Forum: Franczyza eurobanku - finanse i bankowość 106

pasikonik 01.05.2007 *.arj114.internetdsl.tpnet.pl

Co nagle zapanowała taka cisza na forum odnośnie Eurobanku?szkoda że nikt się nie wypowiada,aby pomóc zainteresowanym w podjęciu decyzji o współpracy z Eurobankiem.Myślałem, że po to te forum jest?
Czy sprzedaż kredytów według podanego wcześniej na forum wyliczenia na kwotę 165000 tyś, nie wydaję się przesadzona??????

pasikonik 07.05.2007 *.arj146.internetdsl.tpnet.pl

A co jeśli chodzi o bankomat?

46adams 07.05.2007 *.bmz88.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
komuś się coś pomyliło z tą sprzedaża kredytówk gotówkowych aby sprzedać kredytów gotówkowych na 165000 zł to nie lada sztuka w jednym punkcie przy tym nasyceniu rynku coś cienko to widzę.

AREK 08.05.2007 *.cvf133.internetdsl.tpnet.pl

29
Nie porównuj placówki Eurobanku do jakiejś tam z kolei agencji kredytowej. To co dla agencji może wydawać się kosmosem dla placówki Eurobanku może być do zrealizowania. Co jak co, ale jak obserwuje placówki Eurobanku, to nie jednokrotnie widziałem kolejki. Gdyby przyjąć średnią 2 tys/kredyt, to jest to jakies 80 kredytów miesięcznie, co średnio daje około 3 kredyty dziennie. Czy to jest dużo? Myśle, że jest wiele placówek które robią większą średnią. Ale to trzeba by pewnie rozmawiać z kimś z Eurobanku, żeby potwierdził. Dla przykładu podam osobe mojej babci, która jest emerytką. Jakiś czas temu w Eurobanku brała pożyczke 5 tys. Nie wydaje mi się żeby był to odosobniony przypadek. Inna sprawa, że te 160 tys. jak mniemam, jest skalkulowane dla większego miasta. Bo jasne, że w małej miejscowości nie zrobimy prawdopodobnie takiej sprzedaży. Ale i wtedy mamy też niższe koszta, więc chyba nie powinno być źle.

46adams 08.05.2007 *.bni156.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witaj Arek
Amasz racje duzo placówek osiąga taki ogrót ale moze w miastach wojewódzkich i to nie zawiele ja tez prowadzę placówkę Bankową i udzielamy naprawdę duże ilości kredytów lecz większośc kredytów jest na kwotę 1000-2000 zł
a i jest strasznie dużo odnów gdziesć na poziomie 30-40% a kwoty pow 5000 zł mozesz policzyć na palcu jednej reki. Niedaleko mnie jest placówka Eurobanku ja ją często obserwóje i jakośc nie widzę tam tłumów moze masz racje ze udzielają tam kredytów na większe kwoty jednorazowo lecz duzo klientów przychodzi od nich do nas bo u nich nie dostali kredytu lub na niską kwotę

pasikonik 08.05.2007 *.arj114.internetdsl.tpnet.pl

A jaką placówkę bankową prowadzisz?
Ja też znam miasto wielkości około 30 tyś mieszkańców w której jest Eurobank i tłumów tam nie ma.Ciekawe gdzie się podziali na forum prowadzący Eurobank?

Dan 09.05.2007 *.edt146.internetdsl.tpnet.pl

10
do 46adams
Też prowadzę biuro kredytowe jak ty. Od niedawna interesuje się palcówkami partnerskimi i porównuje liczbe klientów jaka maja różne banki. Z tego co widzę to w akceptowalności wszystkich przebija AIGO. Przyznawalnośc jest tak duża że nawet z takiej drobinicy po 2tyś zł mozna spokojnie wyżyć. Kiedy dowiaduję się od moich klientów jakie mają zadłużenie w AIGO to aż nie można w to uwierzyć. Rencista około 520 zł a ma w aigo uruchomione 3 linie kredytowe, albo renta socjalna 400-500 zł i bez problemu dostaje drugą pożyczkę w aigo nie spałciwszy jeszcze pierwszej.Niestety koszty placówki są według mnie za duże.

46adams 09.05.2007 *.blq57.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
Myslałem o uruchomieniu placówki AIGO nawet do nich pisałem i dzwoniłem lecz było to ok rok temu i nie było zainteresowania i ze strony aigo. Córka prowadzi placówkę BPH a ja biuro kredytowe i praktycznie dla każdego klienta znajde jakiśc produkt jak tylko ma jakiśc dochód i bywa tak ze jednego klienta puszczam na 6-9 banków zanim dostanie zgodę,
A jak wygłada sytuacja w AIGO moze ktośc prowadzi tego typu placówkę i chciałby coś na ten temat powiedzieć

Kornelia 09.05.2007 *.xdsl-2955.wroclaw.dialog.net.pl

4
Włączając się do dyskusji chciałam zauważyć, że Eurobank tym różni się od innych Banków( zwłaszcza dużych jak BPH, czy ING), że cechuje się dużą akceptowalnością i dostępnością kredytów. Ceną jest oczywiście wyższe oprocentowanie dla klienta. W Eurobanku nie ma też tłumów, bo kredyt przyznają tam w 15 minut na dowód, a nie 3 tygodnie z żyrantem i księgą dokumentów.Mam znajomego który jest kierownikiem placówki Eurobanku i wiem jedno- tam średni kredyt jest grubo wyższy niż 1000-2000 zł, a plan sprzedaży 165 tyś jest grubo wyższy. Mi koncept się podoba i zamierzamy z kolegą otworzyć sobie taką placówkę, tym bardziej, że oprócz bardzo dobrej gotówki eurobank ma dobrą kartę kredytową i wysokie depozyty.

AREK 10.05.2007 *.cvf133.internetdsl.tpnet.pl

29
Witaj Kornelio
A w jak dużej miejscowości jest realizowany ten plan "grubo ponad norme"? :) Bo to różnica czy jest to np. centrum Wrocławia czy mniejsza miejscowość. I czy plan ten jest realizowany tylko w placówce czy również poprzez prace w terenie?

46adams 13.05.2007 *.blv46.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witaj Kornelio.
CVoś ci się pomyliło teraz już jak chcesz wziąśc kredyty wystarczy oświadczenie o dochodach w niektórych bankach potrzeba zaswiadczenia i to wszystko.
Więć nie mów o kupie dokumentacji.
Prowadzę biuro w niewielkiej miesjscowości i wiem jak cięzko zrobić tak duży przerób. Podejrzewam ze w dużych miejscowościach są dużo większe koszty jak i lokalu tak i pracowników, więc chyba na jedno wychodzi.
Koszt uruchomienia placówki euro banku w stosunku do BPH jest kilkakrotnie większy a i produkty są dużo gorsze.Więć nie mów ze jest tak rożowo bo mozesz szybko wrócić na ziemię. Ja Sądze ze większość placówek agencyjnych zaczyna być rentowno po ok 2 latach( mam namysli jakiśc przyzwoity zysk) więć im większa placówka i większe miast tym musisz ponieść większe koszty a niewielu to przetrzymuje widać to po placówkach agencyjnych których wiele znikło z rynku wciągu ostatniego roku.

leon24 14.05.2007 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Do Adams
jako gospodarz tego wątku na forum, coś wydaje mi się, że kręcisz - najpierw piszesz, że prowadzisz placówkę bankową, później, że biuro kredytowe a córka placówkę bankową, Twoje wpisy odnajduję też przy Pafie - czy abyś nie robił tutaj czarnej roboty a jeśli tak to dlaczego ?

46adams 14.05.2007 *.ble34.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
DO LEON 24
Masz rację kręce a ze moje opisy są na wątkach dotyczących instytucji finansowych to tylko dlatego ze się tym interesuje. A ty czytaj uważniej.Kiedyśc prowadziłem placówkę BPH teraz prowadzi ją córka ja prowadzę biuro kredytowe i to już od 5 lat dlatego trochę orientuję się w temacie prowadziłem tę zpunkty kasowe ale grosika ale to był niewypał dlatego teraz z większą rezerwą podchodze do wszystkich super interesów.

Magik 14.05.2007 *.bum47.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
potwierdzam słowa Adama :)
Magik

Cynthia 23.05.2007 *.nat-mia.aster.pl

No może jakiś kontakt do kogoś kto prowadzi taki punkt w mieście koło 20k mieszkańców, chce otworzyć 2 franczyzy więc będę wdzięczny za inna info niż z eurobanku

leon24 14.06.2007 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Minęło już troszkę czasu od momentu kiedy niektórzy wyrazili chęć współpracy z bankiem ?
Czy ktoś już podjął współpracę ?
Pytanie dotyczy szczególnie Ciebie Kornelio. Jeśli ktoś ma już jakieś doświdczenia a mogę się z nim umówić na kontakt poza forum to bardzo chętnie i z góry dziękuję.

Cynthia 23.07.2007 *.46-203.80-54.tps.tkb.net.pl

odświeżam temat i czekam na kontakt z ludzmi działającymi z eurobankiem

Kornelia 29.07.2007 *.xdsl-2955.wroclaw.dialog.net.pl

4
Leon- tak zdecydowałem się i otwieram już wkrótce placówkę eurobanku. Eurobank, to jak pisałem dynamiczny Bank, który jest nastawiony bardzo prokliencko( to mi się bardzo podoba) i jego oferta jest bardzo dobra i co ważne dostępna. Super też jest to, że to bedzie prawdziwy Bank- wszystkie produkty i usługi te same, co w placówce własnej- tego nie ma nikt na rynku. Wiem, że partnerzy, którzy już otworzyli placówkę są bardzo zadowoleni z tego projektu i ze współpracy z Bankiem, a ich sprzedaż jest z miesiąca na miesiąc lepsza. Z tego co się dowiedziałem, to zarabia się mniej więcej od drugiego miesiąca, a Bank w tej chwili procesuje do otwarcia około 40 lokalizacji, co tylko potwierdza, że to dobry pomysł na biznes. Ja spotkałem się z każdym dyrektorem systemu bankowego i wybrałem Eurobank jako najlepszy, Tobie też polecam. Pozdrawiam i może do zobaczenia w systemie..:-)

Kornelia 29.07.2007 *.xdsl-2955.wroclaw.dialog.net.pl

4
i jeszcze adams do ciebie- piszesz głupoty- nikt rozsądny nie dokładałby do biznesu przez dwa lata. Normalna stopa zwrotu to około 13-15 miesięcy, a więc rentowność dobry punkt agencyjny, czy franczyza bankowa powinna osiągnąć góra po około pół roku działania. Przy obecnym rynku to szybszy proces. Koszt inwestycji jest tylko trochę większy, ale zwróć uwagę, że Eurobank podaje wszystkie koszty inwestycji- BPH podawał kwotę 15-20 tyś, ale bez kosztów adaptacji lokalu- a więc koszty otwarcia placówki eurobanku i BPH są porównywalne. Jeżeli chodzi o produkty, to może BPH miał ciut lepsze, ale po pierwsze BPH to już historia, od miesięcy nikt tam nie pracuje nad ofertą, a Żubr i jego oferta są jednymi z najgorszych na rynku. Po drugie w BPH nie było pełnej gamy produktów w placówce partnerskiej, a w eurobanku masz ofertę taką samą jak ich placówka. I PO TRZECIE- nie musisz jechać do ich placówki, by załatwić sobie akceptację wniosków kredytowych! Można wybrzydzać i narzekać jak Ty, lub otworzyć placówkę i zarabiać pieniądze. Ty jesteś pośrednikiem więc powinieneś tym bardziej rozejrzeć się za jakąś franczyzą- gdy kilka banków otworzy swoje placówki w twojej miejscowości, to wypchną cie z rynku szybciutko. Czas pośredników się kończy, Banki chcą otworzyć 3500 placówek i to zrobią, same lub z partnerami.

obiektywny komentator 29.07.2007 *.inet20909nb-3.eranet.pl

354
kornelia - Hmm Jeśli Twoja wypowiedź jest tak samo wiarygodna jak Twój nick (w sensie że z wypowiedzi jasno wynika iż jesteś mężczyzną, a nick masz wybitnie kobiecy) to dzięki za taką krypto reklamę.

Tak na marginesie fakt, iż Ty piszesz z wrocławia i eurobank też ma tam siedzibe to zwykły zbieg okoliczności :)

No jeśli w tym banku tak wygląda autopromocja to winszuje !!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.