Forum: Co myślicie o sieci Kolporter? - art. spożywcze i przemysłowe 131

thejoker 21.11.2004 *.pb124.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl

1
Zgadzam się z YaRo. Zbudowali sobie sieć za nasze pieniądze.
Jestem ex-franszyzobiorcą Kolportera.
Moge duzo złego powiedzieć na ten temat.

marta 24.11.2004 *.217.153.94.251

Jak wyglądają rozliczenia finansowe z Kolporterem

Mariusz 24.11.2004 *.bit148.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jaki jest koszt przystąpienia do kolpoltera???
Czy mozna samemu znaleść sobie punkt???
Czy w punkcie można wykonowyać lub sprzedawać dodatkowo sowje produkty lub usługi???

sylwia 29.03.2005 *.80.240.164.4

mam pytanie czy moi przedmowcy wierza jeszcze w franchising i jego dobrych stronach?? ja np: zastanawiam sie nad groszkiem lub stofarbem ale znajomi mnie przestrzegaja przed wyzyskiem franchisnobiorcy!

konar 29.04.2005 *.80.51.191.46

Z tego co tu czytam to moja wspólpraca z "RUCHEM" to sielanka moze dlatego ze jestem dzierrzawcą punktu i towar w calości jest moją wlasnośćia ale mialem juz pare pism "grózb" abym zaczął sie zaopatrywac tylko w hurtowni RUCH-u która w moim miescie jest najdrozsza i to bardzo.W umowie nie mam prócz koniecznosci brania od nich prasy nic na ten temat.Ja zawsze to przemilczalem i nie dalem sie znam wiele osób które zrezygnowaly przez np ostatni podanie limity np 5000 tys miesiecznie zakup w hurtowni"Ruch".Ja tez mysle nad innym bizesem ale doprawdy nie wiem czy jest jakas branza warta tego dla szarego człowieczka bez znajomosci i fury kasy.

zyzia 19.05.2005 *.bxw105.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
witam wszystkich
chciałabym podjąć współpracę z kolporterem , ale tyle naczytałam sie na ten temat złych rzeczy od byłych fransch. tej firmy, że już sama nie wiem co o tym myśleć.
Bardzo proszę osoby , które obecnie współpracują z tą firmą na zasadzie partnerstwa, czy warto sie w to "bawić"?
Jakie są koszty na początek i jaka jest dochodowość tego interesu , czy jesteście zadowoleni z współpracy ?
Nie mam zbyt wiele na inwestycje a nie chciaałabym wszystkiego stracić ! prosze pomóżcie , każda opinia będzie cenna
pozdrawiam zyzia

zyzia 21.05.2005 *.bxz172.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
pytanie kieruję do wszystkich znakących te firmę, szczególnie do obecnych partnerów, proszę napiszcie wady , zalety itp

Łukaszek 24.06.2005 *.ajh99.internetdsl.tpnet.pl

2
test

Łukaszek 24.06.2005 *.ajh99.internetdsl.tpnet.pl

2
Zależy co określasz mianem "warto". Sieć gwarantuje Ci dochód w postaci 2000 zł / mies. + prowizja i ponosi wszystkie koszty. Inwestycja w salon ok 12.000 zł. Mają teraz rozwijać minimarkety spożywcze i tam gwarantowany zysk ma sięgać ponoć 6000 zł, ale to nie sprawdzona informacja. Sieć może Cie przenieść w inne miejsce gdyby punkt nie był rentowny to cenne gdy nie chcesz ryzykować utraty środków.

To czy warto zależy od tego jakie jesteś w stanie podjąć ryzyko i na jaki dochód liczysz. Niestety musisz zdać sobie sprawę z tego, że za dużym ryzykiem są duże pieniądze za małym niewielkie ...

zyzia 24.06.2005 *.bxy152.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
witaj Łukaszek !

piszesz konkretnie o dochodach możliwych w kolporterze , czy jesteś partnerem tej sieci?

2000 to nie jest fortuna ale masz rację że trzeba też brać pod uwagę nakłady, interesuje mnie kwestia wysokości prowizji czy możesz napisać o tym coś więcej?
Przez ten okres czasu gdy czekałam na odpowiedż na forum , czytałam parę rzeczy o K. i nie były zbyt pochlebne, orientujesz się może czy K. naprawdę nakłady kary za byle co ?

klucznik_Gerwazy 25.10.2005 *.bfy196.neoplus.adsl.tpnet.pl

17
Uważaj na umowę. Dobrze ją przeczytaj. Pamiętaj o zabezpieczeniu w postaci weksla. staraj się ograniczyć kwotę zabezpieczenia, bo oni lubią przesadzić.

byk 09.12.2005 *.chello084010165199.chello.pl

3
Własnie rozwiązałem umowę z kolporterem, pracowałem dla nich 2 lata. powiem jedno w ich lokalu jest to jedna wielka kicha.

piotrek_111 26.05.2006 *.blb247.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
W żabce to samo:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3371548.html

piotrek_111 26.05.2006 *.blb247.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Swoją drogą jeszcze raz powtórzę - ten franchising w polskim wydaniu to jeden wielki SYF !!!
Trzeba się trzymać z daleka od podpisywania tych jednostronnych umów zawierających kary umowne i konieczność podpisania weksla, szczególnie in blanco.

piotrek_111 05.07.2006 *.bld115.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Kolporter pobiera 1,75 zł za rachunek natomiast Żabka 0,99 zł. Konkurencja na rynku opłat jest coraz większa. Ruch też niedługo będzie wielkim graczem...
Swoją drogą ciekawe jak długo idą przelewy w tych firmach?

leon24 06.07.2006 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Co z tego że taka usługa jest wdrożoana skoro raptem kilka rachunków miesięcznie. Co do żabki to widzę że daliście się nabrać na te 0,99 gr - tylko niektóre opłaty.

piotrek_111 07.07.2006 *.ble236.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Owszem, może wielkich ilości to oni na razie nie przyjmują, lecz kto wie ile rachunków będzie przez nich przechodzić za rok ???
Nie wyrokujmy, pożyjemy zobaczymy......

Co do żabki to wyraźnie pisze -hihihi małym druczkiem, że wszystkie rachunki po 0,99 zł do jakiejś tam kwoty (nie pamiętam jakiej- kilkaset zł).
Natomiast największą barierą rozwojową tej usługi w Żabce jest co innego. Aby zapłacić rachunek należy najpierw wypełnić kartę rejestracyjną (dane osobowe), którą podaje klientowi sprzedawca. To ludzi skutecznie odstrasza. Sam robiąc tam zakupy, byłem świadkiem sytuacji, kiedy klientka zrezygnowała z opłaty rachunku tpsa, kiedy się dowiedziała, że ma coś takiego wypełniać :)

Dla mnie to jest totalny idiotyzm ze strony wymienionej sieci - bo gdzie niby klient ma wypełnić tą ankietę ??? Na kolanie ??? Na plecach innego klienta ??? Czy może ma rozłożyć się na ladzie i wypełniać, czując na karku oddech wkurwionych klientów oczekujących w kolejce z reklamówką piwa ???

Podsumowując - Żabka sama stworzyła sobie barierę rozwojową w segmencie rachunków. Samodzielne punkty kasowe dla porównania obsługują klientów błyskawicznie, zazwyczaj bez wielkich kolejek. I te przyzwyczajenia do okienek typowo kasowych...

przedsiebiorczy 08.07.2006 *.aru175.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
w salonach Orange mozna placic takze rachunki
np. TP sa po 0,99
a rachunki orange po... 1,99
:)

NIKA 10.10.2006 *.nat.slp.vectranet.pl

3
MYŚLĘ O ROZWIĄZANIU UMOWY Z KOLPORTEREM,TYLKO NIE WIEM JAK MAM SIĘ ZA TO ZABRAĆ.PROSZĘ O RADY.Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

piotrek_111 11.10.2006 *.bmv66.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Sposób wypowiedzenia umowy przez każdą ze stron jest zazwyczaj zawarty w umowie. Umowa zawiera jakiś termin wypowiedzenia. Jest też oczywiście możliwość (zgodnie z kodeksem cywilnym) natychmiastowego zerwania umowy, jeśli strona przeciwna niedotrzymała istotnych postanowień umowy.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.