Forum: BPH - finanse i bankowość 106

motylek 25.09.2007 *.eak90.neoplus.adsl.tpnet.pl

bakprze tak właśnie sobie myśle co do 2 punktu i mam nadzieję, że wypowie się ktoś kto prowadził agencje BPH a teraz już przeszedł pod inny Bank albo robi coś innego.

kocioł 04.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
TO JUŻ JEST KONIEC

motylek 04.10.2007 *.ecw210.neoplus.adsl.tpnet.pl

kocioł a może coś więcej w tym temacie....

kocioł 04.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
Tak
Od 15 zaczynają się przepięcia
I podobno 200 placówek ma być zamknięta (jeszcze nie udało mi się tego potwierdzić), lecz biorąc na logikę to bardziej im się opłaca zamykać niż zmieniać wizualizację w nie rentownych placówkach. A z tego, co mówiono na spotkaniu w Hiltonie to tylko 200 na 400 osiąga przyzwoity dochód

kocioł 04.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
Jeżeli chodzi o produkty to np. konto max będzie dostępne tylko dla klientów (naszych), którzy już je mają gdyż nie będzie w ofercie PKO takiego produkty - z pozostałymi produktami będzie podobnie (pewnie)

motylek 04.10.2007 *.ecw210.neoplus.adsl.tpnet.pl

co myślicie o zapisie w umowie: "w przypadku rozwiazania umowy przez Agenta, Agent nie może podjąć działalnosci o podobnym charakterze na rzecz innych podmiotów przez rok"
Jak to rozumieć? Czy jak zerwie z nimi umowe to przez rok najlepiej robić coś innego albo siedzieć w domu? - a oni w tym czasie powinni mi płacić "rekompensate" za ten rok?
Gdzieś coś takiego obiło mi się o uszy - czy ktoś z Was wie coś w tym temacie?

kocioł 04.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
Jeżeli sama wypowiesz umowę to przez rok nie możesz świadczyć takich usług(, lecz twojego męża, tatę lub mamę to już nie obowiązuje), jeżeli BPH wypowie ci umowę, bo np. nie podpisałaś aneksu to przez sześć miesięcy muszą ci płacić.

koteczek126 04.10.2007 *.cks68.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
czy to wiadomość już pewna, i od którego miesiąca się zaczyna

kocioł 04.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
od dziś

kocioł 04.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
Historia lubi się powtarzać -

BPH ZASŁYNEŁO Z NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI OTWIERANYCH PLACÓWEK PARTNERSKI W KRÓTKIM CZASIE

A TERAZ ZASŁYNIE PKO SA

Z NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI ZAMYKANYCH PLACÓWEK PARTNERSKICH W KRÓTKIM CZASIE- GRATULACJE !!!!

motylek 04.10.2007 *.aamh234.neoplus.adsl.tpnet.pl

z tego co wiem, to jeżeli w umowie nie pisze nic o wynagrodzeniu jakim bank zrekompensuje "niewykonywanie" konkurencyjnej działalności po wypowiedzeniu umowy przez agenta to zapis o rocznym nie porwadzeniu podonbej działalności jest bezprawny, w mojej umowie ni jest umieszczony zapis kwocie rekompensaty "wynagrodzenia"

kocioł 05.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
może jakiś bunt na pokładzie?

rafal 07.10.2007 *.ackr150.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
najlepszym sposobem byloby polaczenie agencji w jedna firmę, znalesc mozliwosc prawna na zagwarantowanie bezpieczenstwa dla osob ktore by odsprzedały agencje. Calość polączyć w np 100 agencji, wtedy napewno bedą z nami rozmawiać.Jak nie Pekao to inny Bank, juz dzisiaj dzieki duzej ilosci operacji otrzymalem oferte z innego banku po 0,5 zł prowizji od przelewu, reszta oczywiscie dla mnie, w przypadku polaczenia sił można uzyskac 0,25zł,

bakprze 07.10.2007 *.eje50.neoplus.adsl.tpnet.pl

7
Kocioł ma racje!Przepięcia sie zaczynaja agencji tych, które podlegaja pod bph 200. Nam wybrano docelowy oddział oddalony o 150 km, a do odwozki 40km, poprzednia mielismy do oddziału 10km.My na to niezgadzamy sie a oni informuja nas ze w listopadzie odłączą wtedy placowke od systemu. Ludzie z przyszłego dużego Zubra maja gdzieś zapisy umowy. A wg mnie to co robia jest jej naruszeniem.W okresie wypowiedzenia umowa tez obowiązuje i nie moga oni od tak sobie odłączyć. Z ich strony zeby bylo wszystko zgodne to co teraz robia z umowa to trzeba bylo myslec i w odpowiedzni sposob postępować poł roku temu.

kocioł 07.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
może się komuś przyda

Agencja .............................


W związku z zapytanie które otrzymałam, pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi czy wyrażam zgodę, czy też nie na zmianą oddziału pod który podlegam.
Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnej informacji o zasadach dalszej pracy na rzecz Banku PeKaO S.A. Nie wiem jakie produkty będę sprzedawać, na jakich zasadach i za jakie wynagrodzenie. Umowa z Bankiem BPH jasno określała zasady współpracy oraz wskazywała plecówki banku dla których pracowałam, a więc jej zmiany powinna mieć taką samą formę prawną i regulować te same aspekty. W związku z tym za nie uzasadnione wydaje mi się pismo które dostałam z zapytaniem o zmianę oddziału pod który podlegam.
Powyższa zmiana wymaga ode mnie zmian organizacyjnych, większych nakładów finansowych. W związku z tym że firmę prowadzę na koszt własny, odpowiadam za jej dochody i koszty oraz za pracowników w niej zatrudnionych, proszę o niedokonywanie żadnych zmian wpływających na zmianę struktury moich dochodów i kosztów bez podpisania stosownych dokumentów.
Podpisanie umowy z Bankiem PeKaO S.A. lub aneksu do już istniejącej pozwoli mi na podjęcie stosownej decyzji i na dalsze wdrażanie zmian niezbędnych do dalszego funkcjonowania mojej agencji w strukturach Banku PeKaO S.A.




Z poważaniem

motylek 08.10.2007 *.edh105.neoplus.adsl.tpnet.pl

Najgorsze jest to czekanie nie wiadamo co nas czeka, co nam zaproponują i ile będzię czasu do zastanowienia.

bakprze 08.10.2007 *.ekc42.neoplus.adsl.tpnet.pl

7
Ile czasu dają na zastanowienie?
Nam np. dali 2 godziny na zastanowienie sie czy zgadzamy na przejscie z Oddziału BPH200 na odział BPH285 oddalony o 120 km dalej od poprzedniego, a i jeszcze informują o odłączeniu od systemu banku w listopadzie w przypadku braku zgody. Kpina!Z resztą ofert nie do odrzucenia może być podobnie.

kocioł 08.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
Witam pamiętajcie kochani, iż co nie reguluje umowa to reguluje kodeks cywilny i tak

Po pierwsze:
Aby spraw była jasna okres lojalnościowy obowiązuje tylko w przypadku gdy to agent wypowie umowę.

Po drugie (reguluje kodeks cywilny)
Art. 439. § 1. Firma nie może być zbyta.
Art. 4310. Przedsiębiorca, którego prawo do firmy zostało zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne( oznacza to wyrok sądowy). W razie dokonanego naruszenia może on także żądać usunięcia jego skutków, złożenia oświadczenia lub oświadczeń w odpowiedniej treści i formie, naprawienia na zasadach ogólnych szkody majątkowej lub wydania korzyści uzyskanej przez osobę, która dopuściła się naruszenia.
Po trzecie:
Art. 7643. § 1. Po rozwiązaniu umowy agencyjnej agent może żądać od dającego zlecenie świadczenia wyrównawczego, jeżeli w czasie trwania umowy agencyjnej pozyskał nowych klientów lub doprowadził do istotnego wzrostu obrotów z dotychczasowymi klientami, a dający zlecenie czerpie nadal znaczne korzyści z umów z tymi klientami. Roszczenie to przysługuje agentowi, jeżeli, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, a zwłaszcza utratę przez agenta prowizji od umów zawartych przez dającego zlecenie z tymi klientami, przemawiają za tym względy słuszności.
§ 2. Świadczenie wyrównawcze nie może przekroczyć wysokości wynagrodzenia agenta za jeden rok, obliczonego na podstawie średniego rocznego wynagrodzenia uzyskanego w okresie ostatnich pięciu lat. Jeżeli umowa agencyjna trwała krócej niż pięć lat, wynagrodzenie to oblicza się z uwzględnieniem średniej z całego okresu jej trwania.
§ 3. Uzyskanie świadczenia wyrównawczego nie pozbawia agenta możności dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych.
Art. 7644. Świadczenie wyrównawcze nie przysługuje agentowi, jeżeli:
1) dający zlecenie wypowiedział umowę na skutek okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi agent, usprawiedliwiających wypowiedzenie umowy bez zachowania terminów wypowiedzenia,
2) agent wypowiedział umowę, chyba że wypowiedzenie jest uzasadnione okolicznościami, za które odpowiada dający zlecenie, albo jest usprawiedliwione wiekiem, ułomnością lub chorobą agenta, a względy słuszności nie pozwalają domagać się od niego dalszego wykonywania czynności agenta,
3) agent za zgodą dającego zlecenie przeniósł na inną osobę swoje prawa i obowiązki wynikające z umowy.
Art. 7645. Do czasu rozwiązania umowy strony nie mogą umówić się w sposób odbiegający na niekorzyść agenta od postanowień art. 7643 i art. 7644.


kocioł 08.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
Jeżeli wyrazicie zgodę na przepięcie to pozbawicie się jedynej broni jakom macie, aby cokolwiek wyegzekwować

kocioł 08.10.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
od stycznia nie ma kasówki -powodzenia

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.