Forum: BZ WBK - czy franczyza bankowa się opłaca - finanse i bankowość 106

koteczek126 10.10.2007 *.clj142.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
a czy ty już z nimi pracujesz? a może dla nich? hehe :D(żart)jakie ogólne wrażenia są co do wspłpracy?

Rej 22.10.2007 *.110-249.echostar.pl

1
Jestem zainteresowany tym tematem. A własciwie każdym bo znudziła mi się posada u kogoś (mimo, że niezła) i chę sobie otworzyć coś własnego. Jak będę coś więcej wiedział (mam znajomych w BZ WBK) to dam wam znać.

bartomada 23.10.2007 *.207-29.is.net.pl

Jeśli chodzi o BZWBK to ten bank stawia mocno na rozwój oddziałów,chce otworzyć ok.300 nowych.Jest to robione na fali optymizmu po bardzo dobrych wynikach w ostatnim okresie.Z tym,ze na ten wynik przede wszystkim złożyła sie sprzedaż Arki,na czym zarabiali bardzo dużo.Natomiast większość ich produktów,które oferują w minibanku jest mniej ciekawa niż w innych tego typu sieciach-toteż radzę dobrze zapoznać sie z ofertą u nich i u konkurencji,zanim podejmie sie decyzję o inwestycji.

rafal_s 09.11.2007 *.abhf230.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
kredyt gotówkowy w minibanku - 19,4 % wraz ze wszystkimi oplatmi.

Przy 10 tys na 12 miesiecy rzeczywistego oproentowana wychodzi 11 %.

pozdrawiam
Stefan

sam 05.12.2007 *.www2.intra.koncept.pl

Jeżeli checsz sie opierać na samej ofercie kredytowej to aż tak nie polecam WBK - jak na razie to nie zwala z nóg w porównaniu z innymi jak DB kredyt, Getin czy GE. Warto przemyśleć sprawę zanim zainwestujesz w Minibank.

kandydat1977 22.03.2008 *.88-199-249-102.tktelekom.pl

2
w minibanku nie ma co sprzedawać bo jest tam raptem 3 produkty i to niezbyt konkurencyjne więc tez nie ma na czym zarabiać. A koszty są spore.... Zyski z takiej działalności ma tylko BZWBK a nie agent.

rafalt 23.03.2008 *.ip-91-193-199-2.enterpol.pl

8

uwielbiam takich desperatow ;]

 polbank jest be, co sie nikt nie odzywa, bz jest zly bo zarabia tylko bank :-)

 a placowke widzialem tylko na zdjeciu, o produktach nie wiem nic, a o tym co bedzie od 1 kwietnia tym bardziej :-)

46adams 29.07.2008 *.admu12.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam. Macie racje szkoda czasu na placówke minibanku. mają tylko jak wymieniliście wyzej 3 produkty konta wpłaty pozyczki bardzo dobry produkt lecz strasznie cienka prowizja na niej sie nie zarobi. lepiej rozejrzec sie za innym bankiem bo przy ich ofercie braknie wam na pensje dla pracowników jest to chy ba najgorsza z ofert  dla agentów.

rafal_s 29.07.2008 *.bjn193.neoplus.adsl.tpnet.pl

19

i co zamykasz ?

 pozdrawiam

46adams 29.07.2008 *.admz59.neoplus.adsl.tpnet.pl

156

Witam.

Nie nie zamykam spróbuje przetrwac ale jesli miałbym otworzyc nastepna placówkę grubo się zastanowie i raczej nie otworze wole Getin lub BPH.

Minibank oferuje wsparcie marketingowe bzdura przyslą ci ulotki a ty je rozprawadż.a ulotki są tak pomyślane ze lepiej nie mówic

plakaty żenata super ogólne.

gadzety pare długopisów i balonów.

Brak reklamy w telewizji.

Mają bardzo dobre wpłaty sam ustalasz ceny idealne na punkt kasowy.

Mają świetnie rozwiązany system przyznawania kredytów praktycznie od razu masz odpowiedz i dobra przyznawalnośc. Lecz strasznie niska prowizja za kredyty Getin lub BPH daje od reki kilka razy większą prowizję za kredyt przy porównywalnych dla klienta kosztach kredytu i przy duzej konkurencji na rynku małe masz szanse na przetrwanie gdyż głownie zyjesz z kredytów, raczej nie masz szans na zatrudnienie pracownika bo on nigdy na siebie nie zarobi.

Mają tanie konto osobiste tzw ROR lecz  te konta nie mają zadnych opcji po prostu wpłaty i wypłaty nic więcej lecz mają przy wpływach 1000 zł miesięcznie oprocentowanie 5%. nawet nie mozna ustanowic zlecenia stałego.a o internecie zapomnij.

To są konta dla emerytów lub prostych pracowników którzy z nich korzystają na zasadzie wypłaty w bankomacie.

i na tym kończa się ich produkty.

uważam ze trochę za mało 

rafal_s 29.07.2008 *.ip-91-193-199-2.enterpol.pl

19

akurat nie musisz mi mowic jak to wyglada ..... dobrze wiem :)

 taki mały szczegoł, ze zarabia sie nie tylko na prowizji za przyznanie.... :)

 mam jakies dobre przeczucie jesli chodzi o nowego dyrektora....

46adams 29.07.2008 *.admz195.neoplus.adsl.tpnet.pl

156

Witam.

Masz rację jest jeszcze prowizja za spłacane raty.

Lecz jak podliczysz wszystko to i tak wyjdzie dużo mniej niz prowizja z kredytu np. Getin lub BPH gdzie ci płacą od reki a tu musisz czekać na zapłate kilka lat.

. Ja też mam nadzieję ze nowy dyrektor szybko coś zmieni bo jak mówiłem cienko to widzę.

I podejrzewam ze agencje będą zmieniać szybko szyldy jak coś sie nie zmieni.

rafal_s 29.07.2008 *.ip-91-193-199-2.enterpol.pl

19
ale kredyt jest duuuzo tanszy niż w BPH i w GetIn, na zdrowy rozum im drozszy kredyt tym wieksza prowizja.

46adams 30.07.2008 *.admr129.neoplus.adsl.tpnet.pl

156

Witam.

Nie jest tak do końca.

Kredyt w BPH jest porównywalny gdyz w BPH bierzesz kwotę netto a w Minibanku brutto.

Rata w Getinu jest o pare zł wieksza lecz przyznawalnośc o wiele wieksza.

W minibanku jest najszybciej odpowiedz jak i wysyłka do kliebta gotówki.

Najwiecej sprzedaje kredytów getinu.  

46adams 31.07.2008 *.admw185.neoplus.adsl.tpnet.pl

156

Witam.

Getin ma super reklame w telewizji sądze ze jak by minibank (BZWBK) puścił jakąśc reklame w telewizji sprzedaż produktów była by kilkakrotnie większa.

Widze to po sprzedazy w placówce getinu i BPH teraz jest w BPH reklama lokaty i codziennie są klienci na lokate.

rafal_s 06.09.2008 *.ip-91-193-199-2.enterpol.pl

19
i jak sie podobaja nowosci ? :)

46adams 09.09.2008 *.adms172.neoplus.adsl.tpnet.pl

156

Witam.

Reklama  w telewizji jest fajna zobaczymy jak się przełoży na sprzedaż pożyczek.

Mam Nadzieje ze będzie dobrze.

sowa19807 20.09.2008 *.apn-77-113-124-228.gprs.plus.pl

1
Witam wszystkich!!!!!!!Mam zamiar otworzyć placówkę minibanku i w związku z tym może mi ktoś opisać na ile jest to opłacalne?a może ktoś chce współpracować?Proszę pisać na adres:wally0@amorki.pl

Alina 21.10.2008 *.212.160.132.218

1

Jeśli wprowadzają kredyt gotówkowy to oczekujmy produktu zbliżonego do eurobanku...koleś, który w eurobanku został zastąpiony kimś innym, został zatrudniony dla minibanku.

Dlatego spodziewajmy sie podobnych rzeczy. 

Qark 26.10.2008 *.ip-85-219-166-77.ibd.gtsenergis.pl

55
wkrótce minibank przestaje istnieć! to wiadomość z ostatniej chwili!!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.