Forum: Reserved (LPP) - udzielają licencji? - moda 114

frezz 10.03.2003 *.pg158.gliwice.sdi.tpnet.pl

Na stronach www firmy LPP przedstawione sa informacje, mowiace o tym, iz kilka salonow Reserved funkcjonuje na zasadzie franchisingu.
Czy Redakcja moglaby podac wiecej informacji na ten temat? Czy owa dzialalnosc jest rzeczywistym franchisingiem?

Redakcja 11.03.2003 *.www.profitsystem.pl

263
Do tej pory LPP rozwijała sieć własnych sklepów. Ostatnio pojawiła się informacja o otwarciu pierwszych sklepów franchisingowych.
Będziemy informować na portalu o szczegółach współpracy.

parr 05.06.2003 *.195.187.134.40

Jestem zainteresowany współpracą z w/w firmą.Mam środki i zapał do otwarcia i prowadzenia takiego sklepu w 150 tys. miescie.Na stronie Reserved widnieje informacja o 4 sklepach działajacych na zasadzie franchisingu.Niedawno otwarto taki w W-wie.Niestety firma nie odpowiada na maile.Troche dziwne,ze tak dynamicznie rozwijajaca sie firma nie chce rozwijac sie w mniejszych miastach.Rozumiem,ze w duzych chca miec salony firmowe.Dlaczego nie chca sie rozwijac w mniejszych?

Redakcja 05.06.2003 *.www.profitsystem.pl

263
Firma LPP uruchomiła 4 punkty franczyzowe na zasadzie testu. Dopiero kiedy eksperyment zakończy się sukcesem, LPP rozważy rozbudowę sieci na zasadzie franchisingu.

wartoudzielacpelnychinformacjioilesiejeposiada 06.06.2003 *.pg158.gliwice.sdi.tpnet.pl

Warto sprecyzowac, ze firma LPP (wlasciciel i tworca marki Reserved) nie uruchamia jednostek franchisingowych w miastach powyzej 100 tys. mieszkancow, gdyz w nich chce dysponowac jedynie jednostkami wlasnymi. Natomiast mozliwe jest otwieranie sklepow franchisingowych w miejscowosciach, ktorych liczba miszkancow wynosi ponizej 100 tys. ( po wspolnej analizie rentownosci calego przedsiewziecia i pod warunkiem dobrej lokalizacji salonu - w strefie srodmiejskiej "A" lub dobrym, lokalnym centrum handlowym).

Redakcja 06.06.2003 *.www.profitsystem.pl

263
Taką informację otrzymaliśmy od jednego z dyrektorów firmy LPP. Jeżeli coś się zmieniło, zachęcamy firmę LPP do przedstawienia warunków otworzenia sklepu franczyzowego w Katalogu firm.

trochenienatemat 06.06.2003 *.pg158.gliwice.sdi.tpnet.pl

Moja krytyczna wypowiedz na forum, zwiazana z niepelna i niedokladna informacja na temat franchisingu salonow Reserved byla celowa, gdyz pomimo, iz lubie ten portal, zauwazam, ze brak konkurencji obniza jego jakosc - czesto zdarza sie, iz wlasnie podawan informacje sa niepelne, ale przedewszystkim brakuje dla obiektywnej oceny systemow franchisingowych autentycznych "Raportow" z terenu, z informacjami o sukcesach danej sieci...ale rowniez o porazkach. Np: do momentu ukazania sie artykulu w "Proficie" - wszyscy mogli naiwnie myslec, iz inwestowanie w punkt "Palmersa" to pewny biznes...tymczasem okazalo sie, ze spece od oceny rentownosci inwestycji Palmersa nie potrafili przewidziec, iz Bielsko-Biala to nie Warszawa .Wina w tym przypadku czesciowo lezy rowniez po stronie franchisobiorcy, jednakze to "wieloletnie doswiadczenie i profesjonalizm" znanych sieci powinny byc decydujace przy podejmowaniu nowych przedsiewziec.
W tym przypadku pojawia sie oczywisty konflikt interesow, ktory przeszkadza obiektywnie przedstawiac i oceniac jakosc oraz rzetelnosc sieci - sieci, ktore przeciez placa i reklamuja sie w portalu.
Nie jest to permanentna krytyka z mojej strony, ale jedynie uwaga i spostrzezenie...w odczuciu moim (i nie tylko) sluszne.
Pozdrawiam

martin 06.06.2003 *.212.160.134.178

Z podobnym pytaniem zwróciłem się do firmy na początku maja i otrzymałem niezwłocznie odpowiedź na ten temat tj. "Warunki wstępne" od p.Roberta Olczyka mail rolczyk@lpp.com.pl.Proponuje ponownie skierować zapytanie - może jest w rozjazdach a może mail gdzieś .....

Redakcja 07.06.2003 *.www.profitsystem.pl

263
Szanowny "trochenienatemat"!
Gdybyśmy chcieli publikować "...autentyczne Raporty z terenu...", wówczas musielibyśmy mieć redakcję wielkości tej, którą ma Profit. A to by oznaczało konieczność pobierania opłat za dostęp do treści oferowanej przez nas na portalu. Ale wtedy zapewne podniósłbyś krzyk, że wykorzystujemy brak konkurencji aby pobierać opłaty od internautów.
Żadna z wypowiedzi osób wypowiadających się w Proficie na temat Palmersa nie została przez te osoby autoryzowana. Sprawdziliśmy to. Czy właśnie takie rzetelne "Raporty z terenu" masz na myśli?
Na razie muszą Ci wystarczyć rubryki "Gorący temat" i "Czarna lista" na naszym portalu oraz wydawany przez nas magazyn "FranchisingInfo". Jeżeli zadasz sobie trud zapoznania się z zamieszczonymi tam tekstami, wówczas z pewnością zauważysz, że nie unikamy "obiektywnego przedstawiania i oceniania jakości oraz rzetelności sieci", także tych, które są naszymi klientami.
Masz także do dyspozycji to forum, gdzie każdy może się wypowiedzieć, nawet trochę nie na temat...

martin 09.06.2003 *.212.160.134.178

Proszę o wybaczenie ale moim zdaniem franczyza to nie 100% sukcesu !!!.Franczyzobiorca oprocz kasy i np. loklu również musi mieć odrobinę wyczucia w temacie.Chyba, że jest zielony i idzie po 'topór". Jeżeli nie posiada wiedzy czy też innych predyspozycji to powinien korzystać z zwiedzy specjalistów.Należy zawsze wziąć pod uwagę, że partner może być nie doświadczony czy też delikatnie mówiąc "nawiedzony" w temacie, chociażby przez nawał reklamy.Nie każde realia można przenieś na nasz grunt . Istotą umowy to jest czy można w przypadku "krachu" w uzgodnieniu z franczyzodawcą manewrować asortymentem, zwrotem, czy np.obniżkom.Nie zawsze wyrażają zgodę!. JEżeli franczyzdawca poczuwa się,chce rozwoju, dba o markę to w umowie są takie niuanse. Chyba, że rynek w Polsce traktuje jak zaścianek, to lepiej nie podejmować z nim działania. Z przykrością muszę stwierdzic, że nie tylko na tym portalu są tacy franczyzodawcy o szerokiej psedo reklamie. To są prawa rynku !! Lepiej przespać się z tematem, zasięgnąć opini niż iść na "żeź"
Reklama to nie wszystko !!
Czasami trudno mieć pretensje do redakcji portalu - bo z czego się utrzymują ?
Przepraszam jeżeli urazilem za szczerość.

uczeń 09.06.2003 *.212.76.35.243

Martin, litości! Gdzieś Ty się uczył naszego języka ojczystego? Zainwestuj w słownik ortograficzny. Naprawdę warto.

parr 10.06.2003 *.195.187.134.40

Wysłałem maila do Pana Olczyka z firmy LPP i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.Chyba ponowie maila.Zgadzam sie z Martinem,ze franczyza nie jest dla kazdego i nie zawsze jest gwarancja sukcesu.Martin moze podzielisz sie wiedza jaka udostepnil Ci Pan Olczyk.Czy firma zamierza rozwijac siec sklepow franchisingowych?

Anonim 11.06.2003 *.212.160.134.178

parr nie podałeś e-maila.

parr 11.06.2003 *.195.187.134.40

Już podaję: parr@gazeta.pl

polog 09.07.2003 *.pd151.rogozno.sdi.tpnet.pl

witam
czy mogę otrzymać od was, info na temat franczyzny LPP - mam ten sam problem z komunikacją w tej sieci,
z góry dzięki polog@interia.pl

Marek 14.02.2004 *.c3.elektron.com.pl

Czy moze ktos udzielic jakichkolwiek inforacji na temat Reserved i franchisingu. WEyczytałem na stronach Reserved że mają kilka punktów franchisingowych, jednak nie ma nic na temat ewentualnej współpracy.Czy ktoś wie cos na ten temat? ( moze redakcja pomoze wyjasnic )

egnar 14.02.2004 *.pc175.ostroleka.sdi.tpnet.pl

jak masz wolne 500 tys.zł i lokal w jednym z największych miast w Polsce o pow.min.80m2 to możesz kontynuować ten wątek...

Artur 17.02.2004 *.interspeed170-99.stnet.pl

Sam był z przyjemnością wszedł w reserved w Białymstoku. Kiedyś do nich dzwoniłem ale sami chcą otwierać. A szkoda. Po ilości klientów widać, że to dobry interes.

ajko 18.02.2004 *.217.8.179.146

Jak się przestanie opłacać to oddadzą biorcą, spoko

alex 18.02.2004 *.217.8.179.146

też tak myślę

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.