Forum: Dobra i rzetelna franczyza - jaka? 1475

Krzysio 26.05.2009 *.chello089077143250.chello.pl

1

Witam,

Chciałbym prosić o radę, kilka słów o sobie. Mam 45 lat i kryzys odczułem na własnej skórze. Szukam pomysłu na biznes i będę wdzięczny za poważne podpowiedzi  jaka franczyze wybrać? Mieszkam w Warszawie, dysponuje kapitałem około 200,000 tys. zł ( mogę dobrać wspólnika do kwoty 1 mln zł).

Zależy mi głównie na poważnych i sprawdzonych franczyzach, nawet kosztem mniejszych dochodów.

Dziękuję i Pozdrawiam,

Krzysztof

iks 26.05.2009 *.dnn227.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Po co Tobie franczyza Krzysiu?...

Przy takim wkładzie wlasnym  pomyśl nad własnym interesem. Francz daje logo, szyld i stosunkowo szybsze dochody, ale i zabiera sporo od samego początku. Własny pomysł to wolniejszy rozruch, ale zysk masz tylko dla siebie. Parafrazując - pomyśl co by tu jeszcze zrobić, by się nie wp.... Warszawa to ogromne możlowości nawet w dobie kryzysu. 

iks 26.05.2009 *.dnn227.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Zapomniałem  przypomnieć porzekadła "o jaskólkach" Krzysiu...

rumak 26.05.2009 *.mail.protest.com.pl

155

a co ma do rzeczy ilość kapitału?

Franczyza nie jest rozwiązaniem dla posiadaczy małego kapitału...

iks 26.05.2009 *.aatz133.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Kto mając duży kapitał bawi się we francz, rumak? Francz generalnie jest dla "sredniaków",kilkadziesiąt (super jak jest kilkaset np 200) tys. zł to ideał.Dla franczyzodawcy nie jest ważne czy interes się uda, bo ten i tak swoje odbierze.

A teraz powiedz mi rumak, ilu odważnych na stu, zrobiło biznes bez kapitału?... Jak doskonale wiesz, nie wystarczą dobre chęci... Każda działalnośc to są określone koszty. Czas rozruchu to okres  od 6 mies. nawet do 1,5 roku i na ten okres musisz mieć zagwarantowane pieniążki na ZUS-y, podatki, na lokal i wszelkie media, w końcu na ew. pracowników, Nie opowiadaj zatem rumak, że zrobisz biznes nie mając grosza przy duszy - chyba że "robótki ręczne" uważasz za biznes...

Pozdrawiam 

mauro 02.07.2017 *.cqx208.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

To na pizzerię wystarczy, lokalizacja gdzie?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.