Forum: Co na początek - dodatkowy pieniądz bez rezygnacji z etatu 1475

pawciu 29.08.2009 *.dynamic-78-8-51-250.ssp.dialog.net.pl

10

Witam.

Co polecilibyście drodzy formowicze na dodatkowy biznes?Nie chce jeszcze rezygnować z etatu a chciałbym od czegoś zacząć budowanie aktywów.Nie chodzi mi o super dochodowy biznes, raczej o coś niewielkiego co oczywiście nie będzie przynosiło strat i nie bedzie wymagać duzych pieniędzy na starcie.Mieszkam w mieście ok 140 tyś ludków.Dziękuje za wszystkie sugestie i informacje i pozdrawiam.

iks 29.08.2009 *.aauh35.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
A co Ty pawciu potrafisz robić?... Daj szansę forumowiczom na wymyślenie czegoś stosownego do Twoich oczekiwań...

pawciu 29.08.2009 *.dynamic-78-8-234-214.ssp.dialog.net.pl

10
Generalnie zajmowałem sie w swoim zyciu handlem z różnym skutkiem, teraz "siedze w transporcie".Wychodzę z założenia że wszystkiego można się nauczyć i tak tez chciałbym traktować ten biznes - jako szkołę.Dlatego niechciałbym zbyt duzo inwestować.Wiem że to nie brzmi zbyt dobrze, ale moze macie jakiś pomysł.Myślałem o In Post, Kolporterze,Dobre wina, Czasie na herbate (choć to juz troszkę większa inwestycja).Chciałbym robić coś nie tak bardzo standardowego jak ciuchy, itp.

cze 29.08.2009 *.aaxv234.neoplus.adsl.tpnet.pl

24
Mozesz robic co ci sie podoba Franczyzodawca cię przeszkoli.Tylko trzymaj kasę która trzeba zapłcic.Wyniki watłe. Jezeli chcesz sama zaczynac to musisz miec kupę kasy

cze 29.08.2009 *.aaxv234.neoplus.adsl.tpnet.pl

24

IKs nie piłem , ale to jest dobry pomysł aby do pizzerni sciągac zespoły i dawac piwo .Jestrem postronnym obserwatorem bo nie mam zadnego biznesu a rozmawiałem prawie z wszystkimi.

iks 31.08.2009 *.aauh87.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
cze... To że "doradzasz", nie prowadząc żadnego własnego interesu niech będzie podsumowaniem naszej"dyskusji"... "Znachor cy cóś"?...

iks 31.08.2009 *.aauh87.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
pawciu - musisz poświęcić się jednej, wybranej branży/dziedzinie i przyłożyć się do niej solidnie, inaczej zawsze będziesz skazany/a na porażkę. Biznesmen, jak i "fachowiec od wszystkiego", jest w sumie do niczego. Mierz siły na zamiary i postaraj się zająć tym, na czym się znasz najlepiej i w czym dobrze się czujesz. Własny biznes ma dawać satysfakcję, ale również sprawiać przyjemność.  Pracując na etacie, ni będziesz w stanie poświęcić tyle czasu ile wymaga rozkręcenie własnej firmy. Skoro parałeś się już handlem, to może warto zając się w Twoim przypadku jakimś sklepem internetowym lub czymś w tym rodzaju. Jak dobrze ię "zakręcisz" to  niewielkim nakładem możesz po jakims czasie osiągnąc sukces. Pozdrawiam i powodzenia życzę.

pawciu 31.08.2009 *.dynamic-87-105-50-167.ssp.dialog.net.pl

10
Dzieki za info iks. Napewno wezmę to pod uwagę.Nie chce rezygnować z etatu bo przynosi mi spoko dochód a i mam rodzinkę której muszę zapewnić wikt i opierunek.Jednakże nie chce do końca zycia robić dla kogoś a po 65 wziąśc marne emeryturke z ZUS.(moze z reszta wtedy juz tej chorej instytucji nie bedzie).Pozdrawiam i prosze o dalsze sugestie - jeśli ktoś ma;-)))

rumak 31.08.2009 *.194.181.22.6

155

po pierwsze, nie po 65-tce, bo zanim dotrzemy do tego wieku, to już będzie on dawno podniesiony.

po drugie ZUS do tego czasu raczej nie dotrwa ;)

a po trzecie - próbuj. Etatu nie rzucaj jeśli nie masz pewnego interesu własnego na oku, próbować trzeba z kilku powodów: bycie na swoim, zwłaszcza z pracownikami to dość poważny szok i w dużej mierze nie ma nic wspólnego ze znajomością tematu/rynku. Prowadzenie własnej firmy to coś całkowicie odmiennego niż bycie pracownikiem na dowolnym szczeblu kariery i tego trzeba się nauczyć w praktyce. Może się okazać, że jednak Twoim marzeniem życiowym jest bycie pracownikiem :-&.

iks 01.09.2009 *.aauc239.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

"Módlcie się", by ZUS jednak przetrwał... Jeżeli ktoś uważnie przygląda się wszystkim Funduszom emerytalnym powstałym po zmianach ustrojowych, szybko dostrzeże, że (a mamy już pierwsze oznaki tego trendu - pierwsze emerytury po 36 zł) jeśli dojdzie do masowych wypłat należnych emerytur z wszelkiego typu OFE - Fundusze te zaczną "znikać jak kamfora" Obym patrzył na to pod złym kątem, ale coraz bardziej upewniam się, że taki będzie scenariusz. Przecież OFE, nie radzą sobie na rynku - mało tego - wyciągają już rączki po pieniążki ZUS-u. Moim skromnym zdaniem ZUS jako instytucja, której gwarantem jest Skarb Państwa nie może splajtować, natomiast  wszystkie fundusze  wcześniej czy później oogłoszą upadłość i gdzie pójdziecie po emeryturki?  Jestem pewien, że pod  kancelarię Premiera i zażądacie wypłat ze Skarbu Państwa - czyli z ZUS-u. Obym był złym prorokiem...

rumak 01.09.2009 *.194.181.22.6

155

I ZUSy i OFE w państwach tzw. rozwiniętych mają jeden, ten sam, problem: zmiany demograficzne. Jak się nad tym chwile zastanowić, to czy to system jest oparty o składki następnych pokoleń (jak ZUS) czy o inwestycje kapitałów zgromadzonych przez pokolenia zainteresowne (OFE) to jego funkcjonowanie jest zależne od bogactwa pokoleń następnych - w sumie ma znikome znaczenie, czy te przyszłe pokolenia mają zapłacić składki z któych zapłacą mi emeryturę, czy też mają ode mnie odkupić (koniecznie drożej - niezbędne są długie okresy hossy) zgromadzaone przeze mnie na starość aktywa. Tak więc wiara w emeryture nie uczyni cudu.

Cud może uczynić inwestycja w siebie (to zawsze), rodzinę i własny biznes. Czyli powrót do naturalnych działających przez wiele wieków rozwiązań.

cze 05.09.2009 *.abap52.neoplus.adsl.tpnet.pl

24
Iks uwazasz ze jestes lepszy ok co reprezentujesz

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.