Forum: Sklep z alkoholami - jest jakaś franczyza? - art. spożywcze i przemysłowe 131

Elli 17.03.2010 *.78-31-90-135.ostrog.net.pl

2

Witam,

Planuję otworzyć sklep z alkoholem.
Liczba mieszkańcow ok 90 tys.
Czy ktoś z Państwa ma jakieś doświadczenia z którąś z farnczyzn w tej branży?

Elli

iks 18.03.2010 *.aaud188.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
A po co Tobie franczyza na wódę?... Lokal + zezwolenie i.. "przedawaj"!:-))

www.nowa-franczyza.pl 18.03.2010 *.localhost

2

Racje, mój przedmówca ma calkowitą rację. 

Mirosław Dobrucki

www.nowa-franczyza.pl

pietrobus 18.03.2010 *.188.33.173.246

11

Sprawdź w katalogu franczyz :-) Jeżeli jesteś z okolic Krakowa, lub samego Krakowa - możesz otworzyć "planetę".

http://planeta.net.pl/?page_id=24

dzaga 12.05.2010 *.aagx115.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
a ma ktoś doświadczenie z planetą? ja się zastanawiam nad sklepem pod ich szyldem...

roman 19.05.2010 *.chello089079032181.chello.pl

1
no właśnie, ma ktoś jakieś doświadczenie z tą siecią?

mark 05.10.2010 *.bbe219.neoplus.adsl.tpnet.pl

11

Czy warto otwierać sklep z alkoholem ? Wiadomo ostra konkurencja , specyfika branży (konieczność działania całą dobę) . Czekam na opinię kogoś kto coś takiego prowadzi . Nie jestem nowicjuszem , działam od wielu lat w handlu . Na jakim poziomie średnio kształtują się marże ? P.S. Chodzi o całość wódka , wino , piwo , papierosy , napoje . Wiem ile kosztują tzw. koncesje bo sam je płacę , wiem też jak ciężko o uczciwy personel . Pozdrawiam .

denver666 05.10.2010 *.chello084010181148.chello.pl

37
Ostatnio na pewnym forum padł pomysł sklepu monopolowego z paniami w bikini :).

mark 10.10.2010 *.acoi250.neoplus.adsl.tpnet.pl

11
Widzę że na tym forum jak zwykle brak rzeczowej dyskusji . Pełno za to różnej maści frustratów i mądrali , którzy nie mają bladego pojęcia o poruszanych tu sprawach . Niestety to plaga internet daje poczucie anonimowości a co za tym idzie bezkarności . Pozdrawiam .

mark 16.10.2010 *.axb64.neoplus.adsl.tpnet.pl

11
Proszę ponownie o opinię kogoś , kto prowadzi lub prowadził taki sklep - jak to wygląda w praktyce . Dziękuję i pozdrawiam .

G&J 28.12.2010 *.ebi98.internetdsl.tpnet.pl

9

Jestem a właściewie byłem uczestnikiem sieci Planeta bo tak to sie zgodnei z zapisem umowy nazywa i chętnei podzielę się swoimi doświdzceniami ze wsyztskimi zainterosowanymi i chętnymi do podjęcia wspólpracy z tą firmą

Zestawmy obietnice z realnymi faktami, jak wspomniałem należałem do tej sieci więc na własnej skórze doświadczyłem wszystkiego o czym piszę

·         CZYNSZ - każdy sklep jest wynajmowany przez sieć Planeta, nie mam wiedzy czy Planeta narzuca swoja marżę, co nie ma znaczenia w kontekście tego ze wysokości czynszu została przeze mnie zaakceptowane – znaczenie jednak ma ogromne ze pomimo moich regularnych wpłat, Planeta nie wywiązywała się ze swoich zobowiązań finansowych wobec właściciela skutkowało to licznymi awanturami i pretensjami kierowanymi pod moim adresem od właściciela sklepu, który poprzychodził z zapytaniem dlaczego ja nie płacę bo taką informację dostał od Pan W. przedstawiciela Planety, doszło do tego że pokazywałem mu potwierdzenia sald – opóźnienia był nawet 3 miesięczne

·         POMOC I WSPARCIE – Pan W. deklaruje takowa przed otarciem jeśli będziecie działać ze ścisłymi wytycznymi Pana W. wszystko będzie cacy, jakie to wytyczne jak ruch niekiepsko rozkręca macie płacić w pierwszej kolejności wszystkie zobowiązania wobec planety a na samym końcu dostawcą, tylko problem jest taki ze żaden dostawca nie chce przyjechać z kolejnym towarem jeśli nie ureguluj się starych zaległości. W momencie kiedy takowa zaległość się opłaci Pan W wycofuje się z doradztwa bo przecież jasno mówił żeby nie płacić.

·         PIERWSZE ZATOWAROWANIE – w pierwszej kolejności dostaje się towar od sieci Planeta, są to produkty z ich placówek które się nie sprzedają, lub z jakiś zlikwidowanych po cenach wyższych niż można kupić nawet we wskazanych hurtowniach, cała reszta to wolna twórczość i oczywiście wszystkie możliwe pakiety startowe

·         CENY – z informacji jaka dostałem przed podpisaniem umowy wynikało ze ceny dla sklepów planety w hurtowniach wskazanych są bardzo atrakcyjne, dzieje się tak dlatego, ze z racji ilości sklepów Planeta jest tak dużym kontrahentem, że ma lepsza pozycję negocjacyjną. Talk też jest ma i ma spore upusty jednak ani jednego procenta nie oddaje swoim placówką franczyzowym, wiem bo to sprawdziłem jako pojedynczy sklep z ulicy dostaje identyczne ceny od hurtowni w których się zaopatrywałem

·         PROMOCJE – każdy sklep obowiązkowo musi brać udział we wszystkich promocjach co to oznacza oznacza to tyle że w piątek dostajemy informacyjnego maila że przy najbliższym zatowarowaniu u głównego dostawcy musimy zakupić 40 skrzynek wskazanego piwa, nie ważne czy to piwo się sprzedaje, nie ważne ze na magazynie nie ma miejsca na taką ilość, nie ważne, że to zamraża kase na 2 miesiące ważne żeby zrobić takie zakupy żeby Planeta miała odpowiednią prowizję, ale to nie koniec to piwo w całe nie jest w lepszej cenie, nie to piwo kosztuje tyle co zawsze, ale mamy obniżyć na niego marżę i sprzedawać go właściwie po cenie zakupu i jak już sprzedamy te 40 skrzynek to wtedy dostaniemy np. 5 skrzynek gratis które mają pokryć nie uzyskany do tej pory zysk

·         NOWE PRODUKTY – firma planeta chętnie je wprowadza swego czasu w okresie 2 miesiąca ilość oferowanych napojów energetycznych byłą większa niż w niejednym supermarkecie, każdy rodzaj w różnych wielkościach i smakach. Nowy produkt oznacza pakiet startowy zazwyczaj płatny gotówką, pakiet startowy nie  jest mały i zazwyczaj w miesiąc nie jest jeden. Planeta za dodatkową ekspozycję dostaje dodatkowe pieniądze dlatego skora jest do wprowadzania nowych produktów, sklep powinien zaopatrywać się w nowości tylko dlaczego od razu zgrzewkami

·         PRODUKT NIEROTUJĄCY – każdy sklep ma inną klientele w zależności od lokalizacji dlatego Pan W deklaruje ze  w przypadku towaru słabo rotującego można go za pośrednictwem biura przesunąć na inny lokal w którym takowy lepiej się sprzedaje – ładnie brzmi a w praktyce czekaj babka latka

Trzeba przyznać ze Pan W. miał świetny pomysł na biznes i niewątpliwie świetnie na tym zarabia, szczerze wszystkim odradzam takie je współpracy jeśli chcecie otworzyć taki biznes nie odradzam samego sklepu bo może uda wam się znaleźć na tyle fajną lokalizację że się to uda, wystarczy trochę bardziej się doedukować żeby to ogarnąć, a później obserwować własną klientele i dopasowywać do niej asortyment. Na koniec dodam że przy rozstaniu z siecią Planeta niestety Pan W nie wywiązał się z żadnego zapisu w umowie nawet nie zwrócił kaucji za lokal.

andru 19.09.2012 *.aesd217.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć opinie o sieci Planeta z kilku powodów;
Zapytania moich przedmówców
Opinie , które jako obecny klient uważam za nieprawdziwe

Jestem klientem sieci Planeta od kilku miesięcy, jednakże znam tą sieć od kilku lat ponieważ mieszkam na terenie Krakowa.
Długo zastanawiałem się nad przystąpieniem do tej sieci- złe opinie w internecie przede wszystkim

Po dłuższych rozważaniach i rozmowie w siedzibie Planety postanowiłem udać się na spotkania z kilkoma  klientami tej sieci.

I co się okazało ku mojemu zdumieniu;
JEST TROCHĘ INACZEJ NIŻ PISZĄ O TYM W INTERNECIE
Jednak nadal się zastanawiałem , poszedłem  na jeszcze jedną rozmowę do siedziby
Postanowiłem spróbować... zaryzykować. A raz kozie śmierć - kto nie ryzykuje ten nie traci..

Na tą chwilę nie żałuje , jest tak jak opisano mi to na pierwszym spotkaniu w Planecie.
Mało tego dowiedziałem się jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy..

Będąc pod logiem Planety mam od nich  wsparcie, pomoc może nie zawsze na czas ale widać że się starają i widać też duże zmiany( to wiem od innych klientów z dłuższym stażem  - poczta pantoflowa)

Nie płacę żadnych opłat

Wymyślam sobie promocje Planeta mi rekompensuje obniżenie ceny- to widać na stronie internetowej ilu klientów z tego korzysta

Sprawdzałem ceny,  są najniższe- wcześniej podobno było inaczej. Sam już taniej nie kupię a w dodatku cały czas się obniżają.

Dostaję retro po czasie od dostawców 1,5%  - to dużo bo moja marża to 14%
itd.......


Ogólnie jestem zadowolony i widzę zmiany w Planecie . Inni klienci z którymi się komunikuje też mają podobne zdanie.

Nie ukrywam jednak ,że pracy wkładam  dużo i bardzo się angażuje.

NAjpierw trzeba trochę popracować ,żeby póżniej mieć z tego kożyśći- to słowa któregoś przedmówcy- popieram je.

Przykro się czyta opinie , które nie do końca pokrywają się ze stanem faktycznym.

Rozmawiałem z klientami w tej sieci i oni chętnie też by sie wypowiedzieli, jednak jak to jeden kolega powiedział--\"  RAZ NAPISAŁEM DOBRĄ OPINIĘ TO OD RAZU POSYPAŁ SIĘ 10 NEGATYWNYCH.JAKBY KTOŚ TYLKO CZEKAŁ NA TO ŻEBY DOWALIĆ PLANECIE I TUSZOWAĆ DOBRE OPINIE ZŁYMI.

Pozdrawiam, Andru




Rocky 10.08.2013 *.efg221.internetdsl.tpnet.pl

2

Może nowa forma współpracy w Krakowie, pojawiła się na rynku Corleone, mają zajefajne dwa sklepy w Krakowie i też ponoć oferują franczyzę...

uczciwy56 09.12.2013 *.rtrkrk.gigainternet.pl

3

proszę o wypowiedzenie się na temat wiarygodności pana W. na chwilę obecną

bytomski 20.03.2014 *.89-76-116-93.dynamic.chello.pl

9

Jeżeli chodzi o franczyze sklepu z alkoholami to słyszałam tylko o Planecie, ale opinie są karygodne, może coś się w tym temacie zmieniło, ja także nie posiadam aktualnych informacji.

Klaudia Bienias 20.08.2015 *.195.205.166.153

4

Jest taki sklep w Bielsku na ul. Warszawskiej. Nie mają wprawdzie strony internetowej, ale dużo informacji można znaleźć na ich profilu www.facebook.com/WodkiRegionalneSklepiPijalnia. Tam można znaleźć wszystkie informacje i asortyment tego miejsca.

Wojtek Mały 13.09.2016 *.89-68-171-233.dynamic.chello.pl

2

adres to: www.shotpartner.pl

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.