Forum: Co myślicie o sieci Kolporter? - art. spożywcze i przemysłowe 131

Maciek 07.08.2003 *.pyry.net

Co sądzicie o saloniku chcę być biorcą w Poznaniu prosze o wypowiedz ludzi co prowadzą na jakie profity mozna liczyć w praktyce ??
z góry dzięki wielkie !!

fan 03.09.2003 *.pb56.leszno.cvx.ppp.tpnet.pl

szkoda czasu
sa lepsze interesy

MR 03.09.2003 *.217.153.27.254

Mam podobne zdanie jak FAN.

jon 03.09.2003 *.pc175.ostroleka.sdi.tpnet.pl

no to jaki interes proponujesz?ja myślę o m-punkt wspominanym tu często ale..sugestie proszę

Kostek 04.09.2003 *.vs163.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja chyba już się zdecydowałem na Yogen Fruza - jednym choć nie jedynym powodem mojej decyzji jest brak bezpośredniej konkurencji, jaka np. występuje w innych branżach.

stak 04.09.2003 *.pc175.ostroleka.sdi.tpnet.pl

yogen fruz -fajna sprawa ale zbyt droga dla małych miejscowości. Mam tu na myśli miasta 50-60 tys. mieszkańców.proszę o komentarz jesli ktoś funkcjonuje z tym biznesem w takichże miastach

Kolon 04.09.2003 *.vn207.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz rację, z tego co wiem kolesie od jogurtu z owocami nie zamierzają "ładować" się do małych miejscowości, chyba że są to miasta które latem oblegają turyści. Oni raczej preferują centra i galerie handlowe; ośrodki sportu lub rozrywki np. baseny, fitness, kina; centra dużych miast lub miescowości turystyczne.
Tak na marginesie, większość zachodnich sieci niestety jeszcze omija małe miasta - tam poprostu ludzi nie mają pieniędzy.

ozer 22.09.2003 *.pd51.radom.sdi.tpnet.pl

a co konkretnie jest nie tak
we wspolpracy z kolporterem ?

zainteresowalem sie ta firma ,ale troche
z innego powodu ( nie salonik prasowy )....

Makaron 30.09.2003 *.systemy227.toya.net.pl

Z tego co wiem to ma się stałe wynagrodzenie + prowizja od marży,oni ponoszą koszty adaptacyjne + czynsz i media.
Proszę o waszą opinie.

adam 30.09.2003 *.212.160.134.178

To zależy jaka pensja, kto płaci ZUS. Również duże znaczenie ma lokalizacja, co wiąże się z obrotem a tym samym z marżą. Ciekaw jestem jaki % z marży i czy z brutto czy netto? Najważniejsze jakie chcą zabezpieczenie! Podobnie działa system Żabki.
Z tego co przedstawiłeś to normalka pracy w handlu: pensja + prowizja /obojętnie jak ją zwał/.

givan 03.10.2003 *.pa128.rzeszow-moniuszki.sdi.tpnet.pl

Masz stałą zagwarantowaną płacę dwa tysiące netto plus 15%zysku od marży wygenerowanej netto, np. miesięczna marża netto od sprzedanych towarów wynosi 3000złnetto ty z tego masz 15%czyli 450 zł( ale uwaga: z tego musisz opłacić ZUS i zaliczkę na podatek dochodowy).Ponadto salonik otwarty jest 14godzin na dobę w soboty 12 a niedziele 8.Nieczynny jest tylko w Boże Narodzenie i Wielkanoc.Wszysto zależy jak ci się trafi- są saloniki,które mają obrót 500 zł dziennie, ale są też z obrotami 2500-3000.

John 05.10.2003 *.chello062179020073.chello.pl

Daj sobie z nimi spokój co lepsze idzie bokami i już jest zajęte a to co przynosi straty idzie na rynek wtórny i szukani są tacy jak ty żeby tylko pokryć ich koszta a i tak nic nie zarobisz.Pozdrawiam.

Adam 30.10.2003 *.chello062179034243.chello.pl

Przed chwilą rozmawiałem z gościem który prowadzi salonik sprzedaży prasy u mnie na osiedlu (w Warszawie, nowy nudynek). Myślełem, że też jest niezadowolony ale wręcz przeciwnie, z jedną uwagą on nie podpisał umowy o prowadzenie Saloniku Prasowego - Kolporter jest tylko dostawcą prasy. Powiedział mi że przdtem prowadził Salonik, ale praca po kilkanaście godzin dziennie, w niedziele i święta na dłuższą metę jest nie do wytrzymania szczególnie kiedy nie ma się zaufanego partnera/zmiennika/pracownika. W tej chwili sam wydzierżawił od spółdzielni, lokal i sam opłaca wszystkie opłaty. Nie dzileli się z Kolporterem zyskami z lotto, papierosów, etc. Sam ustalił sobie godziny pracy (6-19, w niedziele nie pracuje).
Warto więc chyba zaryzykować i spróbować działalności trochę bardziej samodzielnie, tym bardziej, jak mi powiedział, że jeżeli okazałoby się że nie wyrobi się z kosztami to może podpisać ponownie umowę z Kolporterem o prowadzenie Saloniku - oni muszą tylko zaakceptować jego lokal, a z tym nie będzie problemu bo lokal przewyższa i wyposażenie przweyższają standardy niektórych Saloników Kolportera.
Pzdr.

desperat 24.11.2003 *.pb220.leszno.cvx.ppp.tpnet.pl

Nie dajcie się nabrać na 2000 zł - co to są za pieniądze przy miesięcznych kosztach ze strony biorcy na poziomie 650 (zus) + podatek (250) nie mówiąc o kradzieży. Niech sobie siedzą sami po tyle godzin - patrząc na inne wypowiedzi wychodzi 74 godz. tygodniowo ok. 330 miesięcznie- to są dwa etaty - 3,30 za 1h. Za tyle nie znajdziecie człowieka do pracy w ogródku. ICH DZIAŁALNOŚĆ PRZYNOSI TYLKO IM ZYSKI.

WOJTEK 07.01.2004 *.80.51.242.146

CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC W PODJĘCIU DECYZJI CZY OPŁACA SIĘ WSPÓŁPRACA Z KOLPORTEREM W 16 TYS. MIASTECZKU. MOŻE KTOŚ MIAŁ JUŻ SALONIK PRASOWY U NICH. PROSZE O OPINIĘ.

keracz 10.01.2004 *.host-81-190-44-38.lodz.mm.pl

Mam zaszczyt od wielu lat współpracować z Stowarzyszeniem którego, zadaniem
jest pomoc prawna osobom fizycznym i podmiotom gospodarczym które,ze względów
finansowych, nie mogą dochodzić swych praw.Zajmujemy się wszelkimi aspektami prawnymi. Stowarzyszenie dysponuje doświadczonymi współpracownikami.Rozpatrujemy każdy, zgłoszony przypadek indywidualnie.Twoje zgłoszenie nie zostanie bez odpowiedzi.
Masz problem-
zadzwoń -505-710-922
napisz -keracz1000@gazeta.pl
GG 3235265

Robert 12.01.2004 *.pd91.chelm.sdi.tpnet.pl

Też staram się o otwarcie saloniku. Proszę o udostepnienie mi umowy w celu przejrzenia (jeśli Pan ma w formie elektronicznej). Kolporter nie udostępnia jej przed podjęciem decyzji o współpracy. mój email: providentcafe@o2.pl

salonik 15.01.2004 *.pi19.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl

Witam. Tak się składa, że prowadzę salonik kolportera i muszę przyznać,że wiele z tego co się pisze o tej sieci to prawda choć nie do końca. Umowę partnerską przekazali mi do przejrzenia na początku rozmów. Są tam niekorzystne dla mnie zapisy, ale niech ktoś wskaże mi taką sieć gdzie wszystko jest piękne, pieniądze są z tego marne, ale w dzisiejszych czasach to... Wiele do życzenia mam w stosunku do ich spółek z którymi trzeba współpracować. Jeśli ktoś ma jakieś bardziej szczegółowe pytania to postaram się jeszcze na nie odpowiedzieć w póżniejszym czasie.

WOJTEK 15.01.2004 *.80.51.242.146

PYTANIE DO "SALONIKA"
CZY MÓGŁBY PAN POWIEDZIEĆ GDZIE JEST PANA SALONIK W JAKIM MIEŚCIE I W JAKIM MIEJSCU. ILE NETTO WYNOSZĄ PANA MIESIĘCZNE ZYSKI Z TEGO TYTUŁU. CZY TIO SIĘ OOŁACA W MNIEJSZYCHY MIASTACH.

eliott 15.01.2004 *.pc175.ostroleka.sdi.tpnet.pl

200-300 tys.obrotu a marza min.6% i biznes jest nieopłacalny.Naprawdę potrafię zrozumieć choć jest to, przyznacie chyba, paradoks!to ile trzeba mieć obrotu żeby być zadowolonym...do refleksji

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.