Forum: Biuro podróży - praktycznie - turystyka i hotele 33

leon24 17.12.2009 *.dynamic-78-8-15-149.ssp.dialog.net.pl

94

Witam

zapraszam do dyskusji na temat rentowności franczyzowych biur podróży. Chętnie się czegoś dowiem gdzyż noszę się z zamiarem uruchomienia.

loko26 18.12.2009 *.eas16.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
Dlaczego otwieramy 20 sklep spożywczy na tej samej ulicy? Bo myślimy że jak inni funkcjonują to i my będziemy ? To samo z biurami podróży, przecież firm takich jest mnóstwo! Ehhh...ludzie nie potrafią myśleć, że skoro jest 20 no to raczej za dużo na tym nie zarobimy...ale wola mysleć że otworzymy, zobaczymy skoro inni sa to i my bedziemy, a pozniej wielki upadek...Internetowe, stacjonarne, telemarketingowe, przecież tego jest jak nasr... i czy otwieramy indywidualnie, czy z franczyza, to i tak to samo. no może franczyza wiecej kosztuje, bo otwarcie biura podroży to nie filozofia, i po co komu franczyza jak biur wiecej niż wlosów na głowie a filmy o ugruntowanej pozycji ktore sa na rynku od 10 wybijaja wszystkich co próbują szczęścia w trudnym na te czasy biznesie.

leon24 19.12.2009 *.dynamic-78-8-15-149.ssp.dialog.net.pl

94
Tu faktycznie muszę potwierdzić, że jest tego nas... . Ale ludzie otwierają kolejne spożywczaki i inne i jak mają jakiś ciekawy pomysł na częściowe cjoć zróżnicowanie ofety to się przebijają i nieźle funkcjonują. Wiele, a wiem to z doświadczenia zależy od zaangażownia właściciela . Może w takim razie widzisz jakiś ciekawy koncept ?

jellyfishek 19.12.2009 *.241-114.lannet.org

6

Jesli liczysz na manne z nieba przy otwarciu swojego biznesu to i w branży spozywczej i turystycznej przejedziesz sie.

  nie ma takiego biznesu, żeby leżąc w łóżu patrząc w sufit dorobic sie kokosów. Konkurencja jest fajną sprawą. Wiele można sie od niej nauczyć. Ale ... my nie bylismy w szkole uczenia sie na błedach innych, a powielania błedów innych (zakuwanie na ocene, przepisywanie, ściąganie itd).

Pozdro

kasiula 20.12.2009 *.hka38.internetdsl.tpnet.pl

9
Witam! Ja się niezgodzę z wypowiedziam. Sukces można osiągnąć w zleżności od wielu czynników: dobór lokalizacji, pracowników i własnego zaangażowania. Proponuję sprawdzić isteniejące systemy franczyzowe w branży kontaktując się z osobami które prowadzą takie biura. Fakt - na spory zysk mozna liczyć dopiero najwcześniej po 1,5 roku.

Barbórka 20.12.2009 *.r0.ists.pl

4
Fakt, to będzie wielomiesięczna inwestycja. O ile w tym czasie nie splajtujesz. Takich biur jest masa, a wydaje mi się że zainteresowanie ich ofertami spada. Jednak coraz więcej ludzie podróżują na własną rękę, odkąd mamy całą masę tanich linii lotniczych. Wszyscy znają języki i sami organizują sobie zakwaterowanie i pobyt. Kogo nie pytam z młodych znajomych, nikt raczej nie jest zainteresowany korzystaniem z usług biura podróży. Chyba że jakieś wycieczki zorganizowane. Słaby strzał moim zdaniem.

Barbórka 20.12.2009 *.r0.ists.pl

4
Fakt, to będzie wielomiesięczna inwestycja. O ile w tym czasie nie splajtujesz. Takich biur jest masa, a wydaje mi się że zainteresowanie ich ofertami spada. Jednak coraz więcej ludzie podróżują na własną rękę, odkąd mamy całą masę tanich linii lotniczych. Wszyscy znają języki i sami organizują sobie zakwaterowanie i pobyt. Kogo nie pytam z młodych znajomych, nikt raczej nie jest zainteresowany korzystaniem z usług biura podróży. Chyba że jakieś wycieczki zorganizowane. Słaby strzał moim zdaniem.

Barbórka 20.12.2009 *.r0.ists.pl

4
Fakt, to będzie wielomiesięczna inwestycja. O ile w tym czasie nie splajtujesz. Takich biur jest masa, a wydaje mi się że zainteresowanie ich ofertami spada. Jednak coraz więcej ludzie podróżują na własną rękę, odkąd mamy całą masę tanich linii lotniczych. Wszyscy znają języki i sami organizują sobie zakwaterowanie i pobyt. Kogo nie pytam z młodych znajomych, nikt raczej nie jest zainteresowany korzystaniem z usług biura podróży. Chyba że jakieś wycieczki zorganizowane. Słaby strzał moim zdaniem.

kasiula 20.12.2009 *.hka38.internetdsl.tpnet.pl

9
To prawda zamykają się małe biura nie dające sobie rady nie mające wsparcia marketningowego oraz finansowego ale duże sieciówki charakteryzujące się znaną marką, profesjonalną obłsugą i mocną pozycją z roku na rok mają coraz więcej klientów i coraz więcej franczyzobiorców. Ja myślę że pomysł na własny biznes = biuro podróży jest jak najbardziej trafiony ale jest dla ludzi kótrzy chcą i lubią to robić. Zdania o tej branży twoim zdaniem jak i innych nie są podparte doświadczeniem a szkoda. zapraszam zatem do dyskusji ludzi którzy chcą spróbować albo już się tego pojęli by ocenili czy warto!

jellyfishek 20.12.2009 *.241-114.lannet.org

6

Zgodze sie z kasiulą

 ale i z innymi. 

W każdej wypowiedzi jest coś z prawdy. 

Otwierając nowe biuro podróży na starcie jest sie skazanym na przegraną. Silniejsi, doświadczeni graczenie sa do pobicia. Nowe małe biura podrózy bez znanej marki, bez sporego kapitału i ciężkiej pracy nie mają szansy.Będa bazować na znajomych, a ci sie kiedyś skończą. Trudno bedzie nowemu biuru zdobyc umowy z niektórymi touroperatorami (z takimi którzy mają naprawde dobre ceny), trudno będzie nabrać doświadczenia i wiedzy produktowej. Jedynie znane, duże biura z wyrobioną marką, zasobem kapitału mają szanse na przetrwanie. Nowe biura powojuja rok, póltora i jesli nie będą tylko burami dla hobbystów to raczej wypadną z rynku. 

leon24 20.12.2009 *.dynamic-78-8-12-61.ssp.dialog.net.pl

94

Stąd też myślę o franczyzie, aby niepotrzebnie nie zaczyń od budowy marki,która trwa długo. Myślę aby podpiąć się pod kogoś znanego. Co do rozmów z franczyzobiorcami - nie podejrzewam aby chciał ktoś zwierzać się obcemu np przez telefon jak idzie mu biznes. Stąd też tą drogą (Forum) chcę do nich dotrzeć bo są anonimowi.

Biuro gdzie się chcę otworzyć tp Wrocław - konkurencja ogromna ale i potencjał spory.

kasiula 21.12.2009 *.hka38.internetdsl.tpnet.pl

9
To ja chętnie polecę osoby które mogły by się podzielić doświadczeniem ale najpierw spróbuje je zachęcić do wypowiedzi na forum. :-) A tak na marginiesie Wrocław to bardzo dobry pomysł!

Jerzy.K 21.12.2009 *.83-1-122-54.tsm.tarnobrzeg.pl

27

Postaw na własną markę, otwieraj biuro, podziałaj z miesiąc i zostań franczyzodawcą, 1200 zł wpis do katalogu, kilkadziesiąt tysięcy za licencję rocznie, kila tysięcy miesięcznie za wsparcie i pomoc. Dodatkowo dorobić można jeśli dogadasz się z producentem mebli i wszelakiego wyposażenia biur (jednolity standard wszystkich biur), franczyzobiorca zapłaci podwójnie, tak że się podzielicie.

Kilku napaleńców znajdziesz jeśli zaistniejesz w tym katalogu.
Krytyką się nie przejmuj, jeśli wykupisz reklamę na tej stronie to administracja zadba żeby niewygodnie wpisy na forum znikały.

kasiula 21.12.2009 *.hka38.internetdsl.tpnet.pl

9

A słyszałeś o franczyzodawcach którzy nie reklamuję się na tym portalu i świetnie funkcjonuja podobnie jak jego franczyzobiorcy.

Czy uwazasz że każdy pomysł na biznes to totalna porażka? 

Jerzy.K 21.12.2009 *.83-1-122-54.tsm.tarnobrzeg.pl

27
Słyszałem o wielu którzy nie reklamują się w tym katalogu, ale jak im się wiedzie to nie wiem.
Swoją drogą to zaintrygowałaś mnie troszeczkę...
Znasz jakichś franczyzodawców z branży finansowej, którym dobrze się wiedzie i których franczyzobiorcy są zadowoleni?
Pytam poważnie. Jeśli możesz to podpowiedz coś, bo jak do tej pory na tym forum nikt nie chwali żadnego systemu.
Podpowiedz też autorowi wątku jakiś system z branży którą pyta żeby nie było OT.

jellyfishek 21.12.2009 *.241-114.lannet.org

6

hmm a myslałam, ze pytanie dotyczy branzy turystycznej.

chyba, zazdrośc i zawiśc wychodza jak słoma z butów :D

loko26 21.12.2009 *.eau135.neoplus.adsl.tpnet.pl

19

Myślę, że głównie wypowiadają się w tym temacie osoby niedoświadczone w tej branży... Moja Żona prowadziła biuro podróży, najpierw w duży mieście - konkurencja ją dobijała i przeniosła biuro do małego miasta - 0 konkurencji i prawie 0 klientów, w końcu postanowiłem stworzyć dla niej internetowe biuro podróży - też klapa. Na reklamę poszło krocie, biuro było dobrze reklamowane w różnych mediach (jestem managerem agencji reklamowej która jest na rynku od 2000 roku, wiec wiedzieliśmy co robimy) a i tak szlo po stratach mimo klientów, kuponów rabatowych rozdawanych w różnych sklepach, konkursach itd. , uważam, że biuro podróży to klapa, jedynie przyłączenie do sieci np. ecco da coś, nie jakieś inne, ale biura podróży pod znanymi i lubianymi markami!W  katalogu na tej stronie jedynie ecco zasługuje na zainteresowanie, inne biura to tylko nabijanie w butelkę... Ale i tutaj trzeba mieć naprawdę bardzo dużo szczęścia, bo w tymi biznesie liczy się szczęście, a wiadomo to jak wgryaćw totka... każdy gra, ale 1 na wiele milionów wygrywa...

loko26 21.12.2009 *.eau135.neoplus.adsl.tpnet.pl

19

Zastanawiam się, czy "inteligencja" polskiego społeczeństwa sięgneła dna?! Przecież otwarcie biura podróży jest niezwykle proste...w zasadzie wszyscy znaczący na rynku touroperatorzy zezwalają na zawieranie umów z wieloma często konkurencyjnymi dla siebie biurami...przecież wystarczy napisać e-mail (który nic nie kosztuje) do touroperatora a po otrzymaniu od niego umowy odesłać ją i podpisać (koszt to jedynie koperta + znaczek). Tak postępując nie wydajemy 10 czy 30 tyś na za przystąpienie do sieci, ale jakieś 50 zł na znaczki i mamy ofertę naprawdę wielu touroperatorów ! Meble i wystrój biuro chyba każdy potrafi sam załatwić (koszt od 3 do 5 tyś. ), zaś zlecenie budowy profesjonalne strony internetowej to koszt ok. 1000-1500 zł. , aby sobie ułatwić można podpisać umowę z merlin.X który oferuje profesjonalne wyszukiwarki ofert oraz system rezerwacji - współpracują z nim praktycznie wszyscy touroperatorzy - koszt miesięczny to 200 zł netto. I to wszystko ! Mamy otwarte biuro ! Proszę sobie policzyć ile wyszło ! I czy warto nabijać kieszenie dziesiątkami tysięcy złotych firmom oferującym wyssaną z palca franczyzę.

Oczywiście dochodzą koszty reklamy - banery, logo, ulotki, ale to na początek jakieś 2-3 tyś !. 

kasiula 22.12.2009 *.hka38.internetdsl.tpnet.pl

9

A czy wziąleś pod uwagę zabezpieczenia finansowe jakich żadają touroperatorzy do podpisania umowy agencyjnej, doświadczenia minimum rok w przypakdu niektórych któzy tego wymagają jak dołożyć do tego ogromne plany sprzedażowe których nie wykonanie grozi utratą umowy agencyjnej??? A co z wyłącznością terytolialną? NIe sztuka sprzedawać oferty tych mniej znaych organizatorów... bo innych bez wsparcia i doświadczenia nie dostaniesz.

A czy porównywałeś ofertę franczyzy Ecco z innymi? W Ecco będziesz sprzedawał ofertę tylko wybraną, zapotrzebowanie ze strony klientów jest znacznie większe i to daje ci współpraca z pozostałymi jak to nazwę "multiagencjami". Poza tym bez profesjonalnych szkoleń z technik sprzedaży koszt ok 1500 zł na os sobie nie poradzisz bo nie będzie cie na to stać. Franczyzodawcy zapewniają takie szkolenia jak i wiele innych. MOże warto prześwietlić wszystkie dostępne na rynku franczyzy w branży turystycznej porównać (są też takie które tak naprawde mają bardzo małe koszty) i dopiero wtedy wypowiadać się na forum z kim warto współpracować a z kim nie.

jellyfishek 22.12.2009 *.241-114.lannet.org

6

heheh

loko napisałes w jednym poście że u Ciebie to nie wypaliło i z detalami opisałeś co nie działa i że sa to sprawy nie do przejścia. 

w drugim dałes przyklad, ze za 10 tys można samemu ruszyc biuro 

i co - jakies wnioski wyciagniesz ?

Franczyza to nei tylko logo. 

Franczyza to także know how - i mając to know how można zarabiać - bez niego można wkladać w "profesjonalne" strony nawet i 10 000zł i w szukarki merlina nawet 250zł netto, albo nawet w piekne meble, telewizory i .. efekt finalny będzie jak napisałes w pierwszym swoim poście.

Podpisac umowy z organiozatorami owszem 50zl :) 

+ weksle

+ zabezpieczenia finansowe 

+ inne wymagania :D 

i jeszcze aby je utrzymac trzeba cos sprzedawać  - nei tylko dobre wrażenie.

no, ale te sieci co sa w katalogu zapewne nie sprzedają, umów nie mają i pojęcia nie mają

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.