Forum: sklep scotch&soda + cipo&baxx 1475

jacolo 07.09.2009 *.abfj54.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
witam forumowiczów... po krótce przedstawie o co mi chodzi.... przacuje na etacie z którego nie chce rezygnować (zawsze to stały dochod), nadarzyła sie okazja wynajęcia powierzchni 60m w galerii handlowej w centrum dużego miasta (zaznacze iż jest to ścisłe centrum na początku głównego deptaka miasta)... środków jako takich nie posiadam więc myśle o kredycie.... właściciel galerii życzy sobie 15 euro z metra, czyli jakieś 6 tyś zł (w zależności od kursu euro)... jest to mój pierwszy kontakt z biznesem także możecie sobie wyobrazić jaki jestem zesrany :)... i tu moje pytanie do was ludziska,  co tu dalej robić czy zaryzykować i wejść z firmami w franchising czy poprostu stac sie sklepem partnerskim i kupować ciuch za gotówke.... czytam to forum od jakiegoś czasu i wiem że są tu tęgie głowy, a wiec poradźcie coś coby świerzak nie popłynął z pierwszym miesiącem....dziekuje z góry za wszystkie rady.........

rumak 07.09.2009 *.194.181.22.6

155

po pierwsze spróbuj najpierw uzyskać jakiś kredyt na biznes "nie mam pomysłu". Chyba przemawia przez Ciebie nadmierny optymizm. Spróbuj w jakimś banku pogadać o możliwościach, ofercie - warto się przekonać. No ale kasa to tylko kasa pewnie jakoś dałoby się zorganizować, możesz wziąć pożyczkę hipoteczną (jeśli masz dom/mieszkanie), zwykły kredyt gotówkowy lub tp...

etat i nie chcesz z niego rezygnować - znaczy chcesz się oprzeć na pracownikach? Czy masz kogoś z rodziny (bardzo bliskiej, bardzo zaufanego), kto będzie doglądał tego interesu? Tak czy inaczej to są koszty - większe lub mniejsze.

początkowo każdy interes jest deficytowy i nawet jeśli komuś udał się taki szybko-dochodowy, to nie oznacza, że Twój będzie taki fajny. Pomyśl, jak długo i ile możesz dokładać. Czynsz w granicach 6 tyś. to spore obciążenie. Zapewne do tego trzeba dodać różne opłaty eksploatacyjne fakturowane przez centrum handlowe najemcom - to może jeszcze podnieść dość istotnie Twoje koszty...

przygotowanie/wyposażenie lokalu; zatowarowanie; (lokal, media, pracownik, rata kredytu ) przez pare miesięcy. I dopiero po kilku miesiącach MOŻE uda się osiągnąć dochody na pokrycie kosztów... Po kolejnych kilku-kilkunasto MOŻE uda się odrobić straty z pierwszych miesięcy. a Odsetki z kredytu będzie trzeba zapłacić NA PEWNO.

Systemy franczyzowe, partnerskie - różne. Na pewno są takie, które uprawdopodobniają sukces. Ale to też dodatkowe koszty. Na pewno sprzedawcy systemów będą pokazywać jak to szybko się dorobisz. Ale pamiętaj - to są przede wszystkim sprzedawcy i ich produktem jest system franczyzowy. Dopiero potem są to (a czasem nie) pomocni partnerzy biznesowi...

Wiem, że to zabrzmiało zniechęcająco i zapewne tak miało być ;) - pomyśl o tym, jeśli to rozważysz przeliczysz i przemyślisz zmniejszysz szanse popłynięcia. Albo zrezygnujesz minimalizująć do zera niebezpieczeństwo strat ;). Ale też szansę na osiągnięcie dobrego dochodu z biznesu... 

jacolo 08.09.2009 *.ip-89.171.231.90.dsl.crowley.pl

2
dzieki rumak za rady.... na pewno sie do nich odniose.... co do pracowników to faktycznie bedzie pracował ktoś z rodziny, poniewaz tak jak napisałem nie chce zrezygnować z etatu, bo w razie (nie daj Boże) wtopy bede musiał z czegoś splacac ten kredyt... ale z drugiej strony nie ma , albo jest naprawde mało interesów bez ryzyka:(... jest ryzyko-jest zabawa.... tylko żeby ta zabawa nie była najdroższą w moim życiu:(...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.