Forum: Mobile Teachers - co to za marka? - edukacja 34

Pidas 24.02.2010 *.195.216.115.11

2

Witam

Znalazłem ofertę Mobile Teachers co o tym sądzicie. Proponują mały wkład własny a w zamian oferują markę, ale tak naprawdę co to za marka. Nikt oprócz Olsztyna pewnie o nich niesłyszał. Czy warto sie ładować w coś takiego. Proszę o fachowe doradztwo.

miron 27.02.2010 *.89.229.201.30

1

 Ja tez jestem ciekaw. Idea jest fajna, ale detale niejasne.

leon24 28.02.2010 *.dynamic-78-8-11-211.ssp.dialog.net.pl

94
Szkoły językowe to ciekawy temat. Jak jest z ich funkcjonowaniem, opłacalnością, współpracą z franczyzodawcami? Np. Leader School. Piszcie, bo banki, pizze i inne odgrzewane kotlety są już męczące.

ireQ76 02.03.2010 *.109.243.132.193

3

Nie bardzo rozumiem, wątpliwości dotyczące marki. W Polsce są obecnie oferowane tak naprawdę dwa rodzaje franczyz. 

1. System Franczyzowy, oferujący powszechnie znaną i rozpoznawalną markę - systemy takie kosztują najczęściej majątek.

2. System Franczyzowy firmy nie posiadającej jeszcze ogólnie rozpoznawalnej marki (np. w skali kraju), oferującej tak naprawdę pomysł na prowadzenie jakiegoś biznesu, sprawdzony na określonym terenie i świadczącej usługi doradcze na rzecz Franczyzobiorcy. Te systemy są w większości tanie (właśnie przez wzgląd na fakt, że nie mogą się pochwalić  rozpoznawalnym brandem).

Gdybyśmy wszyscy znali tą firmę Mobile Teachers, to wierzcie mi inwestycja w ten biznes nie kosztowałaby parę tysięcy a co najmniej kilkadziesiąt (bliżej stu)

Poczytałem trochę o tym systemie i wygląda fajnie, widać, że jest pomysł i za to chcą kasę. Pewnie jak w sieci będzie już jakieś 15 oddziałów to i koszt licencji podskoczy do góry ostro.

 Z resztą słuchajcie, takie sprawy załatwia się co najmniej telefonicznie, więc jak ktoś przedzwoni i się czegoś dowie to niech napisze. Chętnie poczytam.       

kibic 02.03.2010 *.89.229.201.30

3

Po co dzwonić. Są strony internetowe na których oprócz wielu pięknych słów nie ma zadnych konkretów, tylko cenniki. Zadnych nazwisk nauczycieli,żadnego programu.           Ceny są wyższe niz u pojedynczych korepetytorów.

Kto chce założyć cos takiego na własny koszt nie potrzebuje franczyzy. Ale prosze bardzo jest wolność.

leon24 03.03.2010 *.dynamic-78-8-15-51.ssp.dialog.net.pl

94
Niestety ale chyba nie najlepsze informacje http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7619842,Zmiany_w_ustawie_o_VAT__W_szkolach_jezykowych_bedzie.html

ireQ76 03.03.2010 *.94.254.192.34

3

ireQ76 03.03.2010 *.94.254.192.34

3
No tak, ale my tu dyskutujemy o szkołach językowych, a z tego co się doczytałem wynika, że Mobile Teachers (tej firmy dotyczy jak sądzę temat) zajmuje się przede wszystkim korepetycjami z przedmiotów szkolnych i akademickich, więc to nie jest żadna szkoła językowa. Z reszta jeśli chodzi o VAT dla tych ostatnich to spokojnie. Pożyjemy zobaczymy. 

Pidas 08.04.2010 *.86-63-91-10.sta.asta-net.com.pl

2
Byłem w Olsztynie. Rozmawiałem z właścicielem pomysłu. Myślę że jest to temat rozwojowy. Właściciel przedstwaia ciekawy plan rozwoju firmy,ciekawe rozwiazania techniczne. A same korepetycje to na 1000% temat rozwojowy.

pawel156 13.02.2017 *.edwardsnowden1.torservers.net

55

Ciekawe rozwiązanie, ale czy się przyjmie?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.