Forum: Meritum Bank - ktoś spotkał się już z oferta tego banku?

03.12.2009
wypowiedzi: 21
*.olsztyn.mm.pl

Czy ktoś spotkał się już z oferta tego banku? Jako Klient i jako potencjalny franczyzobiorca?

28.02.2011
wypowiedzi: 21
*.olsztyn.mm.pl

powracam do tematu,

czy ktoś prowadzi franczyzę Banku Meritum  i mógłby wypowiedzieć się na temat opłacalności tej inewstycji?

a może wśród forumowiczów są Klienci tego banku? jesteście zadowoleni?

będę wdzieczna za wypowiedzi

19.03.2011
wypowiedzi: 6
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie jest to ani opłacalne ani uczciwie z Tobą nie bedą współpracować. Od chwili poinformowania Cię o kosztach inwestycji, zaniżonych o 70%. Przez działania operacyjne aż po to jakie mają teraz produkty - najdroższe na rynku. Nie ma obsługi kasowej, nie ma zakładania ROR w systemie, nie ma przyjmowania lokat, nie ma wypłat kredytów na placówce.

To w skrócie. Dodam tylko,że na 44 placówki 5 placówek wycofuje się z systemu....

19.03.2011
wypowiedzi: 76
*.4.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Podobno prawdziwe wyniki w lutym sprzedaży gotówki u partnerów Meritum

 

Kredyt Gotówkowy Wolumen Brutto1

 

865 3622

 

819 1873

 

609 5274

 

594 7985

 

517 5616

 

477 3837

 

452 6968

 

344 1969

 

343 79010

 

325 005

 

Chyba nie wszyscy zrezygnują...

20.03.2011
wypowiedzi: 6
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciekawe skąd to masz? Ale wiadomo kto to ustala i podaje. Wyniki zawsze są podkrecane to raz. Dwa - może warto tez pogadać z tymi partnerami, którzy te wyniki "robią". Część z nich to powie wprost, że ma tzw. starzały i w tej 10 znalazła się tak z przypadku, część z nich powie,że od 4 miesięcy dokładała i teraz cos im sie udało ale w ogólnym bilansie jest dalej na mega minusie. Proponuje pogadać z tymi ludźmi.

Jeśli natomiast na 44 placówki tylko tyle robi sprzedaż to cóż, nie ma co się zastanawiać. Tym bardziej,że pozostała część partnerów robi poniżej 150.000. To może nie zrezygnują. Średnia prowizja to jakieś 4%-5% tak mówią. Co przy kosztach utrzymania placówki na poziomie 8-9 tys. nie jest kwotą powalającą.

Pewnie,że można wejść w system tyle,że jak na razie 80% partnerów jest niezadowolona i to dość poważnie. A biorąć pod uwagę fakt, że inwestujesz 60-70 tyś. w placówke ,która potem działa jak zwykłe pośrednictwo i koszty utrzymania masz o wiele większe niż w zwykłym pośrednictwie.Należy się zastanowić.

Jasne,że we wszystkich sieciach sa prblemy i nie jest wszystko idealne. Ale tyle niedomówień i nieprawidłowości jakie sa tam i w tak krótkim czasie jak zaczyna sypać sie ten system. Nie było dotąd nigdzie.

20.03.2011
wypowiedzi: 6
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

I najważniejsze. Podajesz tutaj duże wolumeny brutto. Partnera NIC nie obchodzi wolumen brutto. To jest ważne dla banku.

PARTNERZY MAJĄ PROWIZJĘ OD KWOTY NETTO. Czyli dla jasności pomniejszoną o prowzję i pomniejszoną o ubezpieczenie. Płaci się od tego co jest fizycznie przelewane na konto klienta, bo wypłacać tez nie ma mozliwości, nie ma obsługi kasowej.

20.03.2011
wypowiedzi: 2
*.centertel.pl

Witam

Może ktoś z was pamięta bank o nazwie "Dominet"? System w jakim powstał i rozwijał się był częścią gienialnego planu wyjęcia pieniędzy od ludzi pod płaszczykiem prowadzenia placówek partnerskich . Licencja na tamte czasy rok 2005-2006 wynosiła 250 tyś zł . Byłem partnerem tego banku i prowadziłem placówkę, jako nieliczny na 96 placówek odnotowałem po 3 m-cach od przejęcia placówki zysk . I wtedy się zaczęło od przymuszania do podpisywania niekorzystnych aneksów do umowy o współpracy poprzez niby niezawinione błędne naliczanie prowizji a skończywszy na nasyłaniu audytu wewnętrznego co mogło przy większyk błędach skutkować utratą licencji i zainwestowanych pieniędzy przez partnera . Miałem to szczęście ,że rozwiazałem umowę o współpracy i po 2 latach walki z systemem bankowym i nowym właścicielem w/w banku odzyskałem pieniądze . Inni moi koledzy i koleżanki nie mieli tyle szczęścia dziś są bankrutami . Z przyczyn oczywistych nie podam nazwy obecnego właściciela Dominet Banku. Jeżeli ktoś myśli ,że dziś zrobi pieniądze na prowadzeniu placówki bankowej zachowując przy tym stabilizacje życiową to moim zdaniem bardzo się myli .

pozdrowienia

21.03.2011
wypowiedzi: 76
*.74.nat.umts.dynamic.eranet.pl

A pamiętasz jak się nazywał ówczesny szef od franczyzy w Dominecie?

Przypadkowo nie był to Wojciech D?

07.04.2011
wypowiedzi: 2
*.net

Również zalecałbym daleko idącą ostrożność przed inwestycją w placówkę Meritum Banku. Mniej produktów możliwych do sprzedaży niż w oddziałach własnych i zdecydowanie gorsza oferta pod względem cenowym. Trochę dziwna jest polityka tego banku.

20.04.2011
wypowiedzi: 4
*.252.23.64.internetia.net.pl

Credo zgadza się to Pan Wojciech D! I co z tego kolejny system jaki może spotkać podobna sytuacja to BPH! Dużo informacji można znalesć na temat Partnerów Dominet Banku w internecie. Zapraszam na GOOGLE.PL

Z Placówkami Partnerskimi różnych banków należy dać sobie spokój. Czas kolosalnych zarobków dawno się skończył  teraz są techniki inwestowania w relacjie lub w sprzedaż internetową , mało opłacalną dla Parnterów. Kryzys tak naprawdę dotarł do Partnerów w październiku 2010 roku i nadal trwa....lepiej otworzyć sexshop lub sklep z bronią!

20.04.2011
wypowiedzi: 172
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pod warunkiem, że Bronia za ladą będzie ładna.:-))

20.04.2011
wypowiedzi: 76
*.nat.umts.dynamic.eranet.pl

CROSOL

My wiemy na czym polega "partnerstwo" w szczególnsci w wydaniu banków typu Dominet albo BPH. Ale szkoda tych licznych "leszczy" i "jeleni", którzy mamieni wizją "własnego" banku utopią pieniądze własne i najbliższej rodziny. To forum mam nadzieję pomaga wylać kubeł zimnej wody na rozpalone głowy "bankowców".

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.