Forum: Jak zarobić na sprzedaży ubezpieczeń 1475

jarko 23.09.2009 *.eiz58.internetdsl.tpnet.pl

15
czy ktos wie na temat  firm ubezpieczeniowych które potrzebuja placówki -bo mam zamiar otworzyć biuro ubezpieczeniowe prosze o kontakt.

yavor 24.09.2009 *.staticline50074.toya.net.pl

34
jaki miesieczny obrot moze wygenerowac agencja ubezpieczeniowa zajmujaca sie ubezpieczeniami komunikacyjnymi, majaca w swej ofercie 8-10 towarzystw ubezpieczeniowych?

yavor 30.09.2009 *.staticline50074.toya.net.pl

34
nikt sie nie orientuje w temacie? nikt nie zajmuje sie ubezpieczeniami komuniakcyjnymi?

iks 30.09.2009 *.dny31.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
A nie zauważyłeś, że 90 % Ubezpieczycieli realizuje wszystko przez telefon? Obecnie agent służy tylko i wyłącznie do znalezienia klienta - kontynuacją  zajmują się już doradcy przez telefon. Taka sama sytuacja dzieje się z agentami kredytowymi. Moim zdaniem  obie te  profesje znikną zupełnie z rynku za klika lat.

yavor 01.10.2009 *.staticline50074.toya.net.pl

34

nie zauwazylem, aby 90% TU realizowalo swe polisy tylko i wylacznie przez telefon, gdyz jest to nieprawda :) nie da sie wiec zauwazycz czegos, czego nie ma. jednakze mozesz miec racje co do powolnego zanikania tradycyjnych punktow ubezpieczen na rzecz wlasnie tzw. "directow". 

moje pytanie kilka postow wyzej nadal uwazam za aktualne.

iks 01.10.2009 *.abwx46.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
A gdzież  ty javor doczytałeś się stwierdzenia "tylko i wyłącznie"?... "Wszystko" to znaczy, że nie musisz iść do agenta - wystarczy że siedząc wygodnie w fotelu z papućkami na nogach wykręcisz numer Ubezpieczyciela i w 5 minut załatwisz  dowolną polisę ubezpieczeniową... Moi b. dobrzy znajomi prowadzą multi agencję ubezpieczeniową, stąd znam  ich problemy. Sam zresztą ubezpieczałem autko bezpośrednio w centrum a nie u agenta. Zawarłem przy tym korzystne ubezpieczenie  mieszkania a nawet ogrodu, po co zatem mam szukać agenta i tracić czas, skoro w ekspresowym tempie zawieram ubezpieczenie przez telefon?..

yavor 02.10.2009 *.staticline50074.toya.net.pl

34

zgadzam sie. ty zawierasz przez telefon, ja przez internet. tacy jak my stanowimy jakis odsetek ogolu ludzi. druga czesc, a smiem twierdzic, ze wcale niemala, szuka kontaktu bezposredniego z czlowiekiem zajmujacym sie ubezpieczeniami (agentem, doradca, jak zwal tak zwal;) ).  ludzie ci zamiast odwiedzac kolejne poszczegolne TU, kazde z osobna, pojda do multiagencji, aby zalatwic sprawe szybciej i sprawniej.

i tu moje pytanie. jaki obrot gotowkowy w skali miesiaca potrafi taka multiagencja wygenerowac. :)

yavor 04.10.2009 *.staticline50074.toya.net.pl

34
iks, powiedz jesli mozesz ( i jesli wiesz) jak u twoich znajomych wyglada sprawa z obrotami?

iks 05.10.2009 *.aatt227.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Tego nie wiem yavor, a nawet gdybym... Powiem tylko że od ponad roku narzekają coraz głośniej a ja widzę (po rachunkach), że mają podstawy do narzekań. Sądzę że osoby zajmujące się tą profesją, powinny poważnie przeanalizować możliwość przebranżowienia się o ile nie widzą szans na dalszy rozwój a przynajmniej na utrzymani dochodów na tym samym poziomie przez okres najbliższych 2 lat. Uważam że te podmioty, które w ciągu ostatniego roku straciły 20 i więcej procent swoich obrotów/klientow, znalazły się na równi pochyłej. Moi znajomi, pomimo widocznych oznak kryzysu  w swojej branży ( i w firmie),  nie myślą o zmianie  profesji ( a szkoda)...

wojti187 05.10.2009 *.89.72.103.218

1

Witam

Prowadze kantor w duzej miejscowosci, chcialbym rozszerzyc dzialalnosc o kredyty gotowkowe/ubezpieczenia. Mam pytanie, jaka firme polecacie do wspolpracy, zalezy mi na tym aby nie zastrzegala sobie prowadzenia tylko jednej dzialalnosci (chcialbym zatrzymac kantor), kantor przynosi w tej chwili zyski, posiadam stalych klientow, ktorzy po przeprowadzonym wywiadzie zainteresowani byli by rowniez nowymi uslugami. Lokal posiada witryne oraz znajduje sie w miejscu o duzym przeplywie ludzi. Zabudowa lokalu sprawia ze jedna dzialalnosc nie kolidowala by z druga. Dodatkowo nie musze dzialac pod szyldem firmy franchasingowej, moge dzialac pod swoim .  Bede wdzieczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam.

kysa 05.10.2009 *.82.160.25.2

31
polecam m.in. fines

posrednikkredytowy.com 13.10.2009 *.www2.intra.koncept.pl

9

Ubezpieczenia: szkoda że tak często wypowiadają się osoby które w temacie nie siedzą. Bycie klientem to jedno a zajmować sie tą branżą to już duża różnica. Ubezpieczenia direct obecne są na rynku i dobrze ale to nie oznacza że wyprą tradycyjny sposób zawierania ubezpieczeń. Na ubezpieczeniach można zarobić jeżeli ma sie odpowiednią bazę klientów. Ubezpieczenia to nie tylko wuto - to również mieszkanie, dom, życie, także wyjazdy, firma, lokal użytkowy, gwarancje i wiele innych czego nie ma w direct. Mozna się wyspecjalizować w danych ubezpieczeniach (i nie mówię o życiówce) i życ z tego bardzo dobrze. Jeżeli się siedzi na d..... to wiadomo że wiele się nie zarobi ale wystarczy pomyślec jak pozyskac klienta (ważne też jest położenie lokalu) i mozna całkiem nieźle z tego żyć.

Co do kredytów to nie jest to dobry okres na ich otwieranie (zwłaszcza jeżeli sie głównie chce sprzedawać gotówkę). Banki ograniczyły maksymalnie sprzedaż tego produktu przez pośredników a jak juz jest możliwość czegoś zaoferowania to klient musi być "czysty". 

yavor 13.10.2009 *.staticline50074.toya.net.pl

34

widze jedna z nielicznych wypowiedzi, przez ktora powiewa umiarkowany optymizm :)

prosze o zarazenie mnie tym schamatem. oto moj adres: yavor2@poczta.fm

pozdrawiam

aanka01 13.12.2011 *.user-109-243-162-16.play-internet.pl

1


Witam,

a czy mogę się od was dowiedzieć jakie mniej więcej są satwki za sprzedaż ubezpieczeń jako pośrednik?

Prowadzę biuro kredytowe i zaproponowano mi dodatkowo sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych. Nie miałabym żadnych planów, po prostu co sprzedam to moje, z róznych towarzystw. i muszę wynegocjować jakąś prowizję, a nie mam pojęcia jak to wygląda na rynku.

Pomożecie? :)

aanka01@gmail.com

Baniak 15.02.2012 *.193.105.122.6

1

Ubezpieczenie komunikacyjne z Directem mogą mieć problem, ale nikt nie wspomina o ubezpieczeniach życiowych i zdrowotnych. Tu trzeba mieć pomysł na zdobycie Klienta, ale prowizje nie porównywalne...

Ciekawą opcję na łączenie tego z inną działalnością i kredytami ma ING - nazywa to PreFranczyzą - prowadzi to na terenie mazowsza całkiem łepski i pomocny koleś - w razie co mogę dać namiar na priv

Mścisław Bystrzanowski 10.09.2015 *.176.221.121.207

14

Trzeba wziąć pod uwagę kilka faktów. Na stronie znajduje się artykuł, który porusza co najlepiej jest wziąć pod uwagę decydując sie na otwarcie takiej agencji:

http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-otworzyc-agencje-ubezpieczeniowa/

Najważniejsze wydatki to lokal . Oraz wyposażenie biura. W zasadzie otwarcie nie wymaga takiego nakładu pieniędzy jak w przypadku innych biznesów ale z drugiej strony budowanie listy własnych klientów nie jest takie proste.

korner 02.02.2016 *.testimo.gl.digi.pl

80

Jak dla mnie takie ubezpieczenia oc mają sens. Wielu moich znajomych w ten sposob ubezpiecza samochody.

Jan33 10.02.2016 *.254-213-255-158.static.edis.at

127

Akurat branża ubezpieczeniowa, to taka w której na niskie zarobki nie można narzekać. Marże są spore - niemal w każdy TU jest ono na zbliżonym poziomie.

Dobrze, że świadomość konieczności bycia ubezpieczonym w Polsce cały czas rośnie.

Ubezpieczają się zarówno Ci mali jak i duzi.

airlive1990 28.02.2018 *.91-145-156-99.internetia.net.pl

4

Katicu mogę prosić o kontakt emailowy do Ciebie ?

Chciałem zadać Tobie kilka pytań dotyczącej prowadzonej przez Ciebie działalnośći.

Pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.