Forum: Franchising- dlaczego nie możliwy w małym mieście???? 1475

Bernadeta 04.08.2008 *.static-ip-87-248-94-47.promax.media.pl

1

Zastanawia mnie dlaczego firmy prowadzące Franchising , nie wchodzą na rynek w małych miastach??

Przyczyną moze jest obawa mniejszego popytu na dane towary. Uważam , że jest to mylne myślenie . W mniejszych miastach jest mniejszy koszt związany z prowadzeniem działalności i takie firmy mogłyby się utrzymać.

Od jakiegoś czasu posiadam pasaż handlowy przy głownej ulicy , przy Rynku (miasto liczy 20 tys. lud.), jest kilka lokali.  

Chciałam nawiązać współpracę z firmą zajmującą się franchisingiem , zawsze spotkałam się z odpowiedzią , z argumentem----MAŁA MIEJSCOWOSC----

Z tego co mi wiadomo , to nie tylko ja usłyszałam taką odpowiedz!

bobesh 11.08.2008 *.acqx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

24

Niestety - po prostu się nie opłaca.

Przychód generowany z metra kwadratowego lokalu w małych miastach jest mizerny, a koszty są niewiele mniejsze. Jedyna różnica to czynsze.

Sieci chcą trzymać standart, więc koszt inwestycji w przeliczeniu na m.kw lokalu jest wszędzie taki sam. Pracownicy mniej więcej tyle samo kosztują, i choć w małym mieście wystarczyłby najczęściej jeden, to i tak trzeba mieć dwóch (standart sieci).

Na oko - przy lokalu 60-100 m. kw. różnica w miesięcznych kosztach w relacji małe-średnie miasto wyniesie max 2000 PLN, a  w przychodach jakieś 20 tys brutto (średnio).

Zresztą nie jest tak, że nie ma franczyzy w małych miastach - niektóre firmy wchodzą (deep, butik, ups), ale w większości warunkiem jest to że lokal jest Twój i nie ponosisz kosztów jego utrzymania - wtedy to ma sens.

MonikaBk 21.08.2008 *.eah133.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Jeszcze jest też coś takiego jak Franchising osobisty, niwielki wkład a gdzie chcesz miec biznes sam decydujesz :)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.