Forum: Shop Pracz - komu sie udało 1475

ShopPracz 18.01.2006 *.atf230.internetdsl.tpnet.pl

8
Witam
Czas by się wypowiedzieć i zdementować kilka informacji, które pojawiły się w tym dziale, szczególnie wypowiedzi użytkownika efendi, janbad1909, oraz piotrek_11. Nie wiem skąd państwo czerpiecie informację i skąd tak błędne wnioski.
Fakt jest taki:
Jesteśmy firmą rodzinną działającą na rynku od 10lat ,sieć sklepów ShopPracz działa od 2003 roku, wiec osoba inteligentna domyśli się ze nie nastawialiśmy sie na „szukanie frajerów i ludzi bezrobotnych, którzy mają szansę otrzymać 12000zł z "UP" na otwarcie działalności! (efendi)”
Na dzień dzisiejszy sieć liczy sobie 310 punktów sprzedaży, rotacja sklepów w okresie 3 lat rotacja sklepów jest na poziomie 10%, najczęściej spowodowane złym doborem lokalizacji. Jako firma udostępniająca licencji na taką działalność nie szukamy biorców zbyt ekspansywnie, w większości przypadków oni sami zgłaszają się do nas, my przedstawiamy warunki współpracy nie namawiając szczególnie nikogo. Działamy na zasadzie franchisingu z tym że nie pobieramy żadnych opłat „wstępnych” ani „bieżących”, jak to zwykle bywa przy tego typu współpracy. Dlatego tez może nie mamy wielkich środków które moglibyśmy przeznaczyć na reklamę każdego z punktów z osobna. Reklamujemy naszą sieć sklepów, lecz regionalnie.
Firma CLOVIN oprócz sieci SHOPPRACZ prowadzi również produkcję i sprzedaż środków piorących dla odbiorców przemysłowych (pralnie wodne) jak również produkty konfekcjonowane. Także SHOPPRACZ nie jest naszym jedynym przedsięwzięciem. Więcej informacji na www.clovin.com.pl.
Na koniec chciałbym zdementować informacje jakie podał użytkownik „janbad1909”, nigdzie nie podajemy że „W 2006 roku firma ShopPracz planuje otwarcie 60 kolejnych sklepów”, życzymy sobie i państwu tego. Kalkulacja którą użytkownik „janbad1909” przedstawił, jest naprawdę wyrwana z kosmosu, nasza kalkulacja oparta o własne doświadczenia jest zupełnie inna:
obejmuje koszta całkowite przedsięwzięcia 8 tyś zł w tym:czynsz, pojemniki, meble, oraz pierwsze zakupy towaru na 3600-4000 zł.
Wszystkie zmiany, nowe produkty lub nowe oferty które wprowadzamy do sieci ShopPracz wcześniej są sprawdzane na własnych sklepach SHOPPRACZ, działających na identycznych warunkach jak inne punkty w Polsce.

janbad1909 18.01.2006 *.bhl35.neoplus.adsl.tpnet.pl

63
Witam Panie SHOPPRACZ
Na spokojnie,po kolei pomówmy o faktach.
Moja wypowiedź dotycząca 60 sklepów jak Pan NIE zauważył była cytatem.... pochodzącym z Waszego wpisu do katalogu systemów na łamach FRANCHISING.INFO - I JEST TO W PODTYTULE WĄTKU......
Proszę o następne moje wypowiedzi, które zaczerpnąłem "z kosmosu" spróbójemy rzeczowo polemizować.

janbad1909 18.01.2006 *.bhl35.neoplus.adsl.tpnet.pl

63
Proszę kliknąć "pokaż cały artykuł" przeczytać ostatni akapit i podpis pod nim...
Rozbawił mnie Pan :)

ShopPracz 20.01.2006 *.atf230.internetdsl.tpnet.pl

8
Szanowni Państwo, faktem jest że artykuł zawiera informacje o 60 punktach SHOPPRACZ, aczkolwiek nasze wypowiedzi są napisane "kursywą", artykuł nie miał naszej autoryzacji, więc proszę nie mieć do nas pretensji. Artykuł napisała redakcja protalu czerpiąc informacje z naszych wypowiedzi i strony www. Faktem jest, że na naszej stronie jest umieszczona lista miejscowości w których chcielibyśmy otworzyć SHOPPRACZ-e ale nie jest podana żadna data, ani okres w jakim miałby to nastąpić. Życzymy powodzenia w otwieraniu i prowadzeniu własnych firmy franschisingowych wszystkim czytelkim portalu i gazety!!

Magik 20.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
No i mamy winnego, redakcja www.franchising.info.pl.
Oj, nie ladnie, proscie zawsze o autoryzacje tekstow zamieszczonych na stronach firm, o ktorych piszecie, bo moga tam byc popisane glupoty i to bedzie wasza wina, ze je cytujecie. :) :)
Pozdrowionka Magik

janbad1909 21.01.2006 *.bia122.neoplus.adsl.tpnet.pl

63
Problem skuchy jaką Pan ShopPracz popełnił nie znając treści SWJEGO wpisu do katalogu pominę bo jest najmniej istotna.
Istotne natomiast jest to, że Shop Pracz jest kolejnym wypaczeniem pojęcia frahchisy... :)
Shop Pracz sprzedaje swoje towary /na zasadzie monopolu/ a nie pomysł na sukces.
Czy punkt ten sukces odniesie czy nie, to nie ma żadnego znaczenia bo Shop swoją marżę zrealizuje.
A NIGDY W ZYCIU !!!!! nie odniesie /są wyjątki - ale ja ich nie znalazłem/.
Zeby wyjść na zero trzeba wygenerować około 10 000 brutto. To daje rotację na poziomie 15 dni.... Fachowcy wiedzą, że takie współczynniki są możliwe przy spożywce o dużej przewadze artykułów świeżych...
10 000 miesięcznie to daje 400 dziennie - średni paragon to około 5zł /a może mniej/ to daje 80 paragonów dziennie!!!-na chemii??!!!!
Sprzedajecie nieświadomym biorcom złudzenia - wiedząc,że wy na KAŻDYM z nich, więcej lub mniej zarobicie....
Ale to co Pan napisał o rotacji sklepów na poziomie 10% rocznie to .....
No cóż, prowadzicie biznes - odnosicie sukces /wy jako właściciele/- chwała wam,
a to że są ofiary - no trudno -life is brutal.

efendi 22.01.2006 *.aaom117.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
Podawanie kosztów ZUSu w wysokości 270 zł. miesięcznie w Waszym "arkuszu kalkulacyjnym" jest jawnym nastawieniem się na nowych i naiwnych!!! Podawanie średniej marży na poziomie 55% jest już wstrętną manipulacją ,bo gdy czytam wasz "cennik" ,tooo ..., jakoś tego nie widzę!? Jeszcze ten koszt wynajmu! 500zł!?! Chyba w "Kopytkowie" za kurnikiem na lewo od obory!Itd, itd !!! Szkoda mojego czasu! Jak wprowadzicie REALNE dane do tych Waszych "wyliczeń", które wysyłacie przyszłym naiwnym biorcą, to pogadamy! Proszę o listę sklepów ,które istnieją więcej niż 1,5 roku!? (Mam taką pracę, że mogę i jestem gotów uwiarygodnić Wasze sukcesy) Pozdrawiam!

Nevarqu 16.02.2006 *.host-81-190-206-120.gorzow.mm.pl

Jestem zywo zainteresowany tym tematem - otrzymalem takze od "centrali" komplet dokumentow i broszur.
Umowy zawieraja kruczki (i co jest jasne) obostrzenia w stosunku no franchyzobiorcy.
Jedno jest pewne - w dniu jutrzejszym mam wolne. Wydrukowalem sobie mape mojego terenu (do 150 km) z naniesionymi punktami ShopaPracza i odwiedze 12 z nich. Mam nadzieje na konstruktywna i szczera rozmowe z personelem/wlascicielami.
Swoje spostrzezenia opisze na forum w dniu jutrzejszym lub nastepnym - zalezy wszystko od tego, o ktorej "zjade" do domu.
Pozdrawiam.

przedsiebiorczy 17.02.2006 *.ant99.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
poczytam z mila checia:)

Nevarqu 21.02.2006 *.host-81-190-181-113.gorzow.mm.pl

Tak jak obiecalem opis wrazen:
odwiedzilem punkty w
1.Skwierzynie - ZAMKNIETY ! a na stronie widnieje jako aktywny. Z rozmow z "sasiadami" dowiedzialem sie, ze wlasciciel zamknal nierentowny interes i zaczal zarabiac na Szkockim rynku... praca fizyczna.
2. Szczecin - informacja na stronie PONOWNIE nieaktualna ! W miejscu gdzie powinien byc punkt Shopa ... pustka - przeniesli sie lecz w miejscu gdzie sie znajduja... calkiem milo. Pracownica raczej powsciagliwa w opisywaniu rentownosci a wlasciciel nieuchwytny.
3. Gorzow Wlkp... i tu ponownie calkiem przecietnie. Na zdjeciach wyglada to "odrobine" inaczej. Tu zastalem raczej "kiosk" ruchu niz sklep oferujacy chemie gospodarcza dla kowalskiego w dowolnej ilosci i do dowolnego pojemnika... Krecac sie po punkcie i przed nim ponad 2 h zauwazylem AZ 1 KLIENTA na chemie a 10-15 na prase, ksero i papierosy... Wlasciciel raczej pomocny i szczery: "chemia to 10 % przychodu firmy[...]z samej chemi nie wiecej zysku niz 200-400 PLN zysku na czysto miesiecznie gdy sami sprzedajemy- gdybys chcial miec ekspedientke to zapomnij o tym"

Wiec ponownie wybieram sie na trase by skonfrontowac te "sprzeczne" opinie...
Wyglada na to, ze da sie z tego dorobic do pensji ale nie da sie z tego zyc. Jezeli macie zamiar w to sie bawic to moja opinia jest taka:
TAK ... ale do tego nalezy wstawic max tego po co ludziska zagladaja... slowem 70% to kiosk a reszta to regaly z chemia... i po oplaceniu calosci da sie "dorobic" 1500-1800 pln
aaaa i co do wyliczen, ktore firma Shop Pracz wysyla... jezeli ktos ukonczyl szkole srednia, przyswoil obsluge kalkulatora i ma ODROBINE rozeznania w rynku i realiach to zorientuje sie , ze dane sa ZDECYDOWANIE naciagniete...
ale nie ma sie co dziwic! w broszurach reklamowych nie napisza nam, nalezy zakasac rekawy, tyrac jak wol i da sie dorobic do pensji... to nie zacheci !
pozdrawiam i jak bede mial dalsze newsy - OPISZE je dokladnie !

Jarek_R 22.02.2006 *.bqe40.neoplus.adsl.tpnet.pl

53
ja z racji prowadzonego biznesu też dorzucę od siebie dwa słowa z moich ostatnich wojaży bowiem zupełnie niechcacy natknałem sie na dwa shopy
Rzeszów - buda (blaszak) na targowisku wygląda mało estetycznie
Inowrocław - boczna uliczka od ulicy Świętego Ducha shop jest częścią składową lumpexu ale całość wygląda koszmarnie Trąca conajmniej wczesnym edwardem gierkiem
Innych grzechów nie pamietam :-)

piotrek_111 22.02.2006 *.bmf138.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Potwierdzam! Te "sklepy" w moim mieście (naliczyłem aż 4) też są w podobnych lokalizacjach. Nie licząc jednego, który jest zamknięty i do sprzedania, to 2 znajdują się w takich "pawilonach" z płyty pilśniowej jak warzywniaki, a 1 mieści się w budce na umierających osiedlowych bazarkach. Wygląd nie zachęca a klientów tam ze świeczką szukać. Na podstawie obserwacji, które prowadziłem, mogę śmiało powtórzyć po raz kolejny: na kilkadziesiąt kupujących osób dziennie aby to jakoś się kręciło NIE MA CO LICZYĆ. Rzeczywiście jako dodatek do lumpeksu może się to sprawdzić i obrodzić 200 zł dodatkowo w miesiącu. Jednak jako samodzielna działalnośc z ZUSEM i CZYNSZEM ZA LOKAL to lepiej zapomnieć.

piotrek_111 22.02.2006 *.bmf138.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
W sąsiednim miasteczku tez jest ten "sklep" do sprzedania. Czyli coraz więcej osób chce poprzez ogłoszenie w gazecie pozbyć się nietrafionej inwestycji.

I jeszcze jedno! W umowie jest 6 MIESIĘCZNY OKRES WYPOWIEDZENIA!!!
Pewnie "centrala" zmusza do szukania kogoś na swoje miejsce jeśli biorca chce umowę rozwiązać wczesniej ze względu na nierentowność. Tak domniemam - jak widzę coraz więcej ogłoszeń "sprzedam" w lokalnej prasie.

mariola 01.04.2006 *.duy43.internetdsl.tpnet.pl

4
Wpisujcie miasta gdzie padły te sklepy.
Z tego co mi wiadomo to w moim regionie (pd-wsch) zbankrutowały:
Rzeszów, Stalowa Wola, Sandomierz, Ostrowiec, Busko, Annopol, Jędrzejów

Prawdopodobnie jest znacznie więcej ale zawsze mnie zastanawiało dlaczego nie ma do nich podanych numerów telefonów.

46adams 01.04.2006 *.blj197.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
Byłem Zainteresowany otwarciem takiego punktu w Starachowicach lecz otworzył się jeden kilka tygodni temu niedalego mnie i tak go obserwóje ale albo nie ma pojęcia jak to prowadzić gdyż nie widzę u niego żadnego ruchu jak i brak jakiejkolwiek informacji poza szyldem Na dodatek otworzył ten punkt w jakiejść budzie do której nawet by normalny człowiek nie wszedł
i wygląda to troche jak ktośc tu napisał jak za ery wczesnego Gierka lecz może coś z tego wyjdzie sam jestem ciekaw i dalej będe obserwował ten punkt.

mariola 01.04.2006 *.duy43.internetdsl.tpnet.pl

4
A masz do niego telefon? Ma jakąś reklamę? Chętnie zadzwoniłabym do niego.

janbad1909 01.04.2006 *.bih53.neoplus.adsl.tpnet.pl

63
PUK,PUK!!!! Panie SHOP PRACZ !!!!!!
Dzisiaj 1 kwietnia - niech Pan coś opowie o swojej firmie... :)

piotrek_111 12.04.2006 *.bmb57.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Przechodziłem dzisiaj obok jednego ze sklepów Shopa Pracza w moim mieście. No cóż - w lokalu trwał remont, po szyldzie ani widu ani słychu. To już następny, który się zamknął w tej miejscowości. Było jeszcze kilka, czy istnieją nadal sprawdzę w wolnej chwili i napiszę.

piotrek_111 12.04.2006 *.bmb57.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Przy okazji taka mała uwaga do kierownictwa tego portalu. Jak wiadomo franchising polega na zakupie sprawdzonego pomysłu na biznes. Aby sprawdzić opłacalność biznesu potrzeba dłuższego czasu jak wiadomo. W związku z tym na tym portalu w katalogu systemów powinny być zamieszczane tylko takie firmy, które na rynku są dosyć długo (przynajmniej kilka lat)i potrafią na przestrzeni czasu udokumentować swoją zyskowność. W przeciwnym razie ten wasz katalog systemów będzie wyglądał coraz śmieszniej. I raczej coraz bardziej będzie to "franchising w polskim wydaniu" czyli jak brakuje klientów to pozyskajmy sobie naiwnych franchisobiorców.

piotrek_111 12.04.2006 *.bmb57.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
A jeśli chcecie wiedzieć co porbia konkurencja Shopa czyli sieć Dorota to zapraszam tu:
http://www.dorota.com.pl/

"SPÓŁKA ZAWIESIŁA DZIAŁALNOŚĆ"

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.