Forum: Shop Pracz - komu sie udało 1475

piotrek_111 04.01.2006 *.bkz214.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
A jak nie wyjdzie po 3 miesiącach ( co jest bardzo prawdopodobne)to trudno się od nich uwolnić bo obowiązuje 6 miesięczny okres wypowiedzenia. I płać z własnej kieszeni czynsz za lokal, zus itp. boś podpisał cuś takiego:)))

adam 04.01.2006 *.195.116.125.10

38
według mnie to dobry pomysł na biznes. sa w moim miescie takie sklepy i funkcjonuja całkiem niezlle. szkoda tylko ze juz nie mozna otworzyc kolejnego. rozmiawiałem z osobami ktore prowadza te sklepy i sa b. zadowoleni. polecam wszystkim.
ostatnio zauwazyłem tez ze maja konkurencje nie pamietam nazwy
pozdrawiam

MK 04.01.2006 *.bjf6.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeżeli masz czas i chęć proszę powiec coś więcej na ten temat.
Gdzie są umiejscowione te sklepy?
Jakie akcje marketingowe przeprowadzają ich właściciele?
I czy można na tym zarobic jakieś pieniądze?

efendi 08.01.2006 *.aaoi35.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
Byłem tym zainteresowany.Dostałem cały pakiet informacyjny (umowa, cenniki,itd)od "centrali" i stwierdzam, że jest to szuakanie frajerów!!! Cały system jest praktycznie nastawiony na ludzi bezrobotnych, którzy mają szansę otrzymać 12000zł z "UP" na otwarcie dziełalności! Chodzi tylko o wydojenie tej kasy nie dając w praktyce nic!!! "Symulacja finansowa" przysłana mi przez tą firmę jest uwłaczaniem ludzkiej intaligencji! Poprostu goście chcą trzepać kasę na ludzkiej biedzie i desperacji!!!Uważajcie i spokojnie liczcie!!! Nigdy nie opierajcie się na ich "magicznych" kalkulacjach!!!

piotrek_111 09.01.2006 *.bml157.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Potwierdzam. Też analizowałem przysłane materiały włącznie z umową. Jak pisałem już kilka wątków temu odwiedziłem parę działających punktów w celu zbadania przepływu klientów. Jeden z nich znajduje się niedaleko mojego miejsca zamieszkania więc często się przyglądam. I potwierdzam, że ciągle tam jest pusto. Nie widać zainteresowania ze strony klientów. Pewnie na ponad 200 działających sklepów niektóre się wstrzeliły i być może przynoszą jakiś zysk.
Jeśli chodzi o wszelkiej maści kalkulacje to nie tylko w przypadku tego typu firm trzeba ich wynik podzielić przez dwa albo trzy. Wtedy osiągniemy wiarygodny wynik bo jak wiadomo firmy koloryzują w celu przyciągnięcia biorców. Śmiem twierdzić, że średni zysk operacyjny w wysokości 300-500 zł dziennie jest niemożliwy do osiągnięcia w tej branży. Jeśli istnieją jednak punkty osiągające takowy to pytanie do przedstawicieli tej sieci: czy możliwe jest podanie ich adresu i wizytacja plus rozmowa z zadowolonym biorcą?

efendi 09.01.2006 *.aaoe171.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
Uważajcie na podobną firmę o nazwie "DOROTA"!!! Identyczne metody działania! Jeżeli "Shop Pracz" da mi 25% upustu na pierwsze zatowarowanie i na kolejne 15% a nie 11% i przez pierwsze 3 miesiące możliwość płatności po 30 dniach, to może się zastanowie!? Inaczej nikt tego mi nie kupi!! Moja żona powiedziala,że nie da 4zł za kilogram nieznanego proszku ,gdy za te same pieniądze (a przy dzisiejszym kursie euro nawet mniejsze) ,może kupić sprawdzone "OMO"! I tu chyba ma rację!? (Jak to baba!) Słowem mówiąc!- Drodzy Państwo z CLOVIN! Rynek zdobywajcie ceną i jakością, a nie cudzymi pieniędzmi i desperacją!

piotrek_111 09.01.2006 *.bml157.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Jeśli chodzi o sieć dorota to poszukaj na tym forum wątku pt: "kto podpisze taką umowę"

Ponownie zamieszczam jeden z jej śmiesznych paragrafów:

"26)Niedopełnienie obowiązków wymienionych w § 3 pkt 19,20,21 i 25 Umowy skutkować może utratą pewnych praw, które miałby Franczyzobiorca gdyby obowiązków powyższych dopełnił, związanych z czynnościami podjętymi przez Franczyzodawcę, które nie powinny zostać podjęte, gdyby Franczyzodawca miał informacje, które nie zostały mu przekazane przez Franczyzobiorcę na skutek nie dopełnienia przez niego powyższych obowiązków."

Hehe, a kalkulacja doroty, która znajduje się na ich stronie to już szczyt fantazji :)))

efendi 09.01.2006 *.aaoe171.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
Czytałem!Nie wiem co napisać! Ktoś powinien ich chwycić za ...!!! Myślę ,że zrezygnuje już z poszukiwania "dawcy" i sam coś pokombinuje! Masz jakiś pomysł? Można zebrać parę osób o podobnych "kapitałach" i na "prywatnych łączach" wymienić się pomysłami i doświadczeniem. Zapraszam!

piotrek_111 09.01.2006 *.bml157.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Jeśli chodzi o jakość produktów z szopa to moja żona jest niezadowolona z płynu do płukania tkanin (pranie sztywne i niepachnące), średnio zadowolona z płynu do kibla (opinia neutralna). Proszku do prania też tam nie kupiliśmy bo markowy i ładnie zapakowany ( np vizir)można kupić w markecie za praktycznie te same pieniądze. Patrząc od strony klienta to nie wiem dlaczego miałbym zapierdzielać do sklepu ze swoimi butelkami na potrzebne mi rzeczy? Jeśli nie mam butelki a nie chcę za każdym razem płacić 1 zł za nową to dostanę w butelce darmowej po pepsi albo wodzie mineralnej. Tak było w punkcie w którym robiłem zakupy:))) Stało tam dużo pustych butelek typu PET. Pewnie cała rodzina po godzinach je zbiera :)))A potem w domu trzeba patrzeć na kolekcję takich pięknych butelek.

piotrek_111 09.01.2006 *.bml157.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Wiesz...można sobie współpracować z takimi i podobnymi firemkami ale jako zwykły kontrahent. Po prostu kupujesz interesujące produkty od tej czy innej firmy i sprzedajesz po ile ci tam pasuje. Jak się nie sprzedaje to zmieniasz dostawców albo zamykasz sklep. Nikt cię wtedy nie zmusza do kupowania tylko u niego ( zakaz konkurencji). Jak chcesz jutro sklep zamknąć bo się nie opłaca to zamykasz. A podpisując z nimi umowę franczyzową masz 6 miesięczny okres wypowiedzenia. I płać przez ten czas zus, czynsz, ew. pracownika ... Takie umowy franczyzowe to pomyłka w wielu przypadkach niestety...

janbad1909 09.01.2006 *.bhw188.neoplus.adsl.tpnet.pl

63
"W 2006 roku firma ShopPracz planuje otwarcie 60 kolejnych sklepów. Lista miejscowości, w których ShopPracz chce otworzyć nowe sklepy znajduje się na stronie www.shoppracz.pl w dziale współpraca."

Zatowarowanie 60 sklepów * 8 000 = 480 000
Marża 50 %/zapewne wyższa bo to producent/ to około 240 000 zysku.
I w 2007 szukamy następnych....
A biorcy?.... - Niech oni się martwią....
To samo co w mojej branży : Cenowa Bomba, SNC, Okazja, ... i inne.

Yesyes 09.01.2006 *.smallnet-masq.media4.pl

Ja też zastanawiałem się nad wejściem w Shopa pracza, jednak zrezygnowałem z zupełnie innych powodów niż te o których tutaj mowa. Rozmawiałem z kilkoma biorcami we Wrocławiu i ogólnie mówiąc byli oni zadowoleni ze współpracy. Porównując kwote potrzebną do inwestycji (ok 10.000) to myślę, że jet to znacznie lepszy pomysł na biznes niz np. kasy opłat, poza tym w punkcie Szopa pracza mozna spżedawać także inne artykuły i usługi typowe dla kiosków ruchu, a także np. ksero lub lotto
Pozdrawiam

efendi 15.01.2006 *.aaol226.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
Ksero, Lotto między beczkami i kuwetami!? A na środku siedzi świstak i zawija w sreberka!!! To może chwycić w "Kopytkowie"!!! Ale masz wyobrażnie!

dario 15.01.2006 *.zw98.internetdsl.tpnet.pl

2
A może wypowie się ktoś, kto podjął się współpracy z Shopem. Mielibyśmy informacje z pierwszej ręki zamiast mniej lub bardziej trafnego domyślania się. Niech więc ktoś się podzieli swoim szczęściem(albo niedolą ;)).

janbad1909 15.01.2006 *.bif32.neoplus.adsl.tpnet.pl

63
Witaj Dario
To nie domysły - niestety.
Na 8 otwartych sklepów w moim regionie,/które widziałem/ działa 1 /słownie jeden/ i to ten który otworzył się ostatni - dwa miesiące temu..... :(

piotrek_111 16.01.2006 *.bmb165.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
W moim mieście jeden do sprzedania.Facet który go chce sprzedać sam go od kogoś kupił i widocznie zrozumiał swój błąd a teraz szuka naiwnego bo chce odzyskać kasę. Na pytanie dlaczego sprzedaje tłumaczy się śmiesznie: bo nie mam czasu tego prowadzić ani moja żona :)))) Jesli sklep by był rentowny to pracownika by zatrudnił i już po problemie braku czasu:)))
Drugi prawie cały czas zamknięty a jeśli otwarty to klientów tam nie widać a zaglądam tam często.
W trzecim gdzie robiłem zakupy oprócz mnie nikogo nie było przez pół godziny rozmowy ze sprzedawcą. Ponadto godzinę siedziałem w samochodzie obserwując "ruch w interesie" - też nikt nie wszedł.
Więc gdzie tu zyski ??????? Jeśli każdy klient wyda tyle co ja czyli ok. 5 zł na zakupy to zysk operacyjny na jednym kliencie jest ok. 1,70 zł Czyli trzeba 100 klientów aby zyskać 170 zł. Więc na kilkugodzinną pustkę w sklepie nie mozna sobie pozwolić.

piotrek_111 16.01.2006 *.bmb165.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
A poza tym te produkty są raczej dla firm sprzątających biura i tam trzeba jak już szukać klientów a nie wśród odbiorcy indywidualnego. Kupowanie dosyć czasochłonne, bo trzeba czekać aż sprzedawca naleje najpierw z dużego pojemnika z kranikiem do miarki a potem dopiero z miarki do butelki dla klienta. Kupując 3-4 produkty można się zniecierpliwić a cały proces wygląda mało apetycznie. W supermarkecie sprawa wygląda inaczej - fiku miku i zakupy są w koszyku :)))
Oprócz ceny ważna dla klienta jest jakość, duży wybór i wygoda.

efendi 16.01.2006 *.aaon245.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
Tak czy siak-ja dalej myślę, że jest to szukanie frajrów , aby wtrzepać kasę z dotacji UP! To może chwycić ,gdyby proszki były znanych firm i byłyby tańsze o 1zł na kilogramie ,od cen proszków pakowanych.

Yesyes 16.01.2006 *.smallnet-masq.media4.pl

Witam!
Ja także obserwowałem punkty Shopa pracza. Może przepływ klientów nie był olbrzymi ale pokrywał się z tym o którym mowa w przedstawionej przez firmę Clovin kalkulacji. W jednym punkcie była także zatrudniona ekspedientka, wiem bo rozmawaialem z właścicielem sklepu. Jeśli chodzi o estetykę punktu to jest to tylko kwestia właściciela sklepu.Przecież kuwety z proszkami i karnistry z płynami nie muszą się walać byle gdzie. Zgadzam się z przedmówcą, że w niektórych punktach było z tym różnie. Nie jestem rzecznikiem sieci Shop pracz i nikogo nie zachęcam na siłę do otwarcia takiego sklepu. Myślę jednak, że mając do wyboru mało płatną pracę lub bezrobotne warto się zastanowić nad taką inwestycją.
Pozdrawiam!

efendi 17.01.2006 *.aaoh193.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
A mi przedstawiciel na "dzień dobry" powiedział ,że zatrudnienie pracownika odpada bo "padne na pysk" i nie ma sklepu w jego rejonie, który mógłby sobie na to pozwolić! P.S.Jestem mu wdzięczny za szczerość ,bo po tej rozmowie zapaliły mi się kontrolki i ...!!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.