Forum: Czy franczyzobiorca będzie dobrym i pewnym najemcą lokalu?

05.02.2010
wypowiedź: 1
*.olsztyn.mm.pl

Czy  Franczyzobiorca może  być  dobrym   najemcą  lokalu??? Posidam  260 metrowy lokal handlowy w województwie  warmińsko-mazurskim(Biskupiec) i    dostałem   2 oferty(zapytania)  od  potencjalnych franczyzobiorców. Czy  warto  rezygnować   z  własnej   niezbyt  dochodowej  działalności  jeżeli  potencjalny  frnczyzobiorca chce  wynająć  lokal   na  zaledwie  5 lat. Ponadto czy  warto ryzykować   jeżeli  franczyzobiorca (jest  w wielu kwestiach uzależniony  od franczyzodawcy)  Co  się  zdaży  jeżeli   np.  franczyzodawca zaprzestanie współpracy z franczyzobiorcą? Czy  nie  lepiej wynająć   lokal komuś  kto  jest  mniej  uzależniony  ?????

Czekam   na  podpowoedzi i  na  rozległą dyskusję.

06.02.2010
wypowiedzi: 13
*.acn.waw.pl

Myślę że nie masz nigdy pewności czy osoba, które wynajmiesz lokal będzie dobrym najemcom i nie ma tu większego znaczenia czy jest to franczyza czy samodzielna działalność, po prostu zależy to od człowieka.

Na pewno franczyza narzuca pewne ograniczenie ale też może być gwarancją sukcesu w trudnych czasach rynkowych jakie mamy obecnie.

A jaka ma być to branża i czy dawca licencji to jakaś porządna firma czy któraś z tych co to mieni się franczyzodawcą a ma jeden swój lokal;)

 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.