Forum: Agencja PKO 1475

dorota99 24.09.2008 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11

Jestem zainteresowana otwarciem agencji PKO.

Odbyłam rozmowę telefoniczną z opiekunem agentów w moim mieście i mam obawy co do akceptacji warunków mojego lokalu na prowadzenie tej działalności.

Warunkiem złożenia wniosku na otwarcie agencji jest założenie własnej działalności gospodarczej i umowa najmu lokalu. Co jednak będzie, jesli komisja z oddziału niezaakceptuje moich warunków na prowadzenie agencji? Czy jest taka możliwość, że zanim podpisze umowę najmu mogłabym otrzymać akceptację kogoś z oddziału              / oględziny lokalu i warunków / ?

Jakie podstawowe warunki musze spełniać, zeby uzyskać zgodę ?

px200 26.09.2008 *.dhh169.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Podpisz umowę przedwstępną... to powinno zabezpieczyć Ciebie i bank.

Pozdrawiam

px200 26.09.2008 *.dhh169.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Podpisz umowę przedwstępną... to powinno zabezpieczyć Ciebie i bank.

Pozdrawiam

dorota99 26.09.2008 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11

Dziękuje za pomoc.

Bardzo prosze jeszcze o informacje, jakie są wymogi banku co do lokalu, wyposażenia i sprzętu.

Czy bank narzuca godziny urzędowania agencji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

dorota99 20.04.2009 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11

Jestem zainteresowana otwarciem agencji PKO.

Proszę o informację, czy od tego roku są nowe zasady i warunki co do otwarcia takiej działalności?

dorota99 20.04.2009 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11
W jaki sposób i gdzie odbywa sie szkolenie na agenta?

dorota99 29.04.2009 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11
Chce założyc dzialalność gospodarczą, jaką formę rozliczania się z Urzędem Skarbowym wybrać w przypadku prowadzenia agencji?

iks 29.04.2009 *.aaux117.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
 19% - dużo wrzucisz w koszty firmy - nie baw się w jakieś ryczałty czy coś innego.

magdalenaa 01.05.2009 *.bzq37.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

witam wszystkich

Powiedzcie mi jaki jest mniej więcej koszt załoiżenia takiej agencji 

dorota99 05.05.2009 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11
Kosztów będę miała bardzo mało. Ubezpieczenie - ok.100zł /m-c, dzierżawa terminala ok.100 zł/m-c, czynsz ok.300 zł. To wszystko.

dorota99 05.05.2009 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11

Koszty założenia są dosyć spore, ponieważ kierownik oddziału PKO stawia dosyć wysokie wymagania.

1/ dobry komputer z dostępem do internetu

2/ sejf

3/ drobiazgi typu fachownica na banknoty, tester banknotów itp.

4/ okratowanie drzwi i okien

itp.

dorota99 05.05.2009 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11

Jestem już po wstępnej rozmowie z kierownikiem oddziału PKo w sprawie agnecji.

Przeraża mnie wykonanie tzw. planu kwartalnego - minimalna sprzedaż / czyli udzielanie kredytów,pożyczek itp/ - minimum 15.000,00 zł  .

W pierwszym kwartale od rozpoczęcia działalności przymykają oko, ale jeśli w kolejnych nie uda się zrealizować minimalnego planu kwartalnego - ROZWIĄZUJĄ UMOWĘ :(

Jak dajecie sobie radę z tym planem ?

Wiem z własnego doświadczenia, ze klienci raczej idą po kredyt czy pożyczkę do oddziału banku. Nie załatwiają tych spraw w agencji.

dorota99 12.05.2009 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11

Pytanie do prowadzących agencję.

Jak dajecie sobie radę z tym planem?

shogun 19.05.2009 *.078088037168.starachowice.vectranet.pl

4
mówicie o PKO BP ???  czy  PKO SA??

dorota99 20.05.2009 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11
PKO BP

Nitka208 24.05.2009 *.ppp-02-main.timplus.net

11

Dorota nie przerażaj sie. Plan na 15 tys to pestka. Ciesz się że nie 150 tys! Chociaż też do wykonania.

Wystarczy tylko jedna max pożyczka!!! I plan kwartlny masz wykonany. Nie nastawiaj sie tylko na kasówkę bo nie przetrwasz. Polityka banku teraz idzie w zupełnie innym kierunku. Beda znikac "budki kasowe". Zresztą przeciez po to zakładasz biznes żeby zarabiac kase. Produkty pozakasowe dają zysk.

Musisz inczej myślec: jeden taki kredyt = około 5 tys operacji kasowych.

Przy czym się wiecej mniej napracujesz? Myśl pozytywnie a uda Ci się. Powodzenia.

Nitka208 24.05.2009 *.ppp-02-main.timplus.net

11
poprawiam 500 operacji

dorota99 25.05.2009 *.pc5.szpital-bielany.torun.pl

11

Dziękuję za odpowiedź. Martwię sie jednak, ze na początku plan może się nie udać.

Wiele osób pyta  mnie o agencje, jednak wiem, ze wszyscy nastawieni są tylko na wpłaty i wypłaty.

hssolari 21.06.2009 *.chello089075053235.chello.pl

1

witam

jak jest z prowizją od kredytu gotówkowego ? 

gdzie jest umowa podpisywana w agencji czy oddziale ?

kto wpisuje klienta do systemu ? agencja czy oodział ? 

bardzo pilne jest to dla mnie dziękuje z góry

Mrcn 01.07.2009 *.aum44.internetdsl.tpnet.pl

2

Nie będe dublować pytań, czy ktoś po rpsotu mógłby wypunktować usługi na których można zarabiać i ile się zarabia (od do, %), jakie usługi można prowadzić, jakie są wymagania banków i koszty (co trzeba mieć w lokalu, żeby działać) i ile osób trzeba zatrudnić. I chyba wszyscy wiedzą, że nikt  tutaj nie oczekuje przedkładania informacji finansowych osób prowadzących agencje/franczyzobiorców.Po prostu sam się zastanawiam nad uruchomieniem tego typu działalności, ale najpierw ołówek i kalkulator.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.