Forum: Franczyza eurobanku - finanse i bankowość 106

anja 28.05.2013 *.77-242-233-138.net.pbthawe.eu

2

Witam serdecznie! Czy ktoś by był tak uprzejmy i wypowiedział się, jak obecnie wygląda współpraca w sieci partnerskiej z Eurobankiem? Czy to wciąż w miarę opłacalny biznes? Jak z przyznawalnością kredytów? Jak kontakt z centralą banku? Są pomocni? Będę wdzięczna za każdą opinię. Pozdrawiam.

anja 03.06.2013 *.193.22.252.243

2

Oferta Państwa firmy mnie nie interesuje. Prosiłabym o trzymanie się tematu Eurobanku. Liczę na to, że pojawi się tutaj ktoś kompetentny. Pozdrawiam

sawa 14.04.2014 *.abul48.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Prosze o opinie prowadzenia placówki franczyzowej Eurobanku

Subiektywnie o finansach 17.01.2018 *.apn-46-215-83-36.dynamic.gprs.plus.pl

1

Witam,

Nie polecam współpracy z Eurobankiem w ramach franczyzy. Franczyza nie ma nic wspólnego z partnerstwem, mimo że w ramach franczyzy stajemy się "partnerem" banku. Jeżeli na podpisanie umowy franczyzowej przyjdziecie z prawnikiem to sam wam powie dlaczego nie warto takiej umowy podpisywać, ja niestety uwierzyłam w dobrą wolę banku, że zapisy nie będą wykorzystywane przeciwko mnie. Najbardziej krzywdzące podczas współpracy z Eurobankiem jest szantażowanie wekslem in blanco. Tutaj doradzam odbieranie wszelkich pism ze strony banku by weksel nie został bezprawnie użyty przeciwko Wam.

Dlaczego nie warto? Eurobank w jednym tylko roku potrafił zmienić trzykrotnie system wynagradzania, co uniemożliwia planowanie wydatków w biznesie i wdrażanie systemów motywacyjnych dla pracowników. Myślicie że łatwo zrezygnować ze współpracy jak się Wam nie będzie podobał mobbing i karanie finansowe za każdy najmniejszy błąd? (tak - za każdą bzdurę nakładają kary finansowe i nie są to zazwyczaj błędy z mojego czy pracowników zaniedbania, bo jestem perfekcjonistą w tym czym aktualnie się zajmuje. Przykład: umowa o wartości prowizji 12000 zł została wyłączona z prowizji bo klient się niewyraźnie podpisał zdaniem pracownika departamentu błędów, który ma płacone gdy znajdzie "błąd", a podpis klienta był identyczny z wzorem podpisu w dowodzie osobistym- co więcej trzy poprzednie umowy kredytowe z ubiegłych lat zostały opatrzone tym samym podpisem i zatwierdzone, lecz nie dało się odwołać od decyzji banku, prowizja za udzielenie kredytu przepadła) Rozwiązanie współpracy nastąpi po 6 miesięcznym okresie wypowiedzenia + okresie w którym centrala ogarnie Twoje papiery, bo np. są właśnie wszyscy na urlopie. Wkładając 100 000 zł na otwarcie biznesu, ponosząc comiesięczne koszty utrzymania placówki franczyzowej ciężko jest od razu zrezygnować wiedząc, że Eurobank może przejąć Twój wypielęgnowany oddział za darmo gdy nagle postanowisz zrobić coś po swojemu. Eurobank wtrąca się we wszystko, może zablokować Ci przyznawalność kredytów gdy zabardzo wychodzisz przed szereg franczyzobiorców, może zablokować dostęp do pracy na komputerze Twoim pracownikom (i co będziesz im płacić etaty za siedzenie na krześle?), może nie przyjąć nowych pracowników na szkolenie (przez to musisz się użerać ze starymi, bo nowy na wdrożenie czeka średnio 2-3 miesiące zanim siądzie na obsłudze, a oddział musi być cały czas otwarty i funkcjonujący z pracownikami bo zapłacisz 5000 zł kary za każdy dzień uchybienia w tym temacie). Temat rzeka. W każdym razie 10 lat pracy w branży finansowej, kilka dobrych lat w Eurobanku, jak tylko wyszłam na swoje z tego Eurobankowego bagna to wróciłam na stare dobre śmieci, czyli własna firma.

Pozdrawiam jedynego fajnego gościa z sieci - informatyka franczyzy Eurobanku - notabene miał się zwolnić :D

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.