Forum: BZ WBK - czy franczyza bankowa się opłaca - finanse i bankowość 106

jacko 06.04.2010 *.088156199224.slupsk.vectranet.pl

2
Witam, jestem zainteresowany podjęciem współpracy z bankiem BZWBK i otworzeniem 2-3 placówek bankowych w mniejszych miejscowościach 15-25 tyś mieszkańców. Jeli ktoś posiada jakies doświadczednia w tym temacie to prosze o informacje moze jakies sugestie czy warto otwierac jednoczenie tyle placowek i w takich lokalizacjach a moze jakies inne propozycje posiadacie pozdrawiam

rumak 07.04.2010 *.194.181.22.6

155
A czy to nie BZWBK idzie właśnie pod młotek [Irlandczycy sprzedają]? Jeśli tak, to wiązanie się z nimi jest dość ... ryzykowne...

PiotrdrugiPiotr 07.04.2010 *.212.160.203.24

94
bz wbk, to irlandzki bankrut, który już od ponad pół roku szuka na siłę w Europie inwestora. może to bedzie uncredit a może ktoś inny. Jedną z metod jaką wybrali na ściągnięcie z rynku pieniędzy to zawarcie maksymalnie dużej ilości umów franczyzowych

Qark 07.04.2010 *.ip-94-42-16-44.multimo.pl

55

Piotrze nie obraź się ale bredzisz! BZ WBK nie jest żadnym irlandzkim bankrutem, ma na chwilę obecną większą wartość od AIB, który jest jego właścicielem. BZ WBK to bardzo dobry bank z bogatą i atrakcyjną ofertą, z dobra strategią biznesową i dobrze zarządzany.

Jacko niestety produkty sprzedawane w placówkach partnerskich to tylko mały wycinek oferty. Poza tym może się okazać, że po sprzedaży banku będziesz miał oddział własny w odległości 50 kroków od twojej placówki.

rumak 07.04.2010 *.194.181.22.6

155
BZWBK zaiste jest OK, ale jego właściciel pada i usiłuje sprzedać BZWBK. JEŚLI kupi go ktoś, kto już ma w Polsce własną sieć sprzedaży (zwaną polskim bankiem ;-)), to może się okazać, że BZWBK spotka jakaś niezasłużona przykrość... (oby nie)

jacko 07.04.2010 *.088156199224.slupsk.vectranet.pl

2
no oki ale jesli bedzie otwarta placówka w mniejszej miejscowosci gdzie nie ma takiej konkurencji banków wiec nawet jak zostanie wchloniety przez inny bank to mysle ze takiej placowce to niezagrozi

Qark 07.04.2010 *.ip-94-42-16-44.multimo.pl

55
A jeśli BZ WBK przejmie Unicredit? PEKAO SA jest prawie wszędzie! Wiesz co się stało z agentami BPH po przejęciu!? Tak czy owak przyszłość jest niewiadomą :)

aragonis 08.04.2010 *.81-219-68-57.adsl.inetia.pl

76

brednie!.

Bz WBK przejmie prawdopodobnie Sociale Generale lub PNB Paribas a nie żadne Pekao Sa. 

Ja bym się wstrzymał z dcecyzją o podpisaniu franczyzy bo nowy inwestor/właściciel nie wiadomo jak podejdzie do franczyzobiorców...

 BZ WBK w Polsce ma się całkiem dobrze mimo kiepskiej kondycji AiB w Irlandii...

 Oferta tego banku skierowana jest do bardziej zamożnewgo klienta więc pytanie ilu potencjalnych klientów znajdzie się w małej miejscowości by skorzystali z usług tego banku??? Poza tym pamiętajmy że mając placówkę franczyzową nie ma się pełnej oferty...

Dobra rada omijać na tą chwilę oferty banków. 

Qark 09.04.2010 *.ip-94-42-16-44.multimo.pl

55

Aragonis dobrze, że określiłeś na wstępie swojego posta jako brednie!

A kto kupi BZ WBK, to się okaże jak zostanie sprzedany.

„Oferta tego banku skierowana jest do bardziej zamożnego klienta więc pytanie ilu potencjalnych klientów znajdzie się w małej miejscowości by skorzystali z usług tego banku???” - tą wypowiedzią udowodniłeś, że znasz dokładnie ofertę BZ WBK!

aragonis 13.04.2010 *.213.241.1.74

76

skoro 2 lata pracy w tym banku w Centrali to za mało by wiedzieć więcej od ciebie to masz rację.

Powodzenia

radex 13.04.2010 *.83.220.120.132.dsl.dynamic.eranet.pl

63

Aragonis - to niewiele lepiej. Societe Generale to Eurobank, który jest obecnie prawie wszędzie, BNP Paribas alias Fortis alias Dominet też jest dostępny w większości miast od 50 tys. mieszkańców.

Krótko mówiąc podpisywanie teraz umowy to wielka niewiadoma...

aragonis 13.04.2010 *.213.241.1.74

76
kolejne spekulacje Raiffeisen International Bank Holding może być zainteresowany przejęciem pakietu 70 proc. BZ WBK SA należącego do Allied Irish Banks

Camillo 16.04.2010 *.apn-95-40-10-77.dynamic.gprs.plus.pl

5

Witam,

pytanie czy z franczyza jest na ten na ten moment az tak zla inwestycja zeby sobie to odpuscic?? jestem na etapie zalatwiania formalnosci zwiazanych z otwarciem placowki na terenie dolnego slaska. Moja wiedza i doswiadczenie zawodowe podpowiadaja mi ze jak nie teraz to chyba nigdy, miasto 80 tys mieszkancow, spora konkurencja ale BZ uwazam ma swoich stalych klientow, wkoncu wlasne bankomaty przyciagaja, marketing tez dobrze rozwiniety. Moi znajomi ostatnio otworzyli partnera i sa bardzo zadowoleni, czy to nie jest tak ze wszystko a moze wiekszosc zalezy od podejscia do tematu i ciezkiej pracy? moze nie kazdy sie do tego nadaje? ja wychodze z tego zalozenia i dalej widze w tym dobry interes mimo wszystko:) chetnie poznam opinie ludzi z moich regionow ( przyp. woj dolnoslaskie), uwazam ze miejsce działań ma ogromne znaczenie.

marak1916 16.04.2010 *.095160098106.warszawa.vectranet.pl

69

Nie wierz w jakiekolwiek liczby przekazywane przez bank. Nie wierz we wszystko to, co mówią pracownicy banku. Pamiętaj, że są rozliczani i wynagradzani za otwarcie i obsadzenie nowych oddziałów, a nie z tego czy Ty odniesiesz sukces. Często Twoja porażka może być jednocześnie sukcesem drugiej strony. Nie wierz w to, co mówią franszyzobiorcy. Mogą mieć interes odmienny od Twojego. Znam przypadek premii 25k wypłacanych partnerom za znalezienie nowych franszyzobiorców. I takich, którzy po odejściu zobowiązali sie do zachowania poufności i nie wnoszenia roszczeń. Szukaj twardych danych, tylko absolutnie prawdziwych, FV przychodowych i kosztowych, dokumetów rozliczeń, tekstów umów. I wiedz, że dobre chęci, zapał, doświadczenie mogą nie wystarczyć do osiągnięcia sukcesu. Myślę, że to dotyczy nie tylko tej branży. Generalnie zalecam baaaardzo, ale to baaardzo ograniczone zaufanie wobec opinii, jak wspaniały biznes nam się proponuje.....

Camillo 16.04.2010 *.apn-95-41-83-127.dynamic.gprs.plus.pl

5
jasne ze tak, tego nie podwazam, wiadomo franczyze sprzedaje mi normalny sprzedawca, wiem natomiast z potwierdzonych zrodel ze placowki partnerskie nie sa zamykane, wrecz przeciwnie otwiera sie ich coraz wiecej!! wiec to co czytam tutaj porownuje do absurdow albo gorszych dni osob piszacych. Wiadomo ze kokosow nie ma, ale tez chyba nie jest tak zle jak jest to przedstawiane:) i jeszcze jedno, zna ktos analize finansowa BZ za rok 2009? przeciez jest to jeden z bankow o najlepszej kondycji finansowej w naszym kraju!!! skad wiec te porownania do bankruta?

marak1916 16.04.2010 *.095160098106.warszawa.vectranet.pl

69
To że bank otwiera o niczym nie świadczy. Na pewno nie o kondycji finansowej franszyzobiorców. Bank działa wg planu - ma plan otworzyć to otworzy. Przestrzegam też przed patrzeniem poprzez pryzmat zysków banku, to nie ma nic wspólnego z kondycją.......... itp.itd.

rumak 16.04.2010 *.194.181.22.6

155

Camillo: czytaj uważnie! Bankrutuje nie BZ. Ale właściciel BZ baardzo zbiedniał i musi sprzedać BZ, co nie jest żadną tajemnicą. A co się stanie z BZ po sprzedaży okaże się dopiero po tym fakcie. Wszystko zależy od tego kto i po co go kupi.

A co do placówek teraz. Eurobank (skondinnąd dobrze oceniany franczyzodawca) wystawił super-ofertę: 31 placówek gotowych i z bazą klientów do wzięcia. Znam dwie z tych placówek. To nie są nowe placówki przygotowane dla wygody nowych franczyzobiorców. Te placówki to "stare" placówki partnerskie. Zatem partnerzy się urwali i bank próbuje znaleźć nowych na ich miejsce. Ta skala ucieczki partnerów chyba dość dobitnie świadczy o kondycji sektora.

Jakkolwiek nie wiem, czy ta zmiana partnerów dotyczy wszystkich wystawionych placówek, zakładam, że tak.

A co do wyników banków za 2009 - jak potwornie zwiększyło się zadłużenie państwa...

Klient indywidualny ma wciąż bardzo pod górę (choć mniej niż rok temu). Sprawdziłem swoją zdolność kredytową w kilku bankach (na krtedyt mieszkaniowy - w ramach "badania ofert na rynku bankowym" - z ciekawości) i na dziś jest zaskakująco mała. Kilka lat temu była przeszło 3 x większa...

Co nie znaczy, że ktoś sprytny, ciężko pracujący i z dobrym pomysłem nie może teraz zarobić na placówce bankowe...

stasek16 16.04.2010 *.217-98-6-8.simset.net

14
Witam, generalnie Camilo entuzjazm Ci przejdzie po pierwszej fakturze. Tyle w temacie!

Camillo 17.04.2010 *.apn-95-41-191-47.dynamic.gprs.plus.pl

5

Staram sie czytac uwaznie ale wiekszosc wypowiedzi jest skrajnia. Odnosnie placowek Eurobanku z tego co wiem - tak, oddaja " starych" partnerow, ale wydaje mi sie ze wiaze sie to bardziej ze slaba umiejetnoscia zarzadzania partnera. Ktos kto nie orientuje sie zupelnie o co chodzi w tej branzy a uslyszal ze franczyza to latwy i szybki zysk - zainwestowal i nie udalo sie, trudno - warto powtorzyc ze nie kazdy sie do tego nadaje (znam kilka takich przypadkow).  

Zgodze sie ze dzisiaj mozliwosc uzyskania kredytu jest ograniczona, wiekszosc tych co biora jest tak zadluzona ze nikt im juz nic nie da. Banki zaostrzyly polityke kredytowa zdecydowanie za mocno.

Pisze na ten temat franczyzy prace licencjacka dlatego mam sporo danych. Dziele sie informacjami ktorymi moge sie podzielic, sledze dokladnie rynek franczyzowy od ponad pol roku, zadziwia mnie po prostu tak szybki rozwoj tego sektora bankowosci.

Co do sytuacji finansowej, pojawialy sie stwierdzenia ze bank jest wyprzedawany bo zle sie ma na rynku, to uznalem za bednie stad moj poprzedni post. Proponuje zeby tym zajeli sie prezesi zarzadow i zalawili to miedzy soba, nie sadze zeby ich dzialania mialy wplyw na franczyzobiorcow (moge sie oczywiscie mylic). Nalezy pamietac, ze banki to przede wszystkim umowy, dokladna analiza umowy partnerskiej pozwala ocenic czy warto w dana marke inwestowac.

Odnosnie praktyki dzialan, wypowiem sie za miesiac bo za okolo tyle czasu mam planowane otwarcie swojej placowki. Mimo tylu niekorzystnych opinii wciaz pozostaje optymista.

Camillo 17.04.2010 *.apn-95-41-191-47.dynamic.gprs.plus.pl

5

Co do faktur, tworzy sie biznes plan i wszytko widac. Prowizje i wynagrodzenia za moje dzialania tez okreslone sa w umowie partnerskiej. Jezeli sprzedam np. 30 tys kredytu gotowkowego, mam za to okreslona prowizje. Jezeli nie sprzedam nic to nic nie dostane, oczywiste.

Bardzo prosze, jezeli to mozliwe, o przyklady sytuacji w ktorych franczyzobiorca mogl sie poczuc oszukany, lub niedoinformowany co do zasad rozliczania swojej dzialanosci.. kazda uwaga na ten temat jest dla mnie bardzo cenna.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.