Forum: Alior Bank - stoję na krawędzi - finanse i bankowość 106

iva 03.12.2009 *.acgl103.neoplus.adsl.tpnet.pl

11
GetOut jak sie wspolpracuje z Aliorem? Godni sa polecenia? I w jakim rejonie działasz?

Quality 10.03.2010 *.ptcnat.era.pl

1

Jaki czas należy zakładać na zwrot z inwestycji przy placówce partnerskiej w Alior Banku?

Czy ktoś wie, czy duże są rozbieżności w zakresie obsługi między placówką partnerską a własną?

sperprocent 16.03.2010 *.83.220.121.254.dsl.dynamic.eranet.pl

9
Duże różnice, okres zwrotu z inwestycji dążący do nieskończoności...

Filipinka 13.04.2010 *.aebk90.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Czy ktoś z Was prowadzi placówkę Aliora? Interesuję się i zastanawiam, czy warto w to wejść. Bardzo proszę o szczere odpowiedzi.

gabi 14.04.2010 *.byh28.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
Nie prowadzę Aliora ale franczyzę dwóch innych banków i uważam ,ze otwieranie dzisiaj Placówki Bankowej to porażka.Nie wyobrazam sobie teraz zaczynać,choćby nie wiem jaki był to najlepszy Bank to teraz nie czas na taki interes.Poczytaj dokładnie forum.Jeśli jesteś jednak zdesperowana i zdecydowana to spróbuj przejąc jakąś Placówkę którą ktoś chce sprzedać, a wierz mi w każdym systemie taka się znajdzie.Moze Twoje pomysły będa bardziej efektywne niż poprzednika.

M.A.K.MEDIA 15.04.2010 *.host-89-230-29-46.ostrowmaz.mm.pl

8

witam,

zastanawiam się czy można prowadzić placówki dwóch różnych baków, nie mają oni zapisu o nie działaniu na rzecz konkurencji??

credo 15.04.2010 *.pl010.multi-play.net.pl

76

Mam pytanie do osoby, która stanęła na krawędzi- zrobiłeś chociaż mały krok?

A może warto skorzystać z ofery konkurencji?

http://www.eurobank.pl/prowadz-swoj-bank,96,145.html

Gotowe placówki czekają :)

rumak 16.04.2010 *.194.181.22.6

155

Te "gotowe placówki" można tez śmiało nazwać placówkami "porzuconymi przez poprzedniego partnera" treść ta sama, ale jak brzmi... ?

* wiem na pewno, że dwie placówki z listy są takimi porzuconymi. O innych nie wiem, ale zakładam że właśnie tak powstały wszystkie...

radex 17.04.2010 *.83.220.116.65.dsl.dynamic.eranet.pl

63

Nie wiem czy wszystkie, ale przynajmniej część tych placówek to placówki własne banku, które okazały się nierentowne...

Co do Aliora to polecam artykuł z komentarzami:

http://www.franczyzawpolsce.pl/aktualnosci/temat-tygodnia/2113-alior-bank-ujawnia-kulisy-budowy-sieci

obiektywny komentator 19.04.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Eurobank rewelacyjna propozycja tak ? Gotowe placówki (zapewne baaaaardzo rentowne) czekają na wzięcie, a wraz z nimi góra kasy co ?

No to fragment z dzisiejszego Pulsu Biznesu

Eurobank planuje zwolnienia grupowe

Część banków tylko pozornie zapewniała, że sytuacja po ciężkim 2009 roku została opanowana. Kolejny bank szykuje zwolnienia – tym razem pracę może stracić 130 osób z Eurobanku – informuje „Puls Biznesu”.

„Do urzędów pracy w całym kraju, ale głównie w północnej Polsce, trafiły zawiadomienia z Eurobanku o planowanych zwolnieniach grupowych. Redukcje nie dotyczą centrali, lecz sieci oddziałów. Pracę może stracić 130 osób, chociaż istnieje szansa, że skala zwolnień będzie mniejsza. Eurobank likwiduje etaty w związku z konwersją 31 własnych placówek na oddziały franczyzowe.” czytamy w „PB”.

„ - Z formalnego punktu widzenia rozwiążemy z pracownikami umowy o pracę, lecz wierzę, że część zostanie zatrudniona przez nowych pracodawców. Będziemy ich do tego zachęcać — mówi Krzysztof Wołczecki, szef HR w Eurobanku.  Załogi konwertowanych placówek dostały też propozycje poprowadzenia biznesu na własny rachunek na preferencyjnych warunkach. Część wyraziła zainteresowanie ofertą.” donosi dziennik.

Koniec 2008 r. wraz z minionym rokiem stanowił ciężki okres dla wielu pracowników banków. Obcinane pensje, likwidowane premie i w najgorszym przypadku zwolnienie z pracy – wiele instytucji szukało rozwiązania na ograniczenie kosztów przez ciężką sytuację ekonomiczną. Pomimo że sytuacja związana ze zwolnieniami w ostatnim czasie mocno ucichła, wielu bankowców znów będzie musiało szukać nowej pracy.

Więcej w artykule Eugeniusza Twaroga „Zwolnienia grupowe w Eurobanku” w „Pulsie Biznesu”.

autor: H.B.

źródło: Puls Biznesu

Filipinka 19.04.2010 *.adeg224.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Zastanawiam się nad podjęciem współpracy z Aliorem. Czy ktoś wie, czy to jest opłącalne? Czy można na tym zarobić? A możę wybrać jakiś inny bank?

Dziękuję za wszystkie życzliwe odpowiedzi.

ppkw 06.07.2010 *.static-78-8-208-11.ssp.dialog.net.pl

1
wszystkim tym którzy wpadną na pomysł otwierania ajencji banku szczerze to odradzam. szkoda że nie znalazłem wcześniej tego typu tekstów w sieci bo bym sie nie władował w alior bank. zarzuty z mojej strony:- bardzo niska akceptowalnosc wnioskow kredytowych, jak przejdzie 5 w miesiacu to juz jest rewelacja, - kanibalizm korporacyjny tj. infolinia odsyla wszystkich klientow do oddzialów w operacjach przynoszących zysk (hipoteki, wieksze kredyty gotowkowe), akcje reklamowe zciagajace klientow do oddzialów, dalsze zarzuty- brak kompetencji w oddzialach i robienie z ajenta idioty poprzez ciagle odsylanie klienta. - jezeli ktos liczy na wsparcie reklamowe niech raczej sie uspokoi. Praktycznie brak jakich kolwiek akcji. Zero ulotek, plakatow. Akcje telewizyjne sa ale odsylaja do oddzialow i infolinii. - System jeki jest stworzony jest po prostu kretynski. Brak jakiej kolwiek funkcjonalności poza pożyczkę gotówkową- do tego brak podstawowych narzedzi typu kalkulator kredytow hipotecznych, - brak intranetu z dostepem do podstawowych formularzy itp. Omijajcie szerokim łukiem. A Pan Bielaszewski odpowiedzialny za kontakty z siecią zewnętrzna raczyłby zacząć odpowiadać na maile bo jak na razie to zlewa wszystko. jeżeli ma ktoś wątpliwości to piszcie. napisze wszystko i szczerze.

GetOut 30.08.2010 *.chello087207077041.chello.pl

30

Cóż, różne opinie na różne tematy... Ktoś napisał nt. tego, że wypowiadałem się pozytywnie o Getin Banku. Tak, dochodowość jest w tej chwili większa niż kiedykolwiek. Ostrzegałem na łamach tego forum przed otwieraniem w małych mieścinach. W tej chwili Getin jest dla mnie perełką w koronie. Dochody mnie zaskakują (pozytywnie) z miesiąca na miesiąc. Zaznaczam, że strzeliło już 2 lata, odkąd otworzyłem swoją placówkę. Baza stałych klientów to podstawa. Sprzedaje się wszystko, co jest w ofercie :)

Co do Aliora: Nie jest słodko, ale co chwilę coś robią. Starają się, aby było lepiej. Są miesiące na plusie, ale są też takie, że trzeba dołożyć. Ja osobiście czekam do końca roku. Kiedy zostaną wprowadzone wszystkie obiecywane usprawnienia (a zazwyczaj trzymają się obietnic), to będzie dobrze. Wgryzamy się w rynek (a jest to duży rynek z ogromną konkurencją). Pracownicy to podstawa!!! Czekam z niecierpliwością na obsługę firm, bo zainteresowanie jest spore. Za kilka miesięcy napiszę szczerze, co jest grane. Nadal płacimy frycowe, bo to młoda franczyza, ale perspektywy na razie widzę duże.

Co do różnych systemów bankowych. Ani Getin, ani Alior nie mają wyłączności na biznes. Jedyna wyłączność, to ta na lokalizację. Tak więc nie ma problemu z kilkoma franczyzami pod jedną firmą. Pozdrawiam :)

GET 02.09.2010 *.178.73.48.77

3
Ludzie Alior to jest największa porażka jaką widział świat!!! Oni nigdy ale to nigdy nie powinni otwierać franszyzy!!!To są udupione pieniądze miesiąc w miesiąc. Szczerze wszystkim odradzam!!!

kysa 21.10.2010 *.hpp58.internetdsl.tpnet.pl

31
GetOut jak wygląda sprzedaż w Aliorze, umowy się uruchamia na skan czy jest ogólnie jakiś system bankowy, w którym generuje sie umowy a oddział je albo uruchamia albo nie. Jak wogóle się współpracuje z oddziałem, dużo umów odwalaja? Co z ofertą biznesową u partnerów, w umowie niby jest zawarte, że możemy obsługiwać.

martitaska 04.11.2010 *.gcn98.internetdsl.tpnet.pl

1

Witam!

Chce otworzyć Aliora w małej miejscowości pod Wrocławiem 20 000-czy ktos może sie wypowiedzieć czy to sie opłaca-czy ktoś ma może taka placówkę?licze na Was!

aurelius1987 03.12.2010 *.abhl197.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Witam, Czy ktoś podpisał umowę z Alior Bankiem na placówkę? Dużo różnych wypowiedzi przeczytałem na temat tego rodzaju współpracy lecz większość osób która sie wypowiadała nie miała styczności z tym Bankiem tylko z innym. Czy ktoś rzetelnie mógłby opisać czy opłaca się prowadzić taką placówkę w miasteczku ok 30 tys. osób. Po jakim czasie stał się dochodowy, ile stanowisk itp? Bardzo proszę o opinię.

delatorre 09.12.2010 *.77-253-169-168.adsl.inetia.pl

7

Witam,

GetOut jak ci idzie z tym Aliorem?. Jetsem w podobnej sytuacji jak ty kilka miesięcy temu, poradź proszę.

Pozdrawiam

anusha 01.06.2011 *.host-89-167-83-195.nplay.net.pl

1
Witam serdecznie, Zastanawiam się nad otwarciem placówki partnerskiej Alior Banku w miejscowości ok. 23 tys mieszkańców. Jest to ważna decyzja, więc chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej zanim się zdecyduję. Wiadomo, że Bank wychwali się pod Niebiosa i nie będzie obiektywny. W interesach jest tak, że raz jest lepiej a raz gorzej. Czy w miesiąc chudych można liczyć na jakieś wsparcie ze stany Banku, czy trzeba mieć na wszelki wypadek odłożone fundusze? Jaki może być średni zysk netto miesięcznie? Jakie wynagrodzenie dla pracowników? Jaki jest zysk/ (%) od zysk/przychodu dla przedsiębiorcy? Znalazłam w Internecie mnóstwo negatywnych komentarzy dotyczących ogólnej obsługi i produktów, ale trudno jest mi się do nich odnieść, ponieważ sama mam w tym banku konto i jestem bardzo zadowolona. Dziękuję za komentarze i pomoc! Pozdrawiam!

jarko 09.12.2011 *.eiz58.internetdsl.tpnet.pl

15

witam priosze info nna temast franczyzy z alior bankiem w malej miejscowosci okolo 15000 mieszkancow

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.