Forum o artykule: Definicja franczyzy 1478

LeszekD 11.04.2009 *.eik31.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Od 1989 r., w ramach Wspólnot Europejskich, obowiązuje definicja franczyzy:

-całokształt praw własności intelektualnej i przemysłowej (znaki towarowe, firma, oznaczenia lokalowe, wzory użytkowe, prawa autorskie, know-how, patenty) wykorzystywanych w celu sprzedaży dóbr lub świadczenia usług konsumentom.

K. Kruczalak, Prawo Handlowe zarys wykładu, wyd. VII, Warszawa 2006 r., s. 456

Należy jednak wskazać, iż powyższa definicja nie określa stosunku prawnego kreowanego przez umowę franchisingu, a raczej przedmiot takiej umowy.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.