Forum: problem kapitału własnego, a franczyza 1483

jaros 11.03.2009 *.195.42.249.134

1

Wiadomo, że franczyza zawsze wymaga kapitału własnego, a z tym oczywiście wiąże sie problem zdobycia danych środków. Jakie sa sposoby pozyskania brakujacych środków oraz w jakiej wysokości można uzyskać pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej prowadzonej w formie franczyzy? Czy istnieje możlwiość dofinansowania takie dzialalności ze środków unijnych.

dzieki za wszelkie informacje

misiek002 12.03.2009 *.aang19.neoplus.adsl.tpnet.pl

13
Ten problemy dotyka każdego :)

Możliwości finansowania jest sporo w zależności od tego jaką działalnośc chcesz prowadzić. Sfinansować franczyze możesz sam ze środków unijnych - ale tu wbrew pozorom zależy w jakim wojwództwie starasz sie o dofinansowanie i czy jest aktualny nabór, może to być również "cichy wspólnik", czy też kredyt np "db FranchiseFinance" w Deutsche Banku lub jeśli masz jakąś droższą nieruchomość możesz wziąść kredyt hipoteczny. 

Natomiast jeśli planujesz jakiś przebojowy e-biznes chcąc stworzyć portal typu nasza-klasa czy dla danej grupy odbiorców, finansowy czy jakikolwiek inny dla konkretnej grupy ludzi można było się starać do 5marca o dotacje z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Z tego co wiem będzie drugi nabór na wnioski o „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Ale kiedy tego nie wiem.  

Jeśli interesują cie dofinansowania chyba najlepiej udać się osobiście do najbliższego odziału agencji rozwoju regionalnego. I warto też odwiedzić strone http://www.parp.gov.pl/

 

 Zobacz też na http://ksu.parp.gov.pl i http://www.lba.pl/anioly_biznesu/

Roman Stolarczyk 27.06.2010 *.host-79.173.6.174.tesatnet.pl

1
W ramach jakiego programu unijnego prowadzone jest dofinansowanie na franczyze?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.