Forum: pytania bez odpowiedzi

12.12.2002
Madzieńka
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Faktycznie można tu znaleźć sporo informacji na temat franchisingu jednak cały czas gryzie mnie kilka pytań: co się dzieje z franchisobiorcami, którzy zapragną wystąpić z sieci? Jakie konsekwencje się z tym wiążą, na jakie straty są oni narażeni? Niestety, nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na te pytania...

13.12.2002
Michał
*.chomiczowka.net.pl

Generalnie są dwie metody rozstania:
1. Umowa franchisingowa wygasa (mija okres na jaki była zawarta) i strony rozstają się w pokoju (zgodnie z zapisami w umowie).
2. Jedna ze stron nie wypełniała zobowiązań przewidzianych w umowie - wówczas albo udaje się znaleźć rozsądny kompromis, albo sprawa trafia do sądu.
Temat jest szeroki, można ze 2 doktoraty na prawie obronić :)
Jednak we franchisingu strony najczęściej długo współpracują i przedłużenie umowy na następny okres jest formalnością.

17.12.2002
jezz
*.dzierzoniow.sdi.tpnet.pl

Niestety cvzęsto jak opisują misio i greg w temacie "Lista 500 najwiekszych..."

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.