Forum: Eurobank czy Getinbank? 1475

bartomada 23.08.2008 *.207-29.is.net.pl

137
Eurobank Home istnieje już od kilku miesięcy,we wrześniu to moze jej promocja ruszy w mediach.Franczyza ma kredyty hipoteczne-a nie mają jej oddziały własne Eurobanku(dlatego właśnie do ich sprzedaży powstała sieć Home).Getin ma słabą ofertę leasingu-i nie ma co liczyć na sukces jeśli w okolicy jest np.EFL lub Raiffaisen.Kredyt samochodowy ma bardzo dobry-ale we franczyzie można go robić tylko na zasadzie sporządzenia wniosku i odesłania do dalszej obróbki w centrali.Ponieważ każdy sprzedawca(dealer,komis)chce od kredytu prowizję-to ciężko w tej sytuacji być konkurencyjnym nawet w stosunku do posrednika mającego taki sam kredyt(posrednik może manipulować marżą,oprocentowaniem i zawsze wygospodaruje srodki na prowizję dla dealera i sam zarobi).Pośrednicy kredytowi są ogólnie problemem dla franczyzodawców-maja podobne produkty(z reguły droższe),a przyznawalność kredytów jest u nich większa niz w placówkach bankowych(klient nie dostaje kredytu np.w Eurobanku idzie do posrednika i tam dostaje ten kredyt ale płaci za niego więcej).No i taka jeszcze drobnostka-potem taki klient wraca do oddziału i wypłaca kasę z kredytu-co stanowi koszt dla placówki(po kasę trzeba jechać do banku zasilającego,zapłacić za konwój itp).Tak więc podsumowując-wszystko ma plusy dodatnie i plusy ujemne...

Qark 23.08.2008 *.ip-85-219-166-77.ibd.gtsenergis.pl

55

Mój zanajomy otwarł w 15 tys. miescie placówkę Eurobanku i jest bardzo zadowolony, twierdzi, że oferta Eurobanku znajduje grupe docelwą w takich miasteczkach, ale mówił też, że trzeba umieć sprzedacać bo centrala naciska:)

Nitka208 28.08.2008 *.default-gw.timplus.net

11

nie oszukujmy się.

oferta jest bardzo ważna ale jeszcze bardziej liczą się umiejętności sprzedażowe pracowników !!!!!!!!

aragonis 28.08.2008 *.acjn185.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
"Pośrednicy kredytowi są ogólnie problemem dla franczyzodawców-maja podobne produkty(z reguły droższe)," Ciekawa teza... Widze że mało się orientujesz w dziedzinie doradców finansowych takich jak Open czy Expander skoro wysuwasz takie tezy.

magdalena 28.08.2008 *.hrw110.internetdsl.tpnet.pl

3
Witam...wszystkich....Zaczęło się od poznawania Getin Banku i czegoś w nim brakowało jakiejś ikry...Poznaję Eurobank i coraz bardziej jestem na tak...na tyle że jednak decyduję sie własnie na ów Bank...Nie będzie łatwo ale myślę że podołam ....

Nowa 28.08.2008 *.CPE0018f859b8a8-CM00159a662b0e.cpe.net.cable.rogers.com

2
A co powiecie na temat ING?

magdalena 29.08.2008 *.hrw110.internetdsl.tpnet.pl

3
Witam...chetnie nawiąze kontakt z Partnerami Eurobanku....Prosze pisać....Pozdrawiam

magdalena 29.08.2008 *.hrw110.internetdsl.tpnet.pl

3
Witam...chetnie nawiąze kontakt z Partnerami Eurobanku....Prosze pisać....Pozdrawiam

Karola 29.08.2008 *.83.2.229.46

5

Magdalena jakiej wielkości masz miasto w którym chcesz otworzyć placówke eurobanku? bo w małej to może być ciężko...

bartomada 29.08.2008 *.aczc241.neoplus.adsl.tpnet.pl

137
Kolego Aragonisie-wiem,że się bardzo orientujesz w kwestii pośredników finansowych-więc wymień miasta o liczbie mieszkańców 10-12 000 gdzie działa Expander,czy Open Finance(bo o takich miastach jest ten wątek dyskusji).To,że ci wielcy ,sieciowi pośrednicy mają takie same warunki jak banki,nie jest jednoznaczne z tym,że małe biura w małym mieście nie oferują kredytu Getinu,czy Eurobanku drożej niz inni.Tacy właśnie pośrednicy tam działają i takie mają produkty.To normalne-,że mając 1-2 punkty sprzedaży dostajesz droższy produkt niż mając ich 100.Więc nie trzeba się nadmiernie wymądrzać-tylko zrozumieć temat o którym sie pisze i wiedzieć co pisać ,a nie pisać co się wie.

pyzowsky 30.08.2008 *.adtr53.neoplus.adsl.tpnet.pl

4
jeżeli chcesz nawiązac kontakt z partnerami eurobanku na stronie eurobankpartner.pl masz podaną listę lokalizacji otwartych i spróbowac nawiązać kontakt osobiście tylko co do efektów takiego spotkania mam pewne wątpliwości bo zapewne nikt o szczegółach i warunkach umowy i funkcjonowania placówki nie będzie chcial rozmawiać.

aragonis 30.08.2008 *.acjw57.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
Do Ya. Pierwsza placówka Eurobanku partnerska została otwarta we wrześniu 2007 w Nowym Sączu więc skoro taka prawda jest to muszę powiedzieć jak sprawa wygląda dla mnie. Jednostka jest otwarta przy dworcu PKS, sami wiecie kto jest klientem tego pubktu, biuro jak kibel małe może 20m2, koszta przez to nie są za wielkie, gorzej będzie jak przeniosą dworzec w inne miejsce jak planują:). Z mojego punktu widzenia zadrudnionych jest tam bodajże 2 pracowników, większość czasu nudzą się ale ok. Kokosów na tym z pewnością się nie zrobi ale jako kolejny biznes jak najbardziej.

radex 31.08.2008 *.87-205-37-2.adsl.inetia.pl

63

Pani sosin proszę się nie wymądrzać i nie ukrywać za w3cachem bo jeszcze się okaże, że piszesz z getinbank.pl ;-)

Wyraziłem swoją opinię, do której mam pełne prawo. Niewiele brakowało, a prowadziłbym placówkę franczyzową Getinu, ale w porę przyszło opamiętanie. Dlatego znam mechanizmy tam funkcjonujące. Nie mogę o nich pisać, ale mogę wyrażać swoją subiketywną opinię. Wystarczy poczytać inne wątki, aby poznać się na Getinie. Choćby przykład placówki franczyzowej Getinu w Łowiczu, gdzie bank doprowadził do jej plajty...

Dlatego mam pełne prawo do wyrażania swojej oceny. Rozmawiałem też z Eurobankiem i znam niektóre szczegóły oferty (choć część zmieniłą się na korzyść franczyzobiorców po starcie projektu pseudo-franczyzowego Getinu). Muszę przyznać, że IMHO jest to zdecydowanie lepsza oferta od Getinu.

Odnośnie kredytów samochodowych Getinu - w placówkach franczyzowych jest to tylko na zasadzie przekazania kontaktu do infolinii sprzedażowej, zero obsługi, wynagrodzenie znacznie gorsze niż u pośredników, zerowa możliwość ustalania warunków, współpracy z dilerami, komisami itp. Krótko mówiąc dno!  Natomiasto co do zasady jest to produkt łatwy, szybki i przyjemny, nienajtańszy, ale szybko realizowany.

Jeśli chodzi o leasing - pisałem już o nim w innym wątku, krótko mówiąc trudno znaleźć gorszą ofertę na rynku. Natomiast w mieście 10-12 tys. mieszkańców nie liczyłbym na duże zainteresowanie tym produktem. Sam prowadzę agencję w mieście 50 tys. mieszkańców i zainteresowanie leasingiem jest niewielkie.

bartomada - w małych miejscowościach bank nie ma chętnych i długo na nich czeka. Dlatego to potencjalny partner wybiera sobie bank do współpracy, a nie na odwrót. Poza tym, gdybym to ja wysłał formularz i czekał na kontakt z banku to bym się nie doczekał. Trzeba dzwonić, drążyć, dociekać i drążyć. Tylko dzięki temu dotrzemy do właściwej osoby w banku.

Zgadzam się z Tobą, że przynawalność produktów jest wyższa niż w bankach. W bankach są częste kontrole i pracownicy placówki franczyzowej nie mogą robić niektórych rzeczy, np. namawiać klientów do wpisania wyższego dochodu niż jest w rzeczywistości we wniosku o kredyt na oświadczenie. A dobrze wiemy, że pośrednicy tak właśnie działąją. Poza tym multi-pośrednicy mają np. dostęp do BIK-u i mogą doradzić klientowi co wpisać a co nie. W placówkach franczyzowych Getinu takiego dostępu nie ma. Takich przykłądów jest znacznie więcej...

aragonis 01.09.2008 *.aagt176.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
Open nie otwiera placówek w miastach mniejszych niż 150 tys mieszkańców np w Tarnowie nie będzie oddziału. Expander ma sieć własną-wielkie miasta oraz sieć partnerską na mniejsze miejscowości do 50 tys mieszkańców. Osobiście wolę otworzyć bank niż pośrednictwo kredytowe tym bardziej że mowa w poście o małej wiosce a nie o dużyej aglomeracji:). Tak jak Radex mogę potwierdzić od strony Eurobanku...

Nowa 01.09.2008 *.CPE0018f859b8a8-CM00159a662b0e.cpe.net.cable.rogers.com

2
Dobra rada dla wszystkich podpisujacych jakiekolwiek umowy.</p><p>Czytajcie kazda umowe z prawnikiem. Oplaca sie wydac troche pieniedzy na poczatku a to powinno pozwolic wam uniknac przykrosci po podpisaniu umowy. </p><p>Firmy, ktore przygotowuja tego rodzaju umowy. robia to zawsze z korzyscia dla siebie.</p><p>Mieszkam od lat za granica i nie wyobrazam sobie podpisania umowy dotyczacej biznesu bez sprawdzenie jej przez prawnika. Mysle, ze w Polsce powinno to stac sie normalna procedura.</p><p>Powodzenia</p>

radex 02.09.2008 *.87-205-200-204.adsl.inetia.pl

63
Nowa - można skonsultować się z prawnikiem, aby nie wejść w bagno. Ale w większości banków umowy są nienegocjowalne - albo podpisujesz albo rezygnujesz...

Orzech 04.09.2008 *.chello089074021101.chello.pl

1

Witam

Jakie są koszty i korzyści z prowadzenia placówki Eurobanku?

px200 08.09.2008 *.dgj40.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
Witam, zastanawiam się nad otworzeniem punktu partnerskiego Eurobanku w mieście liczącym około 17.000-18.000 mieszkańców. Rozpocząłem poszukiwania potencjalnego lokalu i tutaj pojawił się problem - jaka, waszym zdaniem, jest górna kwota, za jaką warto wynająć taki lokal, aby później nie mieć problemów z jego utrzymaniem. Zdaje sobie sprawę, że wszystko zależy od tego ile uda mi się zarobić na tej działalności, ale w tej chwili nie mam takich danych. Interesują mnie średnie ceny wynajmu lokalu 40-60 m2 w centrum średniego miasta. Pozdrawiam,

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.