Forum: Glazura za grosze - jak wyglada rynek zbytu? 1483

Tomaszx 24.01.2010 *.public612.cdma.centertel.pl

3
Witam,zastanawiam sie nad wspolpraca z \"Glazura za grosze\",niewiem jak wyglada rynek zbytu na ich asortyment,jakie sa realne koszty zalozenia i prowadzenia,czy oplaca sie zatrudnic pracownika i ile rzeczywiscie mozna z tego zyskac rocznie?Mieszkam w miescie 150tyś. i sa juz 2 punkty ale po drugiej stronie miasta.Dzieki serdeczne za szczere wypowiedzi.Pozdrawiam!

PiotrdrugiPiotr 24.01.2010 *.212.160.203.24

94

ma to mój kolega. i jest to jedyny punkt , miasto 40 tys.

więc koszty poza wpłaconym 15 tys, trzeba co roku ubezpieczać 1500 zł. plac musi być utwardzony , najlepeij kostka. musi być również pozwolenie na budowe, nie czasowe tylko stałe, a więc mapki , geodeta starostwo itd, ok 5 tys zł. dalej wyładunek jest po twojej stronie, a więc wózek ok 5-10 tys zł. komputer, drukarka, do faktur, i to nie może stać w namiocie, musi być kawałek biura. no i dla ubezpieczyciela - obowiązkowe - umowa z ochroną.

napewno trzeba robotnika, bo np w dzisiejszych czasach aby sprzedawać , musisz w większości zawieść do klienta, a więc jakiś samochód i kierowca.

a przychody, prowizja 15 % od ceny netto , czyli sprzedaż 30 tys zł to masz brutto 4,5 tys zł

a sprzedać 30 tys to nie takie proste. trzeba szukać kontaktów w firmach budowlnych , które bedą brały dużo, a ale im nie sprzedąz w prowizji swojej 15%, tylko max 6-8%, inaczej nie wezmą.

no i oczywiście sezonówka, wiosna słabo , bo wtedy zaczynają się cięzkie roboty budowlane, lato , jak cię mogę, jesień zajebiscie, 300% normy i zima padaka

ogólnie jak się nagimnastykujesz i nie masz wysokiego placowego (moim zdaniem max ok 3 tys), no i siedzisz sam, to sobie pensje w miare, miare ustukasz

Tomaszx 25.01.2010 *.public17283.cdma.centertel.pl

3
Dzieki za info, widze ze z tych 15tyś. robi sie na starcie ok 50tyś.Jesli sie zatrudni pracownika to nic nie zostaje.Lepiej juz samemu otworzyc taki namiocik z płytkami

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.