Forum: Win Cin lub Alkohole Winoteka - kto prowadzi tego typu sklep? - art. spożywcze i przemysłowe 131

Grzesiu 21.02.2010 *.188.147.5.32.nat.umts.dynamic.eranet.pl

1

Czy moze mi ktoś odpowiedzieć jak wygląda z nimi wspópraca z osób które juz podpsały umowy z Win Cin.

Z góry dziękuję

kicia 13.04.2010 *.dyr2.internetdsl.tpnet.pl

1
Witam, jestem zainteresowana otwarciem sklepu z alkoholamy WIN CIN lub ALKOHOLE WINOTEKA w miescie liczącym 220tys.mieszkańców co o tym myslicie? może ktos z was prowadzi tego typu sklep..

zibi1963usa 24.07.2010 *.c-76-99-230-240.hsd1.nj.comcast.net

19
O...WIDAC,ZE PROWADZACY TE SKLEPY SA TAK ZAJECI,ZE PO PROSTU NIE MAJA CZASU ODPISAC....

winomaniak 15.10.2011 *.r9.ists.pl

1

Sieć alkohole winoteka to jedno wielkie nieporozumienie . Najsłabszym ogniwem jest dyrektor do spraw sieci zacny Pan Zbignew B. osoba wielce niekompetentna bez jakiegokolwiek pojęcia o handlu i winie która nawet nie pojaiwa się w nowootwieranym sklepie mimo obietnic. Nie można liczyć na jakąkolwiek pomoc czy fachową wiedzę ze strony firmy wincin . Firma namawia do otwarcia sklepu chwaląc się ilością punktów - przed otwarciem zapytajcie ile punktów się zamyka rocznie :) i obdzwońcie kierowników tych jednostek które jeszcze funkcjonują na zasadzie franczyzy zapytajcie też ich o jakość współpracy z panem ZB i rentowność tych punktów :).

Model działania opiera się na podpisaniu umowy partnerskiej i zobowiązaniu się do handlu określonymi winami które zobowiązujemy się kupować tylko w firmie wincin - niestety te same wina przez lokalnych dystrybutorów czy nawet sieci handlowe są oferowane o wiele taniej (niestety nie można ich od nich nabyć gdyż win cin grozi wtedy karą) skutkuje tą brakiem konkurencyjności i ograniczonym asortymentem. Jeśli chcecie wprowadzić coś nowego do portfolio musicie wskazać od kogo chcecie kupić towar, następnie kupuje go wincin, dodaje swoją marże i odsyła wam komedia. Odradzam

artursun 28.05.2012 *.fam113.internetdsl.tpnet.pl

2

Witam .

Mam pytanie dotyczące współpracy z Firmą Win-Cin , czy ktoś może mi powiedzieć jak układa się współpraca z nimi ? Zanoszę się z otwarciem sklepu z tej branży  ale ostatni wpis trochę mnie zniechęcił jeżeli chodzi o nawiązanie współpracy. To jest sporadyczny przypadek    czy faktycznie wszystko wygląda kolorowo ale przed podpisaniem umowy ?

Proszę o pomoc

ALKOHOLE WINOTEKA 10.10.2013 *.aup90.internetdsl.tpnet.pl

2

Witam, nazywam się Zbyszek Brzyski i jak we wpisie wyżej ANONIMOWO \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"winomaniak\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\ wskazał, odpowiadam za system ALKOHOLE WINOTEKA.

Oczywiście rozumiem rozgoryczenie i frustrację zawartą w wypowiedzi \\\\\\\\\\\\\\\"winomaniaka\\\\\\\\\\\\\\\" wywołaną z pewnością porażką w biznesie, który firmuję. Zapewniam, że taki sygnał nie wpływa dobrze na moje samopoczucie..... z drugiej strony, od lat w Win- Cin operujemy starym powiedzeniem właściciela firmy \\\\\\\\\\\\\\\" jak jest dobrze to jest dobrze, jak nie jest dobrze to jest źle!\\\\\\\\\\\\\\\"

i wtedy pretensje ma się do wszystkich poza sobą, postaram się obiektywnie ocenić wpis winomaniaka : Państwo otworzyliście sklep zgodnie z naszym systemem , korzystając gorliwie ze wszystkich udogodnień i naszej wiedzy, wykorzystali przyznany kredyt nie reagując na kolejne wezwania do uzupełnienia stoku magazynowego i asortymentu, przenosząc sklep w kolejne miejsca łamiąc procedury i klauzulę obowiązku informowania nas o takich decyzjach, żądając przy tym kolejnych inwestycji i konsultacji z mojej strony.

Kiedy pojawiły się przykre telefony od klientów, w jakich godzinach ten sklep funkcjonuje, bo ciągle jest zamknięty, a obrotów (zamówień) praktycznie z Partnerem nie było - postanowiłem współpracę zakończyć. Stąd, jak się Państwo domyślają, atak personalnie na moją osobę , jest przykry bo to ja osobiście pomagałem tym ludziom \\\\\\\\\\\\\\\"rozkręcić\\\\\\\\\\\\\\\" interes, który później \\\\\\\\\\\\\\\"zmarnowali\\\\\\\\\\\\\\\" zatrudniając kolejno przypadkowych pracowników z \\\\\\\\\\\\\\\"łapanki\\\\\\\\\\\\\\\".

Zamiast dbać osobiście o rozwój własnego sklepu, \\\\\\\\\\\\\\\"odpoczywali\\\\\\\\\\\\\\\". Zaznaczam, że głównym założeniem systemu jest to, że właściciel od początku wkłada swoją pracę, \\\\\\\\\\\\\\\"pańskie oko konia tuczy\\\\\\\\\\\\\\\".. Z pewnością na początku działalności eliminuje to wiele problemów.

Kontynuując, fakt jest taki, że:

Firma Win - Cin to zespół ludzi, każdemu z Partnerów zgodnie z umową przypisany zostaje konsultant odpowiedzialny za obsługę i doradztwo - tak więc, jeśli nie ze mną, wszystko można ustalić z konsultantem (o ile ma się taką wolę) a propos [...nie można liczyć na jakąkolwiek pomoc czy fachową wiedzę ze strony Win Cin]

Odnośnie portfolio - oczywiście nasza oferta jest zamknięta, trudno, żebyśmy inwestując środki w Partnera, pozwalali nabywać wina od konkurencji , jest to dość logiczne? Przy tak szerokiej ofercie jaką dysponujemy, nie ma takiej potrzeby.. zresztą w przypadku, gdy Partner ma potrzebę wprowadzić wina spoza Win - Cin , wystarczy zgłoszenie tego w formie załącznika do umowy, nie po to, by , cytuję: \\\\\\\\\\\\\\\"...wskazać, od kogo chcecie kupić towar, następnie kupuje go Win - Cin, dodaje swoją marżę i odsyła go wam komedia\\\\\\\\\\\\\\\" lecz po to, by ustalać trendy na rynku i kształtować portfolio dla dobra całej sieci.

Jeśli Win - Cin nie dysponuje ofertą na takie produkty, nawiązujemy kontakt z dostawcą i negocjujemy ceny dla całej sieci, włączając nowe pozycje (jeśli udaje się poprawić warunki a taki towar jest atrakcyjny). Partner najczęściej zyskuje lepszą cenę, możliwość zakupu nie pakietu z okreslonym minimum logistycznym, lecz nawet tylko 1 butelkę - co jest dużą wygodą w przypadku win drogich...

Zarzuty o kupowaniu tych samych win u lokalnych dystrybutorów to już wypowiedź wyjątkowo nieuczciwa - trzeba sobie jasno powiedzieć, że portfolio ALKOHOLE WINOTEKA to pozycje GŁÓWNIE z importu własnego ( często import tylko pod sklepy A W) i obce. Zaręczam , oferta cen zakupu win własnych jest unikalnie atrakcyjna. Mogę to wykazać każdej zainteresowanej współpracą osobie.

Pozdrawiam i polecam się wszystkim naszym potencjalnym Partnerom,

\\\\\\\\\\\\\\\"winomaniakowi\\\\\\\\\\\\\\\" dziękuję za współpracę.

Zbigniew Brzyski

datos 26.10.2013 *.per6.internetdsl.tpnet.pl

1

Witam.

Współpracowałem z firmą Win-Cin na zasadzie umowy agencyjnej. Współpraca przebiegała bardzo dobrze i mimo, że już nie mam przyjemności prowadzenia sklepu tej firmy, to miło wspominam okres pracy w Win-Cin. Zgadzam się z wypowiedzią pana Zbyszka. Jeżeli komuś nie wyszło w biznesie to nie można w szukać winnych pomijając w tym siebie.

Życzę powodzenia i sukcesów wszystkim, którzy zamierzają nawiązać współpracę w Win-Cin.

Pozdrawiam

Daniel Ś.

Katarzyna Hawryszczak 16.11.2015 *.user-94-254-133-192.play-internet.pl

1

Popieram wypowiedz winomaniaka, winoteka to porazka. Nieprawna umowa, niespelnione zobowiazania w stosunku do franczyzobiorcy zgodnie z umowa, narzucenie cen co jest niezgodne z ustawa I wiele innych spraw. Franczyzodawcy przede wszystkim kieruja sie wlasnym interesem, a partnera maja gdzies. Nie dajcie sie naciagnac. Popytajcie osob ktore wspolpracowaly z ta firma I szybko wycofali sie

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.