Forum: Czy jakiś bank daje kredyt na franczyzę? 1475

pablo99 16.06.2008 *.gew138.internetdsl.tpnet.pl

2

Witam!

Słyszałem różne opinie na ten temat, za 2 dni idę popytać się w bankach, ale chciałem też napisać tutaj. Czy ktoś probówał lub pytał się o kredyt na franczyze ( do 50tys) ??

bartomada 16.06.2008 *.207-29.is.net.pl

137
DB Bank.ale oni chca klientów"zielonych"tzn.takich którzy zaczynaja działalność gospodarczą od franchisingu.Tzn.oceniaja sam pomysł i siec ,a nie kondycje finansowa biorcy.

monikaa 16.06.2008 *.rejon67.ztpnet.pl

2
Witam Kredyty dla franczyzobiorców ma w swojej ofercie Deutsche Bank . Oceniają zdolność kredytową franczyzobiorcy oraz sieć franczyzową . Jest to narazie jedyny bank ,który daje takie kredyty. W nr 3 /2008 magazynu Franchisinginfo jest artykuł na ten temat.

pablo99 17.06.2008 *.gew138.internetdsl.tpnet.pl

2
Dowiedziałem się też, że działa Agencja Rozwoju Fraczyzy, która pomaga znaleść środki do franczyze, oraz organizuje szkolenia. Działają non-profit. Tylko nie mogę dojść gdzie oni się znajdują. Dziękuję za odpowiedzi, sprawdzę te oferty :)

damiluxx 18.06.2008 *.chello089076162144.chello.pl

12
Witam,Deutche Bank owszem ma w swojej ofercie kredyty na franczyze,ale zeby ubiegac sie o taki kredyt najpierw Franczyzodawca musi sie zglosic do banku i podpisac z nimi umowe.Dopiero pozniej ewentualni franczyzobiorcy moga sie ubiegac o kredyt.

qwest 18.06.2008 *.87-205-190-43.adsl.inetia.pl

9
SKOK Stefczyka, daje kredyty na rozpoczęcie działalności godpodarczej, również pod franczyzę. Na początek trzeba mieć wpis do ewidencji i regon, a wypłata kredytu następuje po podpisaniu umowy z franczyzodawcą.

damiluxx 19.06.2008 *.chello089076162144.chello.pl

12
A macie jakieś informacje na ten temat?Ktoś korzystał?Prosze o szybka odpowiedź

damiluxx 20.06.2008 *.chello089076162144.chello.pl

12
Własnie wróciłem z wizytu w SKOKU Stefczyka.Mila kobita oznajmila mi ze nie maja wogole w ofercie takich kredytow.Jest mozliwosc otrzymania kredytu normalnego na dzialalnosc ale to tez pic na wode(podaja ze mozna ja otrzymac na rozpoczecie) poniewaz trzeba miec udokumentowane przychody inaczej nie ma BATA!!!

qwest 20.06.2008 *.87-205-190-212.adsl.inetia.pl

9
Musisz odwiedzić oddział własny SKOKU Stefczyka (nie żadna agencja ani inny rodzaj SKOKU np SKOK Południowo Zachodni itp.), na ich stronie masz listę oddziałów SKOKu Stefczyka. Wiem bo sam brałem taki kredyt, trzeba im przedstawić biznes plan i żadnych dochodów nie musisz mieć. Analityk ocenia biznes plan, później ogląda jeszcze lokal w którym ma być prowadzona działalność i podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu. Natomiast wypłata kredytu następuje jak już masz podpisaną umowę z Franczyzodawcą.

damiluxx 20.06.2008 *.chello089076162144.chello.pl

12
No wlasnie bylem w takim oddziale.Centrum Katowic.Zwykly SKOK Stefczyka.Albo ta kobieta tam byla malo kumata albo nie wiem.Mam okazje przejac sklep dzialajacy we franczyzie i chcialbym to jakos sfinansowac.Mam dzialalnosc 7 miesiecy ale nie mam udokumentowanego dochodu.Nie mam pojecia co zrobic.

gemmell 23.06.2008 *.80.50.236.50

4
Witam. Byłem dziś w oddziale Skoku Stefczyka i dostałem informację, że nie udzielają kredytów na rozpoczęcie działalności. Wygląda na to, że jedyna możliwość do Deutsche Bank. Pozdrawiam

damiluxx 23.06.2008 *.chello089076162144.chello.pl

12
Ja rozmawialem dzisiaj z przedstawicielem skoku i powiedzial ze sie zorientuje w tym temacie i jutro mi oddzwoni,ale sam nie ma czegos takiego w swojej placowce.W DB chyba marne szanse na taki kredyt.

gemmell 25.06.2008 *.80.50.236.50

4
Czy komuś udało się uzyskać kredyt na franczyzę? Proszę o jakieś informacje i porady bo na chwilę obecnę wszystkie instytucje odsyłają mnie z kwitkiem. Pozdrawiam

strusiek 25.06.2008 *.abem37.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Pocztaj sobie to: http://www.deutsche-bank-pbc.pl/index.php/l1/db_franchisefinance

damiluxx 26.06.2008 *.chello089076162144.chello.pl

12

W DB tak jak pisalem dostac ten kredyt to naprawde cud.Wczoraj dzwonil do mnie przedstawiciel Skoku i powiedzial ze moge otrzymac kredyt 50tys bez problemu majac dzialalnosc pol roku i nie potrzebuje zadnych biznes planow ale jako tako pod franczyze nie ma nic.

skit 14.07.2017 *.host-249.183.e-malbork.net

4

Wydaje mi się, źe nie, ale może spróbuj z pożyczką? W boss banku dają bez biku i innych zaświadczeń i mają niskie oprocentowanie pożyczek. Na stronie byś musiał sprawdzić i od razu wyliczyć sobie długość spłąty i wysokość rat

fokun 03.04.2018 *.d151-153.icpnet.pl

15
Może zamiast na początek brnąć w kredyty lepszy byłby limit kredytowy dla firm w banku Raiffeisen. Pozwala on na bieżace finansowanie działalności i zawsze istnieje możliwość jego odnowienia.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.