Forum: Polish Hot-Dog dodatkowy biznes! 1475

obiektywny komentator 24.05.2008 *.wimax3-64.telbeskid.com.pl

354
kurcze administratorzy serwisu pewnie mnie znienawidzą ale cóż w sumie po to jest forum oto właśnie znalazłem kolejną \"perełkę\" franczyzy Wydawać by się mogło z opisu że prawdziwa żyła złota ale.... no właśnie rzekomi specjaliści i wogóle ... ale ręce opadają wejście do systemu i niezbędny sprzęt 19 tysiecy + 1200 opłata licencyjna miesięczna - śmiech na sali i kolejni chętni do znalezienia jeleni wystarczy w google wpisac wózek do hotdogów i wyrzuca kilkanaście firm które zajmują się produkcją takiego sprzętu, najprostsza wersja kosztuje już jakies 7000 zł, z pełnym osprzętem do napojów ciepłych i zimnych około 10 000 zł czyli jakieś 9 tysięcy oszczędności mamy już bez łaski na starcie, poza tym w wypadku samodzielnego zakupu nie ma żadnych comiesięcznych opłat bo i za co teraz też firma woła sobie opłate ale za co skoro pierwsze punkty mają ruszyć w maju tego roku, więc o jakiej znajomości marki a co za tym idzie takiej odpłatności za nią jest mowa ? znów szlag mnie trafia jak czytam to wszystko i widzę kolejne próby wyciągania kasy z ludzi wierzących że za nic będa mieć coś a nawet bardzo dużo Nawiwnych nie sieją ale może czas właśnie zacząć walkę z takim firmami chcącymi nic nie robiąc nabić sobie nieźle portfele ? w tym miejscu moja propozycja, sprawdzajmy poszczególne firmy z katalogu, i wyłapujmy ich wszelkie próby naciągania itp. Jednocześie jeśli po prześwietleniu danej firmy nic takiego nie znajdziemy piszmy to jasno i wyraźnie że firma warta jest uwagi P.S dla chcących wejść w ten system poza szukaniem nowych wózków w google polecam też allegro sporo jest tam takiego samego sprzetu ale uzywanego przez tych co wieżyli że na hot-dogach zbija taki sam biznes jakby prowadzili McDonalda :)

aragonis 27.05.2008 *.acjt21.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
 Zgadzam się z obiektywnym komentatorem. Ten niby świetny biznes to tak naprawdę pakowanie się w kolejne kłopoty- bo jak ktoś myśli o zakupie takich wózków np. 5 bądź 7 to koszta nie małe a za te pieniądze to już placówkę bankową, konsultingową postawisz. Radzę przemyśleć poważnie temat bo takie firmy będą się pojawiać i np. wózki z popcornem też świetny biznes. Spytajcie się tych co staoją sobie z obwarzankami jaki to biznes...

OldSeller 16.06.2008 *.nat-200.ghnet.pl

2

Przeczytalem i wręcz przeciwnie nie zgadzam sie z ww.opinią.Lepiej sprawdzić ceny i oferte i nie pisać rzeczy które nie są zgodne z rzeczywistością i do tego zwoływać pospolite ruszenie...,,ręce opadają''...jakie to polskie i naiwne.Mamy wolny rynek!Każdy robi to co uważa za stosowne.Są tu dziesiątki systemów o podobnych rozwiązaniach.A gastronomia ma swoje prawa.Jakkolwiek na zachodzie tego typu systemy doskonale się przyjeły,sam mam ich kilka w U.K.Sieć może więcej.Myśle że i tu powinno sie to przyjąć, czas pokaże.

Inwestor 29.06.2008 *.chello089078205023.chello.pl

18
Czytam te opinie i sieje się patrząc w monitor! Placówka bankowa za kilka wózków? Zgoda ale ile ich jest i jakie prowizje i ile trzeba się nabiegać za klientem żeby wziął kredyt i ilu ich musi być żeby żyć z tego? Kolejny problem to samo zatrudnienie czyli brak czasu na rozwój i dalsze biznesy! Kolejny to jeśli nie trafimy z miejscem lub grupą docelową to co a przy 3-5 wózkach na Hot-Dogi mamy rozproszony biznes i w gorszych miesiącach jeden zarobi na drugi i nie dokładamy a jeśli zarobi choćby każdy 2 tys po wszystkich kosztach i podatkach to policzcie ile zarobicie i ile czasu macie aby dalej inwestować i się rozwijać! Uważam że lepiej rozproszyć biznes niż otwierać jeden za wszystkie pieniądze życia!

bartomada 29.06.2008 *.aczf242.neoplus.adsl.tpnet.pl

137
Rozumiem,że firma od hot-dogów ma kilkadziesiąt własnych punktów,a nie mogąc poradzić sobie z szybkim napływem gotówki pragnie podzielić się swoim sukcesem z innymi?Jeśli tak o chwała im.Jeśli zaś takiego biznesu sami nie prowadzą-tzn.,że chcą zarobić na sprzedaży wózków,opłatach(1000 zł miesięcznie-to drożej niż niektóre banki biorą)i na dostawach towaru do tych punktów.A biorca-może zarobi,może nie ale ma pewne,ze przynajmniej z głodu nie umrze...

Inwestor 29.06.2008 *.chello089078205023.chello.pl

18

Czy w końcu ktoś z tych wspaniałych bankowców powie ile sprzedaje kredytów średnio misięcznie i ile ma prowizji przed opłaceniem pracownikow , lokalu, podatku itp. i ile mu zostaje? Widzę, że wychwalacie placówki bankowe ale macie z nich tyle co sprzedawca gazet w ostatecznym rozrachunku!

Ile z pośród wszystkich placówek robi kokosy a ile leci na kilku tysiącach zysku? 

Jeśli mam mieć 3-4 tys miesięcznie to wole postawić wózek z Hot-Dogami i nie mieć innych zmartwień za 17tys. inwestycji i zero stresu! 

Kacper 27.04.2009 *.icd182.internetdsl.tpnet.pl

1
Witam. ja zakupiłem 2 wózki od producenta i nie musze nikomu płacić za jakieś tam doradztwo. wózek z hot dogami to nie jakas wielka filozofia, kazdy sam sobie poradzi.lepiej miec swój włassny wózek. Ja zakupiłem je w firmie Bodex i jestem zadodolony. w dodatku doradzono mi tam co i jak za co nie musiłem nikomu płacic. sympatyczna obsługa a jak czegos potrzebuje to sa bardzo pomocni. wiec po co pakowac sie w jakies know how?!

zaq 08.07.2009 *.esl246.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam, Imć Kacprze,

sądząc po dacie Twego postu masz już piewne doswiadczenia?

I to jest włąsnie pytanie: jak jest finansowo, jesteś zadowolony?

I moje ulubione pytanko:

gdybyś wiedział wtedy, to o wiesz kupiłbyś wózki ponownie? 

zaq 

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.