Forum: PAF 1475

Tomrejten 30.06.2007 *.w3cache-te.pai.net.pl

3
Witam.

Zainteresowałem się franczyzą z firmą PAF. Nie jest to zainteresowanie przypadkowe, ponieważ pracowałem na poczcie Polskiej i dość dobrze poznałem ten segment rynku. Moje pytanie dotyczy kosztów inwestycji (dla multiusługowej placówki PAF) - na stronie jest podane 15-20 tysięcy złotych, czy to przypadkiem nie za mała podana kwota?
Po ilu miesiącach koszt inwestycji się zwraca (Słyszałem, że 3 miesiące, ale też wydaje mi się to wariant optymistyczny) i na jaki dochód można liczyć (Oczywiście jest to zróźnicowane, ale chodzi o uśredniony, przeciętny dochód)?

Mam jeszcze pytanie "techniczne". Czy banki udzielają kredytów pod inwestycję franczyzową? Wiem, że na zachodzie jest to juz przyjęte, ale nie wiem czy dostanę go w Polsce.

Pozdrawiam.

obiektywny komentator 01.07.2007 *.inet20909na-2.eranet.pl

354
podana na stronie kwota ma się nijak do rzeczywistości a PAF wyssie z Ciebie ostatnią złotówkę Mają to juz przeciwczone na punktach kasowych.

Jeśli masz ochotę podarować komuś kilkadziesiąt tysięcy złotych,
Jeśli masz ochote tyrać jak wół i nic z tego nie mieć
Jeśli masz ochotę słuchać krzyków od wściekłych klientów
To dołącz do PAF największego plagaiatora wsród systemów franczyzowych

Najpierw skopiowali pomysł z kasami od innych, teraz kopiują pomysł od InPost

Oczywiście szczycą się tym że do rejestru operatorów wpisani zostali już w styczniu a InPost poźniej Zapytaj się jednak kiedy naprawde rozpoczęli działalnośc samodzielnie i gdzie, bowiem ich wcześniejsze bycie operatorem pocztowym polegało na tym, że w punktach kasowych można było kupić znaczki poczty polskiej, i zostawić korespondencje a oni ją zanosili na poczte WIELCY OPERATORZY

dopiero sporo miesiecy pozniej jak byli na szkoleniu w InPoście jako potencjali agneci - tak tak Tak sie przedstawiali zobaczli co i jak trzeba robic To wtedy troszkę to drgnęło ale tylko troszkę

Kolejna rzecz jak zaczynali mieli inne barwy - niebieskie - łudząco podobne do poczty polskie Zapewne po to żeby omamić klienta. Teraz mają wrecz identycznie żółte jak InPost, który działa na rynku prężenie więc warto podszyć się pod nich.

Druga kopia to ich koperty identyczny wygląd ceny itp jak InPost. I tu rzeczowe pytanie skoro jak twierdzą wcześniej byli opearatorem to dowiedz się kiedy swoje koperty drukował InPost a kiedy oni. Okaże się że dużo później od InPostu.

Kolejny argument za InPostem a przeciw PAF. W InPoście nikt od ciebie nie chce ani grosza za cokolwiek. Żadnych licencji i innych bzdur. Mało tego całe umundurowanie listonoszy, skanery, i wszystko ci ci jest do tego biznesu potrzebne dostajesz od nich GRATIS !!

Kolejny argument zapytaj się w PAF gdzie mają swoją centaralną sortownie i jak wygląda u nich logistyka. Dowiesz sie ze nie maja sortowni centralnej tylko sporo regionalnych co jest oczywistą bzdurą bowiem owe sortownie regionalne to stoły i podłogi w ich "oddziałach" a logistyka to samochody franczyzobiorców którzy sami przewożą między sobą przesyłki, ale jest ich niewiele.

No i argument najważniejszy RENTOWNOŚĆ TEGO BIZNESU - nie łudz się że z PAF cokolwiek odrobisz a co dopiero mówic i zarobieniu. Korespondencja od klientów indywidualnych to niewielki, bardzo niewielki procent całej korespondencji. Największe i najlepsze pieniądze zarabia się na klientach masowych którch PAF nie posiada. Zatem na czym masz zarabiać by utrzymać siebie samego, a co dopiero lokal i niedajboże jakiegoś pracownika.
InPost na dzień dzisiejszy obsługuje takie tuzy jak TP S.A, Polsat, Infor, Infor Media, kilkanaście kancelarii komorniczych, Nescaffe (kubki z konkursów, a jest tego sporo), kilka firm szkoleniowych i konsultingowych, i kilkudziesięciu mniejszych ale stałych klientów. Łącznie to jest w miesiący kilka jak nie kilkanaście milionów przesyłek - sama TP S.A to blisko 600 tysięcy.

Zastanów się zatem poważnie w co wejść. Bo jeśli masz do wyboru dużego, który nie chce od ciebie na stracie pieniędzy, a masz małego który na dzien dobry woła grube tysiące to co wyberzesz ??

Tomrejten 01.07.2007 *.w3cache-te.pai.net.pl

3
Dziękuje za odpowiedź. Rzeczywiście, PAF nie ma zbyt dobrej renomy jak już zdążyłem się rozejrzeć. Zainteresuje się ofertą Inpostu, oczywiście też uważnie jak w przypadku PAFu, ponieważ nie chcę się wpakować w `ala McDonald.

Pozdrawiam

adam 02.07.2007 *.80.54.173.188

38
witam
w moim miesice po miesiacu działalności zlikwidowano paf operatora pocz.
inpost zdecydowanie odradzam... balagan, niesolidne rozliczenia za obsluge, duzo reklamacji.
pozdr

radiesteta 07.07.2007 *.cicha.piekary.net

Nie miałem styczności z RAFem ale pracowałem dla Poczty Polskiej 2 lata i dla InPosta 5 miesięcy jako kurier i odradzam In Posta. O terminowym dostarczaniu przesyłek zapomnij. W okresie wysyłania PIT ów były przeboje z nieterminowym ich dostarczeniem do karbówki. Poza tym liczne zaginięcia przesyłek. Ze o tym iż trzeba bardzo standardowe przesyłki wysyłać nie dodam nawet. Jeszcze dużo głupich polityków zostanie wybranych zanim PP doczeka się konkurencji z prawdziwego zdarzenia przynajmniej na polu listów i przesyłek.

luna 06.08.2007 *.byc103.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
dlaczego wszyscy piszecie żle o Pafie a co z 200 punktami które mają i działają? myślę o współpracy z nimi czy ktoś może ma lub miał ich punkt w dużym mieście np. wojewódzkim? Pozdrawiam.

bbb 07.08.2007 *.public-gprs74451.centertel.pl

4
U mnie był(miasto 200tys), ale się zamknął.
Co do 200 punktów - czy wszystkie nadal są i czy te których adresy są nadal na ich stronie www działają pod szyldem Pafu?

Szefowie są agresywni i dla nich liczy się tylko to, żebyś im płacił, ale na żadną pomoc merytoryczną nie możesz liczyć. Wiem o tym, bo jakiś baran z PAFu zgodził się na otworzenie punktu niedaleko mnie jako konkurencję, ale punkt po 2 miesiącach już nie pracuje z powodu braku klientów. Szkoda mi biorcy, bo go wpuścili na minę - zresztą uprzedzałem go, że klientów mi nie odbije.
Punktu pocztowego jak na razie nie opłaca się prowadzić żadnego (ani Pafu ani InPostu), a sortownia Pafu? - hmm, o to co usłyszałem: trzeba podpisać weksel na ogromną kwotę, która potem śni się po nocach, a ty sam nie wiesz czy łóżko, które było twoje gdy na nim zasypiałeś, nadal należy do ciebie, gdy się budzisz - to słowa osoby, która rozważała otwieranie sortowni Pafu.

Gdy masz pieniądze na remont lokalu, czynsz na jakieś 6-8 miesięcy, opłacenie swoich składek - zanim inwestycja zacznie zarabiać nie tylko na koszty, to nie potrzebny ci paf do otworzenia punktu opłat/agencji kredytowej.

lena 13.08.2007 *.212.244.57.36

3
Nie ufaj wypowiedziom osób prowadzących działalność konkurencyjną w stosunku do firmy na której temat informacje zbierasz. Jeżeli na stronie tej firmy są adresy placówek lub wiesz, gdzie takie placówki sa to skontaktuj sie z biorcami i dowiedz się czy są zadowoleni czy nie. To forum w żadnym przypadku nie jest i nie było opiniotwórcze. Na tym foru "dobre rady" prubują dawać osoby, które maja swoje rozgrywki z dawcami licwencji. Nie daj się - powodzenia.

CT449 13.08.2007 *.chello087206162126.chello.pl

Leno, czemu mam wrażenie, że jesteś facetem ? Zadziwiające zdanie: Jeżeli na stronie tej firmy są adresy placówek lub wiesz, gdzie takie placówki sa to skontaktuj sie z biorcami i dowiedz się czy są zadowoleni czy nie.

'Jeżeli są' ? A to Ty Leno nie wiesz ? Bo akurat Twoje IP świadczy o tym, ze jestes najlepiej zorientowana.
http://www.ripe.net/perl/whois?form_type=simple&full_query_string=&searchtext=212.244.57.36&do_search=Search

Zbieg okoliczności, czy jak ? To nie lepiej podpisać się po prostu PAF ?
Forum służy do tego, aby wymieniać się doświadczeniami, również tymi złymi, pisanymi przez byłych biorców, mających swoje rozgrywki. To tez są cenne informacje, prawda ? Wiedziec czego mozna po biorcy sie spodziewac ? To lepiej podpisać umowę, a potem obudzidź się z ręką w nocniku ? Co złego jest w informacji, ze punkt PAFu zamknął sie w 200 000 mieście ? Jeżeli jest prawdziwa to jest to bardzo cenna wiadomość.
Zgadzam się w postem bbb, aby prowadzić usługi oferowane przez PAF nie jest potrzebna umowa - smycz, mozna to samo robić zachowując zdecydowanie większą swobodę i osiągając większe korzyści materialne. A to jest chyba celem przedsięwzięcia. Tak więc Luno : pytaj gdzie można i ile można, oszczędzisz sobie tym stresów.

bbb 13.08.2007 *.public-gprs35818.centertel.pl

4
Luno:

faktycznie lena ma rację, lepiej sprawdzić działający punkt podany na stronie paf.pl.
Jeżeli jesteś z Warszawy, to może się tam wybrać osobiście:

miasto: Warszawa
adres: ul. Broniewskiego 28
email: punkt510@paf.pl

obiektywny komentator 27.09.2007 *.inet20909na-3.eranet.pl

354
wszystko mogę zrozumieć, nachalną reklamę, wszechobecny marketing itp. ale do chloery nie kłamstwo i to w żywe oczy Ludzie albo weryfikujcie co puszczacie do publikacji albo dajcie sobie spokój z takim newsami. Jakie 273 placówki pocztowe PAF ?? jeśli ktoś jako placówkę pocztową podaje swoje boxy kasowe to jest to chyba nieporozumienie i kłamstwo. Podajcie rzeczywistą ilość miast obsługiwanych przez PAF czyli tam gdzie mają listonoszy którzy sa integralną i niezbędną cześcią by dana miejscowość mogła nosić znamiona placówki pocztowej, a PAF co ?? obsługuje wszystkie bodajże 8 miast i tyle właśnie ma tych placówek

piotrek_111 28.09.2007 *.bmu191.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
"Do tego czasu PAF zamierza pozyskać jak najwięcej klientów internetowych i mieć szeroki udział w ich obsłudze. Obecnie współpracuje z wydawnictwami, księgarniami i sklepami z akcesoriami informatycznymi."

Moje pytanie brzmi:
Z jakimi dokładnie wydawnictwami, księgarniami i sklepami??? Proszę podać ich nazwy. Sama idea pomysłu wydaje się świetna, jednak aby cokolwiek powiedzieć, trzeba samemu przetestować. Dlatego potrzebne są adresy www współpracujących sklepów. Chętnie kupię jakąś książkę i przy okazji sprawdzę jak działają te przesyłki...

Prośba do przedstawicieli PAFu jest taka aby wpisywali tu adresy tych serwisów:
-
-
-
-
-
.....

bartomada 28.09.2007 *.207-29.is.net.pl

nie mam nic wspólnego z firma PAF,ale lubie sledzic to co sie dzieje na tym forum.I obiektywnie oceniając mam wrażenie,ze ludzie znający od podszewki zasady działania tej firmy(i jej poprzednich klonów)bardzo delikatnie sugeruja aby przed podpisaniem umowy
dokladnie sprawdzić co się podpisuje,za jaka cene-i chyba niestety ile mozna stracić-bo o zyskach chyba na razie nie można mówić.Ale jeśli zyski są-to pewnie firma PAF jakoś się pochwali-żeby zachęcić do wspolpracy.Nic na ten temat na jej stronach niestety nie widzę.

piotrek_111 30.10.2007 *.blq15.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
PAF zdaje się pozostał jedyną na placu boju siecią centralną - ze wspólnym worem. Ciekawe jaka jest ich sytuacja finansowa?

obiektywny komentator 30.10.2007 *.abiq213.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
zapomnaiłeś o śląskiej firmie (dawniej ELIXIR) oni dalej działają centralnie, a PAF no cóż kasy poszły jako tako w odstawke, teraz ich kręci poczta ;-)

hert 31.10.2007 *.80.68.236.145

co do eliksiru-wierzę w uczciwośc zarządzających-kiedyś miałem przyjemnośc współpracować-ludzie z głowami na karku i poważnym podejściem do agentów.

endey 27.11.2007 *.87-205-143-249.adsl.inetia.pl

Czy ktoś z byłych lub obecnych franczyzobiorców otrzymał pismo w sprawie istniejących rzekomo wobec Nich zobowiązaniach??Duch Biety powraca ?!?!

piotrek_111 28.11.2007 *.acdz192.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Od kogo dokładnie dostałeś takie pismo? Od PAFu?

endey 28.11.2007 *.87-205-134-136.adsl.inetia.pl

Tak piotrek_111

piotrek_111 28.11.2007 *.acdz192.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
"istniejących rzekomo wobec nich zobowiązaniach" - czyli paf chce wam/im wypłacić jakąś kasę? Czy ja dobrze rozumiem? Czy może paf domaga się zapłaty za coś?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.