Forum: Franczyza z Lukas Bank - jaka prowizja od planów sprzedaży 1484

lukasik 15.10.2009 *.absi197.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
W lukasie jezeli chodzi o francheze jest coraz gorzej, zmieniaja co chwile warunki na gorsze i podwyższaja plany sprzedazy od relizacji których placona jest prowizja. Nic nie mam do planów tylko niech będa one mozliwe do zrobienia. Poza tym nie mozna obsługiwac nowych klientów a starzy coraz częściej otrzymuja odmowe otzrymania np. gotówki. Generalnei coraz wieksz kiszka i jak sie coć nie zmieni to skończy sie tak jak w Polbanku. Juz czesc osób chce rezygnowac, gdyz moga nei przetrwac zimy.

rumak 15.10.2009 *.194.181.22.6

155
To niestety nie jest specyfika tylko Lukasa. Jak banki (które już przecież robią podobno wyniki - choć zastrzelcie mnie, nie wiem jak...) nie pomyślą o sieciach partnerskich, to na wiosne możemy obudzić się z zupełnie nową sytuacją na rynku placówek bankowych. I możliwe, że o to właśnie chodzi... banki "uratują" pośredników w dobrych lokalizacjach i przejmą ich placówki, a marne lokalizacje niech się martwią same...

stasek16 01.11.2009 *.082139034185.radom.vectranet.pl

14
Witam, potrzebuje bardziej doświadczonych w temacie otwarcia palcówki banku. Muszę wybrać formę opodatkownia. Pomóżcie jaką??? Rozumiem że karta podatkowa odpada, czy można wybrać ryczałt itp. Jeśli na zasadach ogólnych to jaki lepiej wybrać (skala czy liniowy)? Jak sami jesteście opodatkowani??? Z góry dzieki, pozdrawiam

rumak 01.11.2009 *.194.181.22.6

155

KPiR. karta podatkowa czy ryczałt nie wchodzą w grę. Jeśli tylko usługi bankowe (pośrednictwo finansowe) to zapewne bez VATu.

Liniowy czy skala. Z dochodami do około 100 tyś (rocznie) na skali wychodzi się lepiej po prostu. W dodatku można się rozliczać wspólnie. Jeśli masz jakieś odliczenia, to tym bardziej. Jeśli masz nadzieję na grube dochody, których nie pokryjesz kosztami, to lepiej liniowy.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.