Forum do artykułu: Powstanie nowy bank

15.07.2008
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy ktoś zna jakieś informacje dotyczące franchisingu placówki aliora, bądz posiada kontakt do takiej osoby?

16.07.2008
wypowiedzi: 153
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zanim zaczną rozwój placówek franczyzowych to muszą rozpocząć działalność w Polsce...

18.07.2008
wypowiedzi: 76
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Preferowane lokale:

 • lokalizacja w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców,
 • powierzchnia: 160-380 m2,
 • koniecznie wymagana dostępna powierzchnia na parterze,
 • dobra widzialność lokalu oraz duże witryny okienne,
 • preferowany tylko parter (ewentualnie parter i piętro, jednak koniecznie z bezpośrednimi schodami, łączącymi powierzchnie, tylko do dyspozycji lokalu oraz powierzchnia na piętrze z przeznaczeniem na działalność usługową),
 • preferowane lokalizacje: główne ulice / ciągi piesze o dużym natężeniu ruchu pieszego, z parkingiem lub możliwością parkowania na ulicy (szczególnie w przypadku dużych powierzchni).
 • Zgłoszenie powinno zawierać:
  • - imię, nazwisko i numer telefonu właściciela lokalu,
  • - dokładny adres lokalu oraz informację o jego powierzchni i aktualnym wykorzystaniu,
  • - termin dostępności lokalu,
  • - informację odnośnie możliwości parkowania przy obiekcie,
  • - załącznik ze zdjęciami lokalu i otoczenia. (max: 3MB
  http://www.aliorbank.pl/lokale.php. Bank ma być otwarty we wrześniu, spore oczekiwania co do tego projektu, mam nadzieje że im się uda zrealizować założony plan bo im większa konkurencja w sektorze banbkowym tym korzxystniej dla klientów.

18.07.2008
wypowiedzi: 76
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

18 kwietnia 2008 r. Grupa Carlo Tassara uzyskała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na utworzenie banku w Polsce. Bank został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą Alior Bank S.A.

 Do poprzednika nie pisz głupot jak nie masz pojęcia o czym piszesz.

19.07.2008
wypowiedzi: 17
*.adsl.inetia.pl

Argonis, to co zostało przez Ciebie przytoczone, to wymagania banku w stosunku do lokali przeznaczonych dla oddziałów własnych. Dla biorców licencji zapewne będą dużo skromniejsze.

20.07.2008
wypowiedzi: 76
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

 To co zostało napisane przeze mnie dotyczy wszystkiego, w mniejszych miastach ok 100 tys mieszkańców otwierają lokale ludzie na zasadach franczyzy, wiem to z bezpośredniego źródła także nie wymyślajcie proszę.

20.07.2008
wypowiedzi: 76
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

 I jeszcze jedno ten bank będzie z pewnością, już jest dla będących wewnątrz tej instytucji, świetną jednostką na naszym rynku finansowym. Czekajcie na wrzesień a przekonacie się że warto.

21.07.2008
wypowiedzi: 17
*.adsl.inetia.pl

Argonis, powtórzę jeszcze raz. Wymagania dot. lokali poszukiwanych przez bank dotyczą oddziałów banku. Na oficjalnej stronie nie ma jeszcze wzmianki o agencjach (poza niwielkich rozmiarów informacją, że agencji ma być ok. 400). Ja bardzo chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na temat ewntualnej oferty. Więc jeżeli masz informację gdzie to można znaleźć to przedstaw ją.

22.07.2008
wypowiedzi: 153
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dokładnie, na stronie jest komunikat:

"W pierwszym etapie otwartych zostanie 80 placówek bankowych Alior Banku w 50 największych miastach oraz 8 centrów biznesowych. Docelowo planowane jest otwarcie 200 oddziałów oraz ponad 400 agencji"

Czyli agencje będą otwierane jak zbudują sieć placówek własnych. Oczywiście cieszy zainteresowanie franczyzą, ale nie da się od niej zacząć. Na początek bank musi przygotować dobrą ofertę produktową. Inaczej jego agenci zemrą z głodu, bo żyją z prowizji od sprzedaży. Pogadaj z Polbankowcami to Ci trochę opowiedzą jak to jest otworzyć oddział kiedy produkty i procedury nie do końca są przygotowane.

26.07.2008
wypowiedzi: 63
*.adsl.inetia.pl

Aragonis przestań pisać głupoty - bank ruszy troszkę później, a wymagania dla agencji będą podobne do placówek franczyzowych Eurobanku i Getinu. Ale żadna agencja nie ruszy w tym roku...

28.07.2008
wypowiedzi: 76
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

 Widać wiem gorzej od znawców mimo iż jestem pracownikiem tegoż banklu ale niech będzie wy wiecie lepiej. pozdrawiam i powodzenia.

29.07.2008
wypowiedzi: 17
*.adsl.inetia.pl

Jeżeli Argonis jest pracownikiem banku i wie lepiej, a przytaczane mu są zapisy ze strony internetowej, to oznacza, że albo bank ma niekompetentnych pracowników, albo problemy z aktualizacją strony internetowej. Oba przypadki nie najlepiej wróżą.

Jeżeli więc ktoś ma jakieś informacje, to niech się nimi podzieli, albo zamilknie na wieki ;-))) 

08.08.2008
wypowiedzi: 76
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

W momencie uruchomienia działalności operacyjnej Alior chciałby dysponować około 80 oddziałami w 50 największych miastach. Powstanie także osiem centrów korporacyjnych. Docelowo bank chciałby mieć 200 oddziałów oraz 400 agencji.

Przedstawiciele banku oczekują, że nadzór wkrótce wyda pozwolenie. Udało nam się dowiedzieć, że komisja nie zajmie się tą sprawą na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w piątek. Alior będzie więc musiał poczekać na zgodę co najmniej do pierwszego tygodnia września, kiedy odbędą się dwa posiedzenia KNF

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.