Forum: Franczyza eurobanku - finanse i bankowość 106

MK 26.07.2005 *.bhh31.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam
Słyszałem (chyba nawet pisano o tym w FI) że Eurobank zakłada placówki partnerskie. Może macie trochę więcej informacji na ten temat chętnie posłucham. Ile trzeba zaiwestować
Pozdrawiam

przedsiebiorczy 03.02.2006 *.atk194.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
Mniejsze koszty, zawaizane z lokalazacja.
mKioski oraz eurobank sa zlokalizowane glownie w marketach, zajmuja mniej powierzchni niz jakis lokal na miescie czy oplaty za czynsz sa mniejsze?

taki market to moze byc zarowno w durzy miescie orazw malym.
moze wiecie jakie sa koszta wynajmu powierzchni w markecie typu Polo market w mniejszych miastach?

pozdrwaim

tomasz_novice 04.02.2006 *.apn-99-83.gprspla.plusgsm.pl

2
durze

MK 04.02.2006 *.bix90.neoplus.adsl.tpnet.pl

to zależy gdzie i w jakim markecie
Jednak nie zaczynaj od tego. Zwróć uwagę to to ilu ludzi odwiedza taki market dziennie. Jeżeli uda się rozkręcić biznes to kosztom podołasz, a jeżeli nie wyjdzie to nawet najtańsze koszty wynajmu nie pomogą.

leon24 23.04.2007 *.fhx91.internetdsl.tpnet.pl

94
Eurobank - ktoś ma jakieś informacje na temat ich franczyzy ?

obiektywny komentator 23.04.2007 *.inet20908na-2.eranet.pl

354
ja mam spotkanie z nimi w najbliższych dniach To jak sie coś dowiem to chętnie zamieszcze dla wszystkich zainteresowanych jakieś newsy

obiektywny komentator 26.04.2007 *.abjf207.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
no więc co nie co już wiem i mogę podrzucić zainteresowanym Eurobank wymaga od partnera inwestycji na pułapie około 30 tysiecy ale moze być wiecej - zależy od adapatacji i wyposażenia lokalu. W sumie na to ta kasa idzie Lokal ma miec białe sciany i szare płytki. Meble kupuje sie we wskazanej przez nich firmie, sprzet IT wstawiaja oni od siebie za co jest dzierżawa miesieczna 300 zł Obrendowanie też daje eurobank. Comiesieczne koszty po stronie agenta to oczywiscie lokal + media + ludzie + 300 zł (sprzet IT) + 300 zł (opłata sieciowa niezależna od obrotów) Zyski to oczywiscie prowizja od kredytów na pułapie od 6 do 9 % ale nie od wartości netto a brutto kredytu, prowizja za sprzedaż kart jakieś 50 zł od sztuki, prowizja od lokat i innych produktów ale tutaj nie znam marży, Założenie banku jest takie że przy sprzedaży kredytów na sume 165000 + kilka lokat przy kosztach około 8000 to dla partnera zostaje na reke jakies 7000 zł miesiecznie

leon24 26.04.2007 *.fhx91.internetdsl.tpnet.pl

94
jak Ty to widzisz obiektywny bo widzę, że wiadomości posiadasz i masz porównanie na rynku.

leon24 26.04.2007 *.fhx91.internetdsl.tpnet.pl

94
jak to się ma do multiki czy np. dla Ciebie taka oferta jest atrakcyjana, czy jest w Twoim miasteczku Eurobank ?

obiektywny komentator 26.04.2007 *.inet20908na-0.eranet.pl

354
u mnie eurobanku nie ma I dlatego zastanawiam się dość poważnie żeby na żonę (bo na siebie z racji wyłączności w MULTICE nie mogę) takie coś zmontować. Powiedziałbym, że oferta porównywalna do BPH partnerskiego Może inwestycja ciut większa. Wiadomo że kokosów jakiś wielkich się na tym nie zbije ale parę tysięcy miesięcznie myślę że można swobodnie utłuc. Eurobank ma w jednym atucie zawartą zarówno wadę jak i zalete. Zaletą jest to, że tam praktycznie każdy do 85 roku życia (tak tak do 85) dostanie kredyt (każdy kto nie ma złej przeszłości w BIKu) wadą jest to ze ta duża dostępnośc dla szerokiego grona to i duże ryzyko które jak wiadomo musi być wkalkulowane w koszty kredytu No ale coś za coś. Jednak sam prokdukt kredytowy jak mówie jest dośc prosty i niezwykle dostępny Wstępna ocena już w kilka sekund po weryfikacji w BIK jak tam nie masz bardzo źle to kredyt masz pewien na 50 % - ci którzy mają dobrą historię są pewni na 100 %. Ci na 50 % muszą poczekać na decyzje około 15 minut bowiem są poddawani typowemy scoringowi.

Ponadto co jeszcze przemawia za eurobankiem jaką marką Moim zdaniem bardzo mocny marketing. Nie ma chyba osoby która by nie znała tego banku, bowiem ich reklamy są wszechobecne A wiadomo że polacy lubią wszystko co markowe

Zatem jeśli o mnie idzie to można by powiedzieć że jestem na tak na 75 % Reszta to kalkulacja kosztów w odniesieniu do mojego środowiska w jakim funkcjonuje

leon24 26.04.2007 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
A czy Ty puszczasz tylko ich gotówkę czy też hipotekę - bo hipotekę mają chyba trochę mniej słynną ?

Yan 26.04.2007 *.dck97.neoplus.adsl.tpnet.pl

6
Witam. Rozpocząłem współpracę z Eurobankiem i powiem jedno, jeśli będzie tak jak do tej pory, to będzie to najlepsza franczyza bankowa. Bank się świetnie promuje, gotówka jest dostępna praktycznie od ręki, w tym roku wiele nowych produktów. Warunki współpracy rewelacyjne. Partner dostaje w pełni wyposażony bank, niczym nie różniący się od placówek własnych. Trzeba realizować plan sprzedaży, w czym bank pomaga, no i jeśli się go zrealizuje zarabia się baaardzo dobrze. Poza tym bank na początku płaci ryczałtem, więc płaci za koszty, przy niskiej sprzedaży, a co za tym idzie niskich przychodach. Przyznam, że moja placówka zarobiła już po 15 dniach istnienia. Naprawdę warto! Polecam. Poczytajcie prasę i portale, zaczynają pisać o tej franczyzie.

leon24 27.04.2007 *.fhx91.internetdsl.tpnet.pl

94
Z tego co wiem to są jak narazie 3 placówki franczyzowe - w jakim mieście prowadzisz swoją, jak było ze znalezieniem lokalu, czy bank Ci pomagał czy też szykałeś na własną rekę ?

AREK 27.04.2007 *.cvf133.internetdsl.tpnet.pl

29
Yan, a mógłbyś powiedzieć jak kształtowała się sprzedaż przez te pare pierwszych dni? Tzn. co się sprzedawało i procentowo co przeważało nad czym. I gdybyś mógł określić lokalizacje swojej placówki. Nie chodzi dokładnie o nazwe, ale wielkość miejscowości, jaka konkurencja. Pozdrawiam

Yan 27.04.2007 *.dci53.neoplus.adsl.tpnet.pl

6
Nie chcę pisać dokładnie o moim biznesie, bo to nie miejsce na takie wywody. Miasto, w którym prowadzę biznes liczy około 20 tys. mieszkańców. Lokal znalazłem sam, ale bank go zatwierdzał. W Eurobanku sprzedaje się świetnie gotówkę, bo na to jest największy popyt, więc sprzedaje się go w 90%. Perspektywy są świetne i cieszę się, że się zdecydowałem. O szczegóły pytajcie u źródła: www.eurobank.pl

obiektywny komentator 28.04.2007 *.inet20908nb-0.eranet.pl

354
ja typuje miejscowość o nazwie PLESZEW I podejrzewam, że trafiłem w 10 :-) Ale nie pytaj skąd wiem

adamaria 28.04.2007 *.abjj37.neoplus.adsl.tpnet.pl

21
Jakie były faktyczne koszty uruchomienia twojej placówki Yan? Pytam, bo Obiektywny komentator napisał, że potrzeba 30 tys, a na stronie eurobanku przeczytałam, że 60tys.

obiektywny komentator 28.04.2007 *.abjr48.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
napisałem ze 30,000 wystarczy ale wszystko zalezy od stanu lokalu a potem jego wyposazenia Przy lokalu jednostanowiskowym powinienes spokojnie wyrobic sie w tej kwocie Ja u siebie w miescie znalazłem lokal 43 metry za 2000/netto Tyle co wyniósł sie stamtad dealer Plusa i są idealnie białe ściany i popielate płytki na podłodze a zatem idealne wrecz jesli idzie o wymogi i praktycznie w tym wypadku żadnych nakładów na lokal ponieść nie trzeba. Nie znam cen wyposazenia wiec nie wiem ile sobie licza za meble A sa one dosc specyficzne bo lekko futurysdtyczne wiec i do najtanszych nalezec tez nie bedą pewnie

pasikonik 28.04.2007 *.arj106.internetdsl.tpnet.pl

A jak się przedstawia sprawa tego typu; (Projekt zakłada otwieranie placówek franczyzowych w formule tzw. punktów agencyjnych z działalnością łączoną lub placówek samodzielnych.).chodzi mi o punkty agencyjne z działalnościa łączoną?

AREK 30.04.2007 *.cvf133.internetdsl.tpnet.pl

29
To znaczy, że ta inwestycja 30 tys. po stronie zainteresowanej osoby, to idzie tylko na meble? Reszte daje bank? I pytanie, czy te meble (potrzebne wyposażenie) można np. leasingować? Jak bank się na to zaopatruje?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.