Forum o artykule: Dotacje dla początkujących przedsiębiorców 1475

Bartoo 25.04.2009 *.aech15.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Ja przeczytałem o tym na stronie www.cafebiz.pl ale bardzo się cieszę, bo w końcu aby się rozwijać trzeba mieć najpierw pomysł a  potem fundusze na jego realizację.

zyzio 25.04.2009 *.dynamic-78-8-217-132.ssp.dialog.net.pl

2

Na Twoim miejscu tak bym się nie cieszył! Po szumnych zapowiedziach w prasie , na stronach EFS itp czekałem na uruchomienie programu ponad 9 m-cy. Jak już się doczekałem to okazało się, że mieszkam w za dużym mieście i jestem za stary (ponad 25 lat). Może Ty bedziesz miał więcej szczęścia! Życzę cierpliwości!    

Adriano Leite! 27.04.2009 *.adgr112.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Dorzucę swoje 3 grosze jeżeli mogę! Ja też interesowałem się tą pomocą bo zamierzam otworzyć własny punkt Fornetti. Niestety to co mówią to tylko piękna propaganda, a rzeczywistość swoje... Nie dość, że najpierw muszą byćśrodki w kasie na taką pomoć dla potencjalnych klientów (na co można długo czekać), to trzeba zapisać się do firmy zajmującej się tymi dotacjami, ukończyć kurs robienia biznes planu, zrobić własny, złożyć wniosek i czekać...Z reguły to wojewoda ogłasza "przetarg" (to może złe słowo), ale podaj do informacji publicznej, że można startować do takiego czegoś. Po ukończeniu tego kursu, zrobieniu własnego biznes planu i wypełnieniu wniosku będzie konkurs projektów. JEżeli Twój wygra to masz szansę na to, że Unia da Ci tę dotację w tej wysokości, natomiast jeżeli Twój projekt zostanie odrzucony to po zabawie. Z tego co słyszałem to nawet od 12-24 miesięcy trwa ta cała zabawa z tym kursem i własnym biznes plaenm do wyłonienia kandydatów, więc pewniej prędzej odechce Ci się albo tej dotacji, albo tego bizesu... -:( SMUTNA PRAWDA! Biurokracja znowu górą!

Pozdrawiam,

Adriano Leite!

gabi 27.04.2009 *.byb174.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
Pozostaje jednak Urząd Pracy gdzie w tej chwili można dostać 18 tys. zł i sa to pieniądze naprawdę osiągalne i bezzwrotne.

aga172 03.08.2009 *.host-abn-93-89-192-94.tkk.pl

1
Niestety urzad pracy nie finansuje zadnych partnerskich placowek jedynie jednoosobową działalnosc gospodarczą i spółdzielnie socjalne

gabi 04.08.2009 *.aaam164.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
Nie rozumiem tej odpowiedzi - zakładamy jednoosobowa działalność i otwieramy np Placówkę partnerska,np banku.I taka właśnie działalność jest finansowana przez PUP.Ja taka wziełam na otwarcie działalności ,a teraz biorę na doposażenie miejsca pracy.Jest to za każdym razem teraz wprawdzie18 tys. a nie 40 tys. ale chyba bardziej dostępne.Pozdrawiam i życzę wytrwałości bo chyba nikt nie daje pieniędzy ot tak wszystkim na piękne oczy.

janush 04.08.2009 *.adjp81.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
To czy urząd dotuje firmy działające w systemie franczyzowym zależy od polityki danego urzędu pracy, więc tutaj bym nie uogólniał. Nie każdy urząd daje pieniądze na taki biznes (choć wydawać by się mogło, że franczyza będzie bardziej rentowna od indywidualnego pomysłu). Po wtóre dobrze jest sprawdzić, czy UP nadal dysponuje środkami, gdyż ministerstwo pracy wycofało w niektórych miastach środki z funduszu pracy na poziom rządowy. Tak jest np. w Zielonej Górze, gdzie jeszcze 2 tygodnie temu środki były, a od zeszłego tygodnia zostały wycofane (i w ten sposób osoby aplikujące w tej chwili zostały delikatnie mówiąc udupione). Sam byłem na etapie składania wniosku, bo otwieram właśnie placówkę fornetti i niestety muszę radzić sobie sam...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.