Forum: Oxide - czy moda męska wystarczy na koszty prowadzenia 1475

brutus 31.03.2006 *.cim61.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zastanawiam się nad otwarciem sklepu franczyzowego Oxide. Obawiam się tylko czy sama moda męska wystarczy na koszty i jakiś zarobek. Może obecni franczyzobiorcy tej firmy są w stanie mi pomóc?

sylwia 07.04.2006 *.sni.rb43.lom.netster.pl

witam
u mnie w miescie istnieje ten sklep i sie nie zle ma .Jego asortyment poszerzoby jest jeszcze o pare innych marek mieszkam w miescie 60 tys (1 wlasciciel ma 3 sklepy) jakie sa warunki przystapienia do franszczyzny?

MiWi 08.04.2006 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Co to jest ten Oxide?

brutus 02.06.2006 *.cmy53.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ok. Tylko u mnie miejsca starczy tylko na Oxide. Nie mam możliwości wprowadzenia innych marek. Warunki: lokal ok.50m2, urządzenie ok. 25-30tys. (bez oświetlenia, podłóg, remontu lokalu), towar w depozyt.

brutus 13.07.2006 *.cis41.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tyle mają sklepów franczyzowych i zero wiadomości. Albo jest super i nikt nie chce się dzielić wiadomościami, albo klapa i jest im wstyd.

jędrek 03.09.2007 *.eir76.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
zamierzam wspópracować z firmą oxide czy ktoś wie coś na temat tej firmy i wspópracy z nimi. prosze o podpowiedzi.

lesiu131 06.01.2008 *.77-45-39-147.sta.asta-net.com.pl

1
Witam. Mam pytanie do osób będących franczyzobiorcami tej firmy. Polecacie ją? Czy wszystko jest tak kolorowo jak piszą i czy ten towar "schodzi" dodam że mieszkam w wmieście ok 30 tys. mieszkańców

encore_v 02.04.2008 *.aeix55.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam

Marka bardzo się rozrosła a nikt nie ma informacji na jej temat? Może jednak coś wiecie więcej niż podaje sama firma.

Jestem powaznie zainteresowany współpracą z tą siecią w miescie liczącym 350 tyś ludności. Oczywiście kazdy interes to ryzyko niezależnie od marki no ale zobaczymy. Czy ktoś orientuje sie jakie obroty mogą generować sklepy z tego typu odzieża na powierzchni ok 50-60 m/kw w centrum handlowym oraz w jakich granicach waha sie koszt wynajmu takiego pomieszczenia?

 Firmy tego typu podają informacje że jedyny koszt to koszt wynajmu i urządzenia lokalu bez zatowarowania. Czy mogą występować jakieś ukryte koszty w trakcie? Jeśli tak to jakie? 

Z góry dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.

Pozdrawiam 

brutus 03.04.2008 *.apn-77-115-196-38.gprs.plus.pl

35
W przypadku OXDE to jedyny koszt. Posiadam dwa sklepy tej marki i jestem zadowolony. Też będę wynajmował lokal w galerii tylko że w mieście 130tys. ludzi. Co prawda boję się kosztów otwarcia oraz najmu ale trzeba ryzykować. Najważniejsze że mają dużo towaru, z sezonu na sezon coraz fajniejszego, i często robią fajne promocje co zwiększa sprzedaż. Mogliby jeszcze wprowadzić kolekcję damską. Jeżeli chcesz więcej info to pisz na maila. Pozdrawiam.

Majkel 09.10.2008 *.77-252-80-2.ip.netia.com.pl

1
Witam wszystkich
Od dłuższego czasu myślę nad rozpoczęciem własnej działalności a oferta firmy oxide wydała mi się dość ciekawą. Jednak mam pewne wątpliwości... Czy sklep z taką odzieżą będzie w stanie się utrzymać w miasteczku z około 20 tys. mieszkańców? Lokal musiałbym wynajmować, co wychodzi około 1500zł miesięcznie(za lokal w centrym o powierzchni 60 m^2), do tego dojdą prawdopodobnie inne wydatki(media itp.)... Prosiłbym doświadczone osoby o opinie i komentarze. Lokal o jakim metrażu będzie najbardziej opłacalny, czy inwestycja w tak małej miejscowości ma szanse powodzenia(w centrum już jest sklep z odzieżą młodzieżową i prosperuje dość dobrze z tego co zauważyłem)? Jest to maisteczko o charakterze handlowym, w odległości około 20 km od dużego miasta. Czy ktoś potrafiłby mi powiedzieć jaki obrót miesięczny taki sklep może wygenerowac w takiej miejscowości? Niestety nigdzie nie mogłem znaleść takich informacji, a sam osobiście nie miałem jeszcze styczności z tego typu biznesem od tej strony.
Wszystkim za pomoc z góry dziękuje...

1965 16.01.2009 *.dynamic-78-8-42-172.ssp.dialog.net.pl

5

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat  a w szczególności o SNAZEE.ZAPRASZAM do opini na forum.

hala 28.01.2009 *.81.15.151.90

4
Właśnie borykam się z otwarciem w małymmiasteczku. dość spora inwestycja a do tego zapewne ryzykowna ale jesteśmy dobrej myśli;-)

Amelka 28.01.2009 *.apn-77-112-221-23.gprs.plus.pl

3
Witam, czy ktoś współpracował z firmą OXIDE? Jakie macie opinie na temat tej firmy i jak w rzeczywistości wyglądają warunki współpracy? Dzięki za odpowiedź.

mlody85 20.04.2009 *.cfn131.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Powiem tak, koszt to wynajem lokalu i urządzenie. Za towar nic nie płacicie. Inwestycja według mnie jest opłacalna w mniejszych miejscowościach. Duża ilość promocji dla klientów organizowana przez centrale. Towar obszerny, choć na dzień dzisiejszy dość rzadko są dostawy. Prawdopodobnie spowodowane to jest kryzysem. Firma na pewno nie bankrutuje.

1965 04.06.2009 *.dynamic-78-8-47-248.ssp.dialog.net.pl

5
Piszcie co sądzicie

robo 04.06.2009 *.iih70.internetdsl.tpnet.pl

4
Witam!! Nie będę straszył ale wiem że firma ma duże kłopoty z zakupem towaru a co za tym idzie bardzo mało dosyła towaru do placówek. Znam takie firmy co tak zaczynały swoją upadłość . Powodzenia i Pozdrawiam

laguna2 31.10.2009 *.host80-48-113-147.cable.wsm.wielun.pl

1
W Pabianicach salon OXIDE zamienił się w salon voolcano. Oxide dz\\iałało tam chyba ok. roku.

Ewelina23 06.04.2010 *.c133-254.icpnet.pl

5

Witam,

Chciałabym otrzymać informacje od osób które już sa w tym biznesie z nimi lub dopiero planują wejść. 

Jak wiadomo, za nim sie przystapi do franczyzy z daną firmą lepiej zasięgnąć informacje na temt współpracy od ludzi którzy juz w tym siedzą, także proszę o pomoc.

Czy mają towar w depozycie? Bo inna opcja mnie nie interesuje. Jaki jest mniej więcej wkład finasowy wsłany w uruchomienie sklepu? 

Z ich strony za duzo nie wywnioskowałam informacji a za nim skontaktuję się z firmą chciałabym wiedzieć czy  w ogóle warto.

Licze na Waszą pomoc :)

ModeMan 05.05.2010 *.public-gprs98898.centertel.pl

2

hmmm... ja również się zastanawiam na sklepem Oxide / Snazee...chce go otworzyć w nowobudowanej dużej galerii handlowej w 100 tys. mieście

 ale zauważyłem, że w Oxide w okolicznych miastach zrobiły się outlety... mało rzeczy Oxide, a dużo Intensive, Patrol itp.

czy jest to związane z problemami firmy Oxide?

proszę właścicieli sklepów o wiadomość modeman@interia.pl 

mimage 06.05.2010 *.abtq181.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam wszystkich, jeżeli planujecie otwarcie polecam LOGOSHOP. Sama prowadzę sklep od roku i jestem zadowolona. Maja dobre warunki, większy asortyment dla panów jak i pań. Poza tym bardzo profesjonalnie podchodzą do wspólnych interesów. jednym słowem - polecam!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.