Forum o artykule: Nowy projekt Sfinksa 1475

hary 30.08.2004 *.akv62.neoplus.adsl.tpnet.pl

13
Maćka miałem na myśli

Mariusz 30.08.2004 *.bdp136.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja wcale nie twierdze ze nie przedają kebebu
większość mies przeznich serwowanych są to mięsa po arabsku właśnie
i są jednymi z najlepszych na naszym rynku

Mariusz 30.08.2004 *.bdp136.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja bym nie u nich nie bywał to bym się nie wypowiadał
chciałeś abym sie wypowiedział to sie wypowiedziałem

Mariusz 30.08.2004 *.bdp136.neoplus.adsl.tpnet.pl

Hary a w jakim mieści interesuje cie założenie SFINXA???

hary 30.08.2004 *.akv62.neoplus.adsl.tpnet.pl

13
maciek ok tamta uwaga była do tego dowcipnego maćka.

hary 30.08.2004 *.akv62.neoplus.adsl.tpnet.pl

13
inowrocław

Maciek 30.08.2004 *.62.233.204.54

Nieźli jesteście ... takich dialogów dawno nie słyszałem i nie czytałem, zwłaszcza hary jest strasznie dobry - z tym przepraszaniem Mariusza pisząc "maciek ok tamta uwaga była do tego dowcipnego maćka" ... ale jazda jeszcze trochę i Mariusz będzie miał rację z tym że będę musiał coś sprawdzić :)
Chłopaki dzięki za dobry nastrój, napiszcie coś jeszcze :)

flex 30.08.2004 *.alf100.neoplus.adsl.tpnet.pl

Hary
mam wiadomości na ten temat podaj adres to ci prześlę podam ci także numery telefonu,
licencja jest droga ale szybko się zwraca.

flex 30.08.2004 *.alf100.neoplus.adsl.tpnet.pl

Maćku
To nie jest forum języka polskiego.........

next7 05.09.2008 *.een250.internetdsl.tpnet.pl

1

Nowy projekt ? Pomyłka ! To nie projekt tylko krzyk rozpaczy.

Przez rabunkową politykę kadrową, czyli zatrudnianie za najnizsze stawki i na umowę zlecenie(co było wynikiem maksymalnego cięcia kosztów) , o kilku latach okazało się że nie ma kto pracować w restauracjach.

Skutkiem braków kadrowych jest zatrudnianie ludzi z łapanki , którzy po kilku godzinnym przeszkoleniu zaczynaja "pracę".Efekt jet taki że jedzenie jest co raz gorszej jakości tak jak i obsługa.

Mr. Profesor 23.09.2008 *.87-194-12-234.bethere.co.uk

2
Zgadzam sie całkowicie. Pracowałem kiedyś dla sieci Sfinks na wybrzerzu w jednej z sezonowych restauracji. Ewenementen jest fakt, że sieć znajduje jeszcze klientów w tej części świata. Brak właściwego szkolenia i przygotowania kadry powodował, że klienci byli mocno rozczarowani jakością i wielkością serwowanych potraw jak i samą obsługą. Modelowy przykład jak psuje się markę

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.