Forum: Żeby zostać franczyzobiorcą, muszę założyć własną działalność gospodarczą? 1475

pres 03.03.2010 *.195-mi3-2.acn.waw.pl

1
Witam.
Mam kilka dosyć laickich pytań. Może gdzieś już były zadawane, ale nie znalazłem, więc je zadaję.
1. Czy żeby zostać franczyzobiorcą, muszę założyć własną działalność gospodarczą? (Bo może jest to na innej zasadzie - staję się pracownikiem danego franczyzodawcy, a nie oddzielnym przedsiębiorcą działającym pod jego szyldem) Wybaczcie, ale jakoś nigdzie nie mogę wyłapać dokładnie tej informacji.
2. Jeżeli muszę założyć własną firmę, to jak jest z firmami zarejestrowanymi za granicą (ze względu na niższe koszty zastanawiam się nad założeniem firmy w Anglii, tylko czy franczyzodawca nie będzie mi robił żadnych problemmów z tym związanych)
3. Czy prowadząc działalność franczyzową również mam szanse na jakieś dotacje z unii, urzdu pracy, tudzież regionalnych programów operacyjnych?
Z góry dzięki za wszelkie informacje.

rumak 03.03.2010 *.194.181.22.6

155

1. franczyza to nie etat z definicji. zatem: tak, musisz założyć działalność.

2. zapytaj Twojego franczyzodawcę

3. jest szansa na dofinansowanie - to jest po prostu działalność, a że związana umową z kimś innym w pewnym zakresie? Cuż. Każda jesrt związana umowami z różnymi innymi podmiotami...

pietrobus 04.03.2010 *.94.254.139.131

11

1. Oczywiście. Franczyza polega na tym, że działasz jako osobny podmiot gospoarczy, lecz pod szyldem firmy z którą masz umowę. Jesteś nie jako jej reprezentantem.

2. Musisz skontaktować się z franczyzodawcą, który posiada interesujący Ciebie system.

 3. Szanse masz zawsze. Możesz skorzystać z dotacji z Urzędu Pracy na założenie dzialalności gospodarczej. Z Unii musisz trafić w okres. Są przyznawane w pewnych okresach i na konkretne cele. Zależy z jakiego jeszcze funduszu chcesz skorzystać. Np. w tym roku w jednym systemie jest przyznwane dla firm na rozwój sieci internetowej - usługi, sprzedaż etc. Na tym moja wiedza się kończy :)

Sam chcę założyć firmę i interesuje mnie s-printer. W przyszłym tygodniu wybieram się na szkolenia do UP. I bede korzystać z następnych.

pietrobus 28.04.2010 *.77-253-251-86.adsl.inetia.pl

11

Witam ponownie.

Co do firmy s-printer jest to opłacalny interes. Pamiętać należy o tym, by samemu też coś dać :) Ostatnio miałem okazję rozmawiać z kimś z punktu miasta Wrocławia w Tesco. Również byłem tam ostatnio w poniedziałek. Ten punkt istnieje już ponad 6 lat. Zarabia na siebie i na franczyzodawcę. Inwestycja trafiona. 

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.