobiłem mały rekonesans po pizzeriach, kebabach i w większości pustki. Czy ludzie tylko na wynos zamawiali ?

Czy dobre lokale sieciowe - myślę, że np Da Grasso taki jest lepiej to znoszą ?

Czy to już jest dno jeśli jest czy będzie jeszcze gorzej ?

Czy np. w stosunku do Da Grasso np. Express, gdzie stosunkowo wkład jest niższy ma ktoś pozywtywną opinię - też już kilka ich lokali jest na sprzedaż?

Od wielu lat siedzę już w spożywce i przyzwyczaiłem się do pracy po 10-12 h, ale czy gastronomia jest jeszcze bardziej "upierdliwa" ?

Sam myślę o takim Expressie, na miejscu innej pizzerni, działającej średnio ale to w znacznym stopniu wina właścicieli.

Jakie są faktycznie koszty wyprudukowania takiej pizzy i inne koszty stałe poza lokalem i płacamii, zusami bo to oczywiste sprawy ?

VendorVery 03.04.2011 *.host-89-229-94-156.szczecin.mm.pl

13
Da Grasso to wysmienita pizza

XXXXX 09.04.2011 *.gl134-11.master.pl

64

Zna ktos moze oplaty franczyzowe w DG?

Wiem ze wpisowae 12k netto i miesiecznie 1100zl netto.

Drozszy towar moze czy jakies inne oplaty marketingowe??

Pozdrawiam

pizzamen 09.04.2011 *.aapq168.neoplus.adsl.tpnet.pl

11

Dzwonilem do Dg i zrobilem rekonesans dzwoniąc do kilku osob prowadzących pizzerie pod ich logo ....dramat.Oplaty wzrosły ,wprowdzili swoje produkty do wyrobu pizzy ,nie dośc że kipeskiej jakości to w kosmicznych cenach  po pretekstem trzymania jakości :):).Wprowadzili kary za nieużywanie ich logowanych produktów (kontrole i monitorowanie zakupów).

Podnieśli oplaty franczyzowe ,kwoty nie pamietam dokladnie ale cos kole 1800 zł.Zyski ,zyski zyski a franczyzobiorca robi za krowe dojną :)Mialem sam ochote wejśc do tej sieci ale ...podziękuje  i postoję :).Pzdr.

obiektywny komentator 09.04.2011 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354
no to przynajmniej wyjaśnia temat czemu nagle znikło z rynku tyle pizzerii spod tego szyldu, a na allegro jest ich mnóstwo wystawionych do sprzedaży

XXXXX 09.04.2011 *.gl134-11.master.pl

64

Tez mi sie tak wydawalo ze 1100neto to troche malo jak na nasze polskie franczyzy:)

Sumujac pewnie marze z ceny produktow plus oplate to kolo 4tys miesiecznie trzeba odpalic. 

Z tego co sie orientuje to juz 3-4 siec ktora tyle kosztuje.

 Z tego co widze to zamyka sie sporo lokali (sieciowki i nie sieciowki), jesli teraz w sezonie choc troche sie nie polepszy to do konca roku poplynie naprawde duzo kanjp.

pizzamen 09.04.2011 *.aapq168.neoplus.adsl.tpnet.pl

11

To według mnie najgorszy początek roku od 10 lat niestety.Podniesienie vat-u ,ceny paliw ,wzrost prawie o 100% cen maki(analogicznie do roku poprzedniego) ,brak kasy u konsumentów  i wiele pomniejszych przyczyn ma na to wpływ .przterwaja tylko ci którzy mają dobry produkt w rozsądnej cenie ,reszta  pójdzie w odstawke.Obroty spadły o30-40% a koszty niestety wzrosły więc ten rok trzeba po prostu przetrwać.

Zapomniec o zyskach i zacisnąć pasa :):) Pzdr.

XXXXX 10.04.2011 *.gl134-11.master.pl

64

No chyba lepiej nie dalo sie tego ujac.

Sprobuj podwyzszyc ceny o zlotowke chociaz to stracisz polowe klientow;)Niestety ludzie nie rozumieja ze wlasciciele pizzerii nie sa magikami i produktow z kosmosu nie biora;)

Przypomniala mi sie smieszna anegdoda jak mi kiedys ktos powiedzial. "Sluchaj ty jestes w sieci,oni ci pomoga" Do dzis ten tekst mnie rozwala;)

Jak widac po forum to ludzi wciaz nie brakuje chetnych na otworzenie gastronomii.

Pozdrawiam

kolega 13.04.2011 *.host-217-172-250-6.lodz.mm.pl

3

Niestety marka to nie wszystko.

Franczyzobiorcy myślą, że jak już weszli do sieci to sieć powinna wszystko za nich zrobić.

Niestety tu ich czeka niemiła niespodzianka ! Trzeba pracować na to żeby firma przynosiła zyski. Większość z właścicieli nie ma pojęcia o tym jak rozkręcić placka 

( taki żargon pizzermanów :) ) czyli pizze. Chcieliby tylko przyjeżdżać wieczorem i brać utarg. Nie mają pojęcia jakie akcje marketingowe przeprowadzać i jak je organizować.

Przykłady możemy oglądać w TVN Kuchenne rewolucje Magdy Gessler.

Wszyscy właściciele są prezesami i menagerami którzy nie chcą pobrudzić sobie rączek zwykłą pracą bo to im uwłacza.

Jak właściciel nie potrafi przygotowywać potraw podawanych w jego lokalu to jak ma to 

kontrolować !!!!!!!!!!!  Najprostrza medota na to jak nie biznes "idzie" to cięcie kosztów. 

Kupmy coś tańszego. Zamiast salami  damy kiełbase piwną :) , zamiast kabanosów dajmy parówki, zamiast sera dajmy produkt seropodobny itd. przecież klient i tak się nie skapnie. Metoda dobra ale dla  handlarzy na ryneczku a nie w biznesie gastronomicznym gdzie klient płaci i wymaga jakości. 

A potem jest płacz i rgrzytanie zębami, żalenie się na forum jaka to ta sieć zła bo są kary za używanie badziewia do produkcji. 

To jest biznes a nie lokata w banku gdzie mamy zagwarantowane odsetki !

Czas się wziąć do roboty franczyzobiorcy a nie liczyć tylko na zyski bez pracy !!!!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.