Forum: Fornetti - warto wchodzić czy nie warto? 1475

Adam_Warszawa 13.09.2003 *.chello062179042110.chello.pl

Witam.
Zainteresowałem się systemem FORNETTI. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego f-dawcy, może ktoś ma jakieś doświadczenia? Warto wchodzić czy nie warto??

??? 15.09.2003 *.chello062179042110.chello.pl

Wygląda na to, że nikt nic nie wie o tej firmie. A może chociarz Redakcja wypowie się na ten temat, np: dlaczego nic o ciasteczkowej firmie nie ma na stronach franchising.info.pl???

Aga 15.09.2003 *.chello062179042110.chello.pl

Ja widziałam fornetti u nas (Łódź) w paru miejscach, całkiem smaczne są te ich ciastka. Ale to chyba troche nie na temat :(

Xawier 16.09.2003 *.vt27.neoplus.adsl.tpnet.pl

Historia Fornetti w Polsce: Początkowo nasz kraj był podzielony na trzy obszary działania sieci (dwa prowadził węgierski oddział Fornetti w Polsce, jeden Polski operator z Wrocławia). Sieć w szczytowym momencie rozwoju liczyła około 1,2 tys. lokali.

Popełniono kilka błędów m.in. w doborze półproduktów do ciastek i w strategii rozwoju sieci.
Około 50% lokali padło, a dobrze radzi sobie niewiele. Węgrzy się wycofali i został Polski "master franchiser" sieci z Wrocławia. Koszt przystąpienia do sieci to jakieś 4 tys. (zastaw pod piece) - z tego co wiem sporo ludzi którzy się wycofało nie może odzyskać swoich pieniędzy.
Najważniejsza w przypadku tej działalności jest lokalizacja - najlepsze lokale w Polsce sprzedają około 100 kg cistek dziennie.

Adam_Warszawa 17.09.2003 *.chello062179042110.chello.pl

Xavier, dziękuje za info. To już jest coś.

Forni 23.10.2003 *.pj99.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl

Informacje obszerne aczkolwiek miałbym coś jeszcze do dodania. Jeśli chodzi o koszty to nie są one za wysokie jeśli chodzi o to co trzeba płacic dla FORNETTI. Ja mam piec na pół roku za 720 netto to niewiele w porównaniu z zyskami jakie z tego mam. Wprawdzie towar za gotówke ale takie rozwiązanie też mnie zadawala. Ostatnio pojawiły sie nowe smaki a ponoć ma być jeszcze nadzienie różane. Przy cenach zakupu jakie oferują i generowanych zyskach mi sie to opłaca. Może to nie jest fortuna ale stabilny przychód. Niestety duzo zależy od miejsca. O problemach słyszałem ale kto ich nie ma. Z informacji które do mnie dochodzą to po wycofaniu sie Węgrów wyszli już na prostą. Pozdrawiam wszystkich sympatyków ciasteczek Fornetti.

Scubi 24.10.2003 *.net1.chomiczowka.net.pl

Fornetti mimo wpisanego w nazwę słowa "franchise" nigdy nie zadbał o informowanie biorców chocby na tej stronie. Dlatego za pozytywne uwazam przełamanie tej złej tradycji w poprzedniej wypowiedzi na forum. Uwierzę w to przełamanie złej passy w interesach, jesli zobaczę jakieś większe działania marketingowe, niekoniecznie w TV ;)))))))

i tu się zgadzam 30.10.2003 *.chello062179034243.chello.pl

Zgadzam się z Tobą Scubi. Czy zwróciliście uwagę na wygląd punktów sprzedaży Fornetti? Każdy punkt jest inny, łączą je tylko mało estetyczne naklejki z logo no i gotowy produkt. Z tego co wiem Fornneti zastrzega sobie iż każda nowa lokalizacja musi być przez nich zatwierdzona, tylko po co? Znam trzy punkty Fornetti w Warszawie jeden w M1 - punkt jest OK, ok 20m2, 3 piece, estetyczny, ciasteczka wyeksponowane, etc. Drugi w Castoramie - tragedia! Obskurny, obsługa (2 osoby) niemal zabijają się o siebie, punkt ma chyba ze 4m2, dwa piece, jest bardzo nieestetyczny. I trzeci, ostatni jaki znam, mieści się w małym sklepiku spożywczym. O tym, że są tam ciasteczka świdczy tylko logo wiszące nad wejściem do sklepiku, bo byłem w nim dwa razy, pytałem o ciastka i zawsze... "właśnie się skończyły"
Poza tym nigdzie nie widziałem reklamy (nie myślę o telewizyjnej :] ), więc co poza piecami i zamrożonym produktem dostarcza dawca licencji?! Czy oni mają jakąś strategię marketingową (bo punkty same w sobie - z pewnymi wyjątkami - na pewno nie są reklamą sieci). Czy oby nazwa Fornetti Frachise nie jest myląca, czy to oby na pewno jest franchasing??

Pozdrawiam zainteresowanych tematem.

agniecha 12.11.2003 *.CAG-EP-dbp-NC03-e0.energis.pl

poczytalam, zastanowilam sie, chetnie skontaktowalabym sie firma, czy ktos wie, gdzie ich szukac?

agniecha 13.11.2003 *.CAG-EP-dbp-NC03-e0.energis.pl

dzieki gajowy, zaraz poszukam:)

Forni 03.12.2003 *.pk53.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl

Faktycznie na stronie internetowej nie ma wszystkich danych. [usunięto tresc reklamowa] Pozdrawiam wszystkich sympatyków Fornetti

zdroworozsadkowy 04.12.2003 *.pa67.zlote-lany.sdi.tpnet.pl

Mam w swoich sklepach piecyki fornetti. Po pierwsze juz to nie schodzi, po drugie od pol roku chce je oddac i nie moge otrzymac kaucji, po trzecie kaucja jest wieksza niz wartosc piecyka, polecam szwajcarska firme holstadt czy jakos tak i posiadanie wlasnego piecyka, wtedy nie musisz wyrabiac tzw targetow i mozesz handlowac wszystkim. Na pewno odradzam fornetti

sly.sly 17.11.2004 *.217.98.57.1

19
Witam "franczyzobiorców" FORNETTI.Piszcie jak Wam sie układa wsółpraca i wpisujecie swoje komentarze na temat tej firmy..może to wpłynie pozytywnie na istniejące już punkty lub zainteresuje innych chcących otwierać własny biznes...pozdrawiam fornetowiczów!

Mariusz 19.11.2004 *.bis194.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jadłem dobre
Coś innego niż fest food
Super rzecz
ile trzeba zainwestować????????

kameleon 21.10.2005 *.beb199.neoplus.adsl.tpnet.pl

Co możecie powiedzieć o firmie Fornetti?? Opłaca się zainwestować w ciasteczka??Może jest osoba korzystająca z ich systemu??

Pozdrawiam
kameleon

marzasz 25.10.2005 *.als60.neoplus.adsl.tpnet.pl

Właśnie proszę jakieś info na temat tej sieci, tzn jaki trzeba mieć wkład finansowy itd, prosze o pozytywne i negatywne komentarze.

MK 25.10.2005 *.bhk4.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jadłem ich rogaliki są dobre a w dodatku cieplutkie palce lizać.
A po za tym osiągalne finansowo dla większości jak to się ładnie teraz mówi. Co do wkładu pojęcia nie mam proponuje napisać do nich na e mail albo zadzwonić.

marzasz 26.10.2005 *.bvr204.neoplus.adsl.tpnet.pl

Może ktoś zna ich adres mailowy, bo pod te dostępne necie ślę zapytania i brak jest odzewu. Proszę o podanie na maila.

marzasz 26.10.2005 *.bvr204.neoplus.adsl.tpnet.pl

marzasz@wp.pl

pankaktus 19.02.2006 *.81.219.210.1

już piszę....

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.