Forum: PAF 1475

Dreamer 17.03.2005 *.153.19.9.70

24
Wprowadzanie w błąd?
Ciekawe gdzie te 210 punktów?? Na oficjalnej stronie jest 142 a w ofercie ponad 200. A w artykule ponad 210 hmm..

PAF 17.03.2005 *.drg8.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Nasza sieć rozwija się niezwykle dynamicznie. W ciągu miesiąca przystępuje od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych punktów. Z tego prawdopodobnie wynika różnica. Obecnie funkcjonuje 174 punktów kasowych oraz jest podpisanych ponad 210 umów na ich prowadzenie. W marcu wprowadziliśmy nową wizualizację oraz pozyskaliśmy dużo nowych lokalizacji. Dlatego niebawem wystartują wszyscy nowi franczyzobiorcy.

mimi 17.03.2005 *.aqd19.internetdsl.tpnet.pl

23
DREAMER...?
czy kiedykolwiek wypowiedziałeś się o czymkolwiek pozytywnie na tym portalu?
nudzisz stary... przez to innym odbierasz chęć do czegokolwiek. Fu!

Jasiek 19.03.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
Mam te informacje z pewnego zrodla. Ilosc agencji jakas jest podawana przez ta firme to faktycznie jest ilosc sprzedanych licencji. Nie podaja juz natomiast, ze polowa z tych punktow juz nie istnieje. Musza jakos zaimponowac.

together 21.03.2005 *.pwggt01.man.com.pl

2
A ja na początku 2006 zamierzam lecieć w kosmos. No chyba, że mi się nie uda.

hert 22.03.2005 *.aai35.internetdsl.tpnet.pl

Firma, starająca się o uczestnictwo w rynku wtórnym jakim jest giełda, sposród wielu czynników, musi wykazać się rzetelnością.Sprawdziłem-przelew wysłany 09 marca dotarł na 21 marca.Napisane mają, że czas realizacji to 3 dni robocze.Bez komentarza!!

agent 23.03.2005 *.ahe109.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciesz się że wogóle dotarł.U nas w lokalnej gazecie był duży artykuł na całą pierwszą stronę o puntkach kasowych. Oszukano ludzi a sprawą zajęła się policja.

Marek1 23.03.2005 *.81.219.126.2

Może ktoś wie czy PAF i Grosik to jedno.
Prezes obu firm posiada to samo imię i nazwisko. Jaka była przyczyna wykreślenia
Grosika z niniejszego portalu.

krasnal1 23.03.2005 *.bdh21.neoplus.adsl.tpnet.pl

PAF i Grosik, firma podzielila sie jakis czas temu. Teraz to dwie rozne firmy, ale dzialaja tak samo - czyli kiepsko. Rok temu z Grosikiem wspolpracowalem, niestety odwalali taka kiche, ze ucieklem w poplochu. Wiem, ze do tej pory nic sie nie zmienilo, nadal przeciagaja platnosci, nadal maja full reklamacji. Zastanawiam sie jak dlugo firma w takich warunkach moze istniec na rynku. A co do punktów kasowych, to sie narobilo tego dziadostwa i psuja calej reszcie opinie.
Brak kultury w tym kraju, kazdy mam malo. A ludzie potrzebuja pracy i chca uczciwie pracowac. Tylko zlodziejstwa za duzo.

Jasiek 23.03.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
Racja jest taka ze narobilo sie dziadostwa. Nie rozumiem tylko dlaczego wszyscy tak usilnie chcac otworzyc punkt przyjmowania oplat wchodza we franszyzne. Ja wspolpracuje z pewna firma, ktora kryje sie w porownaniu z punktami typu Mieszko czy Grosik. Jedyne koszty to 28 gr dla banku od kazdego przelewu (w przypadku obrotu sredniego 100 przelewow i wiecej jest to 20 gr) oraz 4 gr od kazdego przelewu dla firmy. Dzieki temu mam opieke z ich strony oraz nowe wersje oprogramowania (srednio 2-3 w miesiacu). Malo tego - mozna zglaszac swoje opinie i sugestie odnosnie programu do przyjmowania przelewow - w miare mozliwosc wprowadzaja je (moich wprowadzili kilka). Do tego nie ma zadnych wymogow odnosnie wystroju, prowizji itp. Wysokosc prowizji mozna ustalic samemu - tak aby byla konkurencyjna na danym terenie. U mnie prowizje ksztaltuja sie od 70 gr do 2 zl i to bez wzgledu na wysokosc rachunku - dzieki temu sukcesywnie odbieram klientow Mieszkowi. Do tego moge realizowac takie oplaty jak abonament RTV oraz ZUS, KRUS i podatki.
Duzym plusem jest tez to, ze to ja za wszystko odpowiadam. Pieniadze trafiaja na ostateczne rachunki bezposrednio z mojego konta - dzieki czemu mam reklamacji bardzo niewiele. W ciagu trzech miesiecy mialem okolo 5 reklamacji. 3 z nich wynikaly, iz na poczatku dzialalnosci zle wprowadzilem numery konta bankowego (poimo iz program sprawdza czy dane konto istnieje; potrafi rowniez wykryc czy NIP albo PESEL sa prawidlowe). Zdarza sie - w koncu sie uczylem na poczatku. Wszystkie one mialy miejsce w pierszym miesiacu dzialalnosci. Pozostale reklamacje wynikaly nie z mojej winy. Ale swiadomosc spoleczenstwa jest bardzo mala w tym zakresie - dlatego informuje czesto o tym klientow. U mnie przelewy dochodza w ciagu 2 dni roboczych. Jednak wiekszosc firm ksieguje pieniadze w ciagu 2-3 dni roboczych. Klient czesto o tym nie wie i wyglada wowczas, ze pienaidze ida dluzej (zwlaszcza jesli po drodze wypadnie sobota i niedziela - dla niezorientowanych - w te dni KIR nie funkcjonuje, a wsyzstkie przelewy miedzybankowe przechodza wlasnie przez niego - obojetnie gdzie sie wplaci pienaidze).
Dla osob zainteresowanych moge udzieli blizszych informacji.

YaRo 23.03.2005 *.internet.esko.pl

71
jasiek tak czytając te Twoje sympatyczne bajeczki dla ubogich w pewnym momencie już niewytrzymałem. Skoro jestes taki super fajny chłopak - full wypasiony biznesik prowadzisz to powiedz mi kolego jakim prawem realizujesz ze swojego konta czyjeś płatności ZUS i US. Jesli tak biadoliz na franczyze to musisz wiedziec że firmy z tej branży ale tylko te szanujące się takich płatności nie realizują bowiem JEST TO PRAWNIE ZABRONIONE !!!!! niedoczytałes może tego gdzieś ?/ odsyłam do ustawy o przedsiębiorczości.
Zachwalasz ten swój nieszczesny system a powiedz mi o boski w jaki sposób kontrolujesz czy wszystkie wpłaty dotarły prawidłowo na miejsce ?? O ile ogólnopolski wystawca odda ci kase ( po długim czasie) to jakiś lokalny ma to w nosie a Ty nie masz żadnych instrumentów by sprawdzić co tak naprawde dzieje się z tymi przelewami. Interweniujesz dopiero wtedy gdy pojawia się u Ciebie klient z reklamacją.
Narzekasz że ludzie garną się do franczyzy - to na jaką cholere Ty urzędujesz na portalu internetowym który dotyczy własnie franchysingu ?? Jest tyle innych i ciekawych które by cię zadowoliły.
Co do afer to nie wiem jak inni ale ja zauważyłem jakąś taką dziwną prawidłowość Jesli media podają że ktoś upadł lub nawiał z kasą to ZAWSZE !!!!!! sa to firmy które robią przelewy za max 2 zł a częściej taniej i mają kilka kas bez żadnej licencji i kontroli kogokolwiek. Jakoś dużych to omija Zatem Szanowni Państwo odpowiedzcie sobie sami co tak naprawdę warto robić i na jakich zasadach oraz z kim

Jasiek 24.03.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
Wlasnie o to mi kiedys chodzilo - ze wypowiadaj sie osoby,ktore nie maja pojecia jak wyglada ten interes. Naczytaly sie postow na forach, polowe zrozumialy i teraz gdybaja.

Drogi YaRo - sprawa wyglada zupelnie inaczej niz piszesz.
Jesli chodzi o przelewy ZUS i US - czesciowo jest tak ja piszesz. W przypadku dokonywania platnosci do ZUS i US - jesli doknujesz ich z bezposrednio z konta bankowego - to mozesz je wykonywac tylko z konta firmowego, a nie osobistego. Skoro sie tym zajmuje to raczej sie w tym orientuje. To nie jest firma, ktora robi tylko cos, zeby bylo. Wszystko jest dokladnie przemyslanie i zorganizowane. Wszystkie przelewy wychodzace z konta wychodza z opisem, ze sa od osoby, ktora je wplaca. Nie ma tam nawet slowa, ze pieniadze te pochodza z mojego firmowego konta. To tak samo jak bys wplacal pieniadze na poczcie (tam mozna oplacac tez ZUS i US). Pieniadze te i tak ida przez konta poczty polskiej.
Jesli chodzi o biadolenie. Mam wrazenie ze jestes typem czlowieka, ktory potrafi w zyciu biadolic i narzekac niz probowac cos zrobic. Nie mowie ze franczyzna jest zla. Mowie tylko, zeby osoby zainteresowane wspolpraca z Mieszkiem czy Grosikiem poszukaly - czasami mozna znalezc lepsze oferty.

Dlaczego uwazasz ze ten system jest nieszczesny? Kolejny raz dajesz dowod, ze potrafisz narzekac nie majac pojecia jak to wyglada. Nie wiem jak jest we wszystkich firmach (jest ich zbyt wiele) ale mam wrazenie ze chyba ktos cie w zyciu oszukal i teraz probujesz sie wyzyc na forum.
Juz pisze jakie sa mechanizmy kontroli.
Otoz codziennie wysylam do banku internetem paczke. Jesli nie wiesz, taka pakcza zawiera przelewy. Jesli wszystkie zostana zreazlizowane - wraca do mnie potwierdzenie ze wszystkie przelewy zostaly zrealizowane. Jesli zabraknie np. pokrycia, lub ktorys przelew zostal zle lub blednie wprowadzony - to wraca cala paczka z adnotacja ze nalezy ja poprawic.
Wszystkie pieniadze docieraja we wlasciwe miejsce - chyba od tego jest numer konta - nie sadzisz? chyba ze bys specjalnie wprowadzil zly numer - wtedy nie dotra. A to oznaczaloby ze niezbyt uwznie czytasz rachunki, ktore przyjmujesz.
I o co chodzi ci z tym ogolnopolskim wystawca a lokalnym. Nie rozumiem. Wystawca przelewu to wystawca. Tak jak powiedzialem - trzeba uwazac co sie wprowadzas. Sa odpowiednie mechanizmy do sprawdzania tego juz na poziomie wprowadzania rachunku. A poza tym ja dzialam bez zadnych posrednikow, bez zadnej Centrali. Wole ten sposb, gdyz jestem odpowiedzialny za wszystko. A niech ktos w centrali nawali - to musialbym sie wowczas kontaktowac z nimi i wyjasniac. Z teog co slysze to jest naprawde wiele reklamacji w firmach dzialajacych na zasdzie centrali. U mnie - patrz moj wczesniejszy post.
Osoby zakladajace ta firme nie wpadly na ten pomysl jednego dnia przy piwku i nastepnego ja otworzyly. Faktem jest ze powstaje wiele firm tego typu, ale ma to tez swoje plusy. Dzieki temu mozna zobaczyc co dziala nie tak i starac sie to naprawic.

I skad na litosc boska mozesz wiedziec jakie ja mam instrumenty do kotroli. Nie wiesz - to sie nie wypowiadaj. A jak sie wypowiadasz to sie spytaj a nie oceniaj. Tacy ludzie nigdy daleko w zyciu nie zajda.

Jesli chodzi o afery - masz racje. Ale sam powiedziales - bez adnej kontroli i licencji. Ja natoamist mam kotrole i mam licencje - nie otworzylem tej firmy od tak. Posiwecilem 2 miesiace czasy aby dowiedziec sie jak wygladaja tego typu firmy na naszym rynku, ajk dzialaja, jak wyglada obieg pieniadza. Nie wiem jak ty, ale ja wole byc zalezny sam od siebie. Jesli sobie nie potrafisz z czyms radzic -to polecam zeby ktos inny sie toba opiekowal.
Zgadza sie - niech kazdy zada sobie pytanie czy warto robic cos, w czym jest sie odpowiedzialnym za wszystko i na wszystkim sie trzyma reke, czy moze podjac wspolprace z firma, ktorej centrala bedzie prowadzila rozliczenia. Az pewnego dnia wejdzie 10 klientow i powiedzia ze pieniadze nie dotarly. Co powiecie - ze Centrala nawalila. A kogo to bedzie interesowalo? Wowczas pozostanie wam jedno - oddac pieniadze i wyprowadzic sie z miasta.

Na zakonczenie (nie wiem czy zajrze tu przed swietami). Zycze wszystkim (tobie tez YaRo). Wesoloych Swiat, Smacznego Dyngusa i Mokrego Jajka :-)
Pozdrawiam
Co do afer to nie wiem jak inni ale ja zauważyłem jakąś taką dziwną prawidłowość Jesli media podają że ktoś upadł lub nawiał z kasą to ZAWSZE !!!!!! sa to firmy które robią przelewy za max 2 zł a częściej taniej i mają kilka kas bez żadnej licencji i kontroli kogokolwiek. Jakoś dużych to omija Zatem Szanowni Państwo odpowiedzcie sobie sami co tak naprawdę warto robić i na jakich zasadach oraz z kim

Jasiek 24.03.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
Sory za literowki i za koncowke postu. Skopiowalem sobie post YaRo i zapomnialem skasowac koncowki.
Jeszcze raz pozdrawiam

P.M. 24.03.2005 *.w3cache2.icm.edu.pl

To tylko pr, żeby narobić wokół siebie szumu. W rzeczywistości mają mniej punktów od grosika. Z tego co wiem to grsik na stronach podaje rzeczywista liczbę punktów.

mimi 24.03.2005 *.aqd19.internetdsl.tpnet.pl

23
A to ciekawostka, przecież po przebojach Mr Biety z komornikiem wszyscy wieją z grosika... no i te reklmacje. Grosik szuka chętnych (patrz strona grosika) do objęcia punktów po uciekinierach za 1500 zł. Problem w tym, że nie ma pokrycia na realizację bieżących płatności, z tąd zapotrzebowanie na dopływ gotówki, by móc przesuwać kasę. To taki rodzaj agonii. Uszy do góry, jest szansa, że w 2005 roku sejm klepnie ustawę o upadłości konsumenckiej i klienci zapomną, że kiedyś w jakimś grosiku płacili rachunki.

agent 24.03.2005 *.ahd52.neoplus.adsl.tpnet.pl

kto wie co ma wspólnego firma Gwarant z Polską Agencją Finansową ?

hert 26.03.2005 *.aai35.internetdsl.tpnet.pl

napisz z jakiego miasta piszesz a może Ci powiem-ta nazwa brzmi bardzo znajomo.

Kaśka B. 04.04.2005 *.aqd226.internetdsl.tpnet.pl

buuuuuuhahahahahahhaha dawno nie czytałam takich bajek a pan Ignatowicz ma super fantazje , może powinnien zmienić działalność i zająć się bajkopisarstwem :) dzieci będą szczęśliwe. Zeby wejść na Giełdę trzeba mieć stabilną pozycję na rynku i odpowiednie dochody a chyba i jednego i drugiego brakuje tej firmie a pozatym czytałam ostatnio że Polska Agencja Finansowa jest w stanie likwidacji. Więc o co tu chodzi???

mimi 06.04.2005 *.aqd19.internetdsl.tpnet.pl

23
Pani Kasiu, polecam Pani uwadze artykuł, ilustruje on mechanizm, jaki został uruchomiony przez zazdrosną konkurencję. Jego efektem ma być myślenie które Pani prezentuje :
Nieuczciwa konkurencja Grosika
Redakcja magazynu Franchising Info i portalu Franchising.info.pl wykreśliła Agencję Finansową GROSIK (Sp. z o.o.) z katalogu systemów franczyzowych.
W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej ukazało się ogłoszenie likwidatora PAF Sp. z o.o. Mariusza Biety. W ogłoszeniu tym likwidator wzywa wszystkich wierzycieli do ujawnienia roszczeń. Ogłoszenie zostało zilustrowane logotypem Polska Agencja Finansowa, przypominające to, którym się posługuje konkurencyjna firma Polska Sieć Opłat Sp. z o.o. Tymczasem likwidowana firma - PAF Sp. z o.o. - podczas swej działalności posługiwała się logo Agencja Finansowa GROSIK.

Celowa dezinformacja opinii publicznej na szkodę konkurencji została uznana przez redakcję magazynu Franchising Info i portalu Franchising.info.pl za naruszenie zasad uczciwej konkurencji i dlatego Agencja Finansowa GROSIK należąca do likwidatora PAF Sp. z o.o. została wykreślona z katalogu systemów franczyzowych.

Redakcja


Dreamer 18.04.2005 *.153.19.9.14

24
Oh jak dobrze, ze juz z Sadowskimi i Bietami i innymi czortami nie mam juz do czynienia pewnie bym był teraz siwy, gdybym nadal z nimi współracował niezależnie, po której stronie bym wylądował ;-))

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.