Forum: Jeleń pilnie poszukiwany! 1475

obiektywny komentator 14.10.2009 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Z racji choroby zostałem uziemiony w domu i postanowiłem ten czas wykorzystać sobie na głębsze niż zwykle szperanie w internecie.

Wśród wielu odwiedzonych stron był też kataolg franczyz znajdujący się na tym portalu. Dawno tam nie byłem, więc z ciekawościa zapoznałem się z wszystkimi wpisami, ze szczególną zaś uwagą tym nowym. I ...... włos na głowie się jeży !!!!

Jedno muszę stwierdzić, że Polska to kraj dla naiwnych jak nic. Pomijam już temat pizzeri za 40 tysiecy co wiemy, że realnym być nie może, ale to już omawialiśmy w innym temacie.

Pojawiło się mnóstwo różnych "patentów" na zostanie bogaczem, wszystkie jako rewelacyjne systemy franczyzowe. A wśród nich takie bzdury jak franczyza na robie ...... zapiekanek (sic!) Podobnych smaczków można znaleźć jeszcze wiele w tutejszym katalogu.

Poza glupotą samych propozycji zatrważające jest coś zupelnie innego - otóż sporo ponad połowa owych "rewelacyjnych systemów" nie posiada własnych placówek !! Pytam się zatem co to za system franczyzowy, którego nikt nie sprawdził (szczególnie sam na sobie), a już go chce sprzedawać i to za solidną kasę. Czy Polska to naprawdę kraina dla jeleni ?

Jak w tym kraju można komuś zaufać jak już na starcie widać, że ktoś chce kogoś na siłe wydymać z kasy ! O ile jako tako zorientowany człowiek nie da się wkręcić, to typowe świeżaki w świecie biznesu łykną to jak nic, a jakiś palant cieszy się i zaciera ręce, że znalazł naiwniaka i ma kasę za nic.  

rumak 14.10.2009 *.194.181.22.6

155

czasy są ciężkie (i chyba coraz cięższe - wiem, powtarzam się, to nudne...) więc ludzie szukają kasy jak tylko mogą. Formuła franczyzy pozwala brać kasę za pomysły, które wcele nie muszą być dochodowe... ...no to i ludzie próbują. Ciekawe czy te genialne pomysły na zapiekanki należą do POF... Jeśli tak to dopiero byłoby ciekawe...

Zresztą pomysły w narmalnych czasach nieźle dochodowe też aktualnie się marnie sprawdzają. Po tym poznaje te swoje coraz gorsze czasy :-[. 

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.