Forum: BPH - finanse i bankowość 106

polo 26.03.2005 *.afc219.internetdsl.tpnet.pl

PS.owszem niemusze się wypowiadać na forum,pod warunkiem że ty magic i inni będziecie pisać na temat i coś ciekawego,interesującego,a nie tylko ogólnie,że wam świetnie idzie zarabiacie ogromne sumy inni to nieudacznicy,konkretnie,jestem ciekaw może coś polecicie,a tak na marginesie to macie jedną ceche dobrego biznesmena,tupet.

Magik 26.03.2005 *.bns195.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Oki, od dziś będę odpowiadał tylko na konkretne pytania i zagadnienia związane z biznesem i żadnych polemik o wyższości świąt jednych nad drugimi, a w szczególności z takimi ludźmi jak np. YaRo i jemu podobnymi. Tak, więc proszę o polemikę tylko na temat zawarty w tym wątku forum, a z przyjemnością podzielę się całą wiedzą, jaką na dany temat posiadam.
Pozdrowiona świąteczne Magik. :):):):)

polo 26.03.2005 *.afc219.internetdsl.tpnet.pl

Pozdrawiam cię równierz, mam nadzieje że nikogo nieobraziłem.Interesują mnie obecnie dwa działy,pizzerie i kawiarnie,coś wiesz na ten temat?

Magik 26.03.2005 *.bns195.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Przykro mi, ale nic nie wiem na tematy, które poruszasz mam doświadczenie w handlu spożywczym, kwiatami, ubezpieczeniami, kredytami wszelkiej maści i ogólnie usługami finansowymi, gastronomia zawsze była poza moimi zainteresowaniami.
Pozdrowiona Magik.

marcin1977 26.03.2005 *.82.152.179.184

10
dosyc .tp nie jest forum dla debili,mijacie sie z celem,kogo obchodza wasze spostrzezenia i uwagi na temat innych forumowiczow ,chcialem odpowiedzi to mam same obrazy,no moze tylko pan magik i jedna osoba ktora napisala bezposrednio do mnie,nedza i rozpacz, ostatni raz tu zagladam walcie sie na ryj bo to slownicto jest z waszego poziomu.

ps
nie uwazam ze franchisobiorcy to niudacznicy tylko ci co biadola i mowia ze wszyscy to oszusci.czytac dekle i wuciagac wnioski.alescie mi podniesli cisnienie.
DZIEKUJE ZA INFORMACJI PANU MAGICOWI ORAZ PANOWI A.

swit111 27.03.2005 *.eg162.internetdsl.tpnet.pl

Witam
Wracając do tematu BPH to mysle że to jest dobry interes ale tylko pod warunkiem, że sprzedaż kredytów bedzie dobrze szła. Bo raczej z zakładania ROR-ów i wpłat to można jedynie zarobić na czynsz i prąd. Jeżeli chodzi o prowizje od sprzedanych kredytów to z moich informacji mozna liczyć od 2% w CHF do 5% w złotówkach także można sobie łatwo policzyć np: sprzedajesz kredyt mieszkaniowy na 100 000 zł zarabiasz od 2300 - do 5000 zł. sredni kredyt w Polsce to około 60 000zł. zresztą trzeba samemu sobie ocenic rynek kredytów dla własnej lokalizacji. Im mniejsze miasto tym mniejsze ceny nieruchomości. No chyba ze by sie sprzedawały kredyty na budowę domów po 300 000 - 500 000 zł wtedy by było niezle.
PS Pytanie do Magika - jakie produkty bedziesz mógł jeszcze sprzedawać w swoim oddziale
Pozdrawiam

Magik 27.03.2005 *.bpa150.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Cze Swit111,
To, o czym piszesz to prawda, że tylko kredyty są podstawą, która gwarantuje godziwy zysk, ale oprócz zysków z ROR-ów są zyski z lokat zakładanych przez klientów. Ja działając już sporo czasu na rynku finansowym pragnę uzyskać poprzez punkty agencyjne stały dostęp do moich klientów, których do tej pory po obsłużeniu praktycznie traciłem, bo każdy sprzedany kredyt to najczęściej nowy ROR i potencjalny klient na dłuższy czas. Pracując dla Banku Śląskiego sprzedawałem ROR-y z limitami, za które bank płacił mi jednorazowo, a tu mam dostęp do stałego klienta. Dla tegoż banku sprzedawałem konta firmowe z pakietem internetowym otrzymując jedno razowo wypłatę a w agencji BPH będę miał, co miesięczny dopływ kasy za takie konto prowadzone przez oddział. Tu też będę mógł się wykazać, bo wchodzi obsługa MiŚ-ów, ale chyba tych z pojedynczym podpisem.
Jest coś, o czym bank niezbyt chętnie mówi a jest to inkaso gotówki. Według moich obliczeń jest to CIASTECZKO albo RODZYNEK na tym torcie, ale jak to będzie wyglądało to nie mam jeszcze pojęcia. Jeśli chodzi o prowizje z kredytów hipotecznych nie przewiduje uzysku dla mnie powyżej 1%, a raczej będzie to, około 0,5% bo rynek się zagęszcza.
A i na koniec są jeszcze karty kredytowe, za które zawsze coś skapnie.
Pozdrowiona Wielkanocne Magik.
PS. Oczywiście są to tylko moje szacunki i tak proszę je czytać.

sylwia 15.04.2005 *.w2.lomza.rtg3.4lan.pl

witam
Chcialabym zadac pare pytan panu magikowi Powiada pan ze posiada doswiadczenie min.w spozywce .Chce otworzyc sklep spozywczy ok 50m2 na osiedlu mieszkaniowym zastanawiam sie ile by mogla na tym zarobic?? majac wlasny lokal.

Magik 16.04.2005 *.bpf186.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Cześć Sylwio,
Strasznie mnie bawią tego typu pytania, bo to jak badanie lekarskie np. okulistyczne przez telefon. Brak jakichkolwiek danych na temat co, gdzie, ile i jak pozwala mi jedynie na wróżby z fusów. Proszę zadaj konkretne pytanie, sprecyzuj jaka to lokalizacja, jakie masz doświadczenie, w jaki sposób będziesz się zaopatrywać w towar, ilu możesz mieć potencjalnych klientów, jakie przewidujesz godziny otwarcia sklepu, ilu pracowników chcesz zatrudnić, jaka jest specyfika konkurencji, itp. i wreszcie jakie nakłady możesz ponieść.
Pozdrowionka Magik.
PS. Mam kolegę, który w takim sklepie osiedlowym zatrudnia 6 osób ma obroty ponad 200 000 zł/m, a zysk księgowy 17,5% czyli robi niezłą kasę, a sklep ma 70 m2. i jest otwarty 24h na dobę :)

Jacek007 16.04.2005 *.aqn44.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Witajcie bardzo ciekawą dyskusję prowadzicie o placówkach BPH, z której tak naprawdę nic nie wynika. Mam wrażenie, że Wszyscy wróżycie z "fusów". Tak na marginesie to chyba nikt z Was nie wie o czym pisze.
Pozdrowienia dla wszystkich biorców Mieszka

Magik 17.04.2005 *.box205.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Prosze o wypowiedzi dotyczacze tematu BPH
Pozdrowionka Magik
PS. powstalo stowarzyszenie posrednikow czemu prezesem nie zostal nikt z Mieszka?

hert 17.04.2005 *.aai35.internetdsl.tpnet.pl

jak nazywa się to stowarzyszenie pośredników?Kazda z tych firm ma jakieś własne stowarzyszenie, więc interesuje mnie jakiś wspólny,ogólnopolski twór

Grzegorz 17.04.2005 *.pa86.warta.sdi.tpnet.pl

Wypowiadacie się że jest to dobry interes zgadza się , ale zarobic można tylko w przypadku agencji BPH na kredycie pozyczka od reki, gdzie umowe na sprzedaż tego kredytu mozna bez problemu podpisac z BPH i sprzedawać go w zwykłum biurze , którego koszt uruchomienia bedzie was wynosił 2500 zł.A na kontach to sie nie zarobi bo jak wytłumaczyć klijentowi , który jak juz będzie chciał te konto założyć , to będzie musiał [łacić prowizje od wpłaty i wypłaty ze swojego konta osobistego bo tak w przypadku agencji BPH jest, a gdzie indziej na swiecie za to sie nie płaci

Magik 17.04.2005 *.bpf28.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Tak, to prawda, że podstawą dochodu w początkowej fazie rozwoju punktu agencyjnego jest kredyt od ręki, tylko że za tą pożyczką idą inne usługi, które sprzedajesz w agencji np. ROR-y, które dają ci stały dochód na wiele lat. Jeśli chodzi o wypłaty i wpłaty to się mylisz, jeśli zasięgniesz informacji to dowiesz się, że tak nie jest choć są i wyjątki.
Pozdrowionka Magik

sylwia 19.04.2005 *.w2.lomza.rtg3.4lan.pl

Witam Magika
Odnosnie sklepu spozywczego jak pisalam wczesniej sklep jest umieszczony na osiedlu mieszkaniowym w poblizu sa dwa markety,ok.pieciu malych sklepow z czego 2 sa czynne do 22,znajduje sie rowniez dom kultury(niewiem czy to bedzie mialo zwiazek z koncesja?)W towar bede sie zaopatrywac z miejscowych hurtowni.przewiduje godziny otwrcia 6-22,zatrudnic chce 3 pracownikow(w tym 1 na staz)Lokal bedzie mial ok 50-60 m2.sadze ze jestem w stanie zatowarowac godziwie sklep,a co do doswiadczenia takowego nie posiadam,moze dltego ze jestem mloda osoba ,ale pelna werwy.
Pozdrawiam

Halina 30.04.2005 *.nat-tor.aster.pl

1
Jaki jest rzeczywisty koszt otwarcia placówki BPH? 1. stanowisko+cena sejfu+koszty ubezpieczenia gotówki, placówki(200.000zł), transport gotówki, itd. Czy ktoś z Was korzystał z pomocy finansowej na start? Podobno można dostać coś z UE na franchising?
Bardzo proszę o poważne odpowiedzi. Pozdrawiam Wszystkich.

Magik 30.04.2005 *.boi221.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
O wszystkie ceny wyposażenia pytaj w oddziale BPH lub dzwoń do dyr. regionalnego.
Cała wizualizacja uzależniona jest od lokalu, który posiadasz i do niego dobierasz wszystkie elementy przy moich kosztach wyniosło to około 8 tyś. na stanowisko plus koszty adaptacji lokalu. Co do UE sam bym się chętnie dowiedział.
Pozdrowionka Magik.
Tel. do BPH tel.: (0-12) 618 61 60, 618 61 61, 618 61 69 fax: (0-12) 618 61 73
PS. Zawsze możesz do mnie napisać

Magik 14.06.2005 *.bpd199.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Dziś otwarłem pierwszą agencje BPH, nareszcie się udało, a i było paru klientów z czego jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam i przepraszam, że nie odpisywałem na maile Magik.

Grzegorz 15.06.2005 *.asw214.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam
Ja mam juz otwartą drugi miesiąc , poznałem również agentów z innych miejsc i powiem wam , ze cięzka sprawa zarobić na koszty, a podobno lokalizacje miałem naj... i miejscowość z tylko trzema bankami.Zycze Magik powodzenia

sev 15.06.2005 *.gm100.internetdsl.tpnet.pl

10
U mnie takze minelo dwa miesiace od otwarcia - naprawde trzeba sie starac aby zarobic a nie pracowac tylko na koszty. Jezeli cos wiecie o spotkaniu w Warszawie 22.23.24 biezacego miesiaca prosze o info.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.