Forum: snc

28.05.2003
dred
*.visp.energis.pl

Zainteresowanych współpracą z firmą SNC chciałbym przestrzec przed problemami jakie na nich czekają. Oto kilka wybranych:
1.firma nie posiada żadnego podręcznika franchisingowego, szkolenie przed otwarciem punktu z zakresu jego prowadzenia trwa ok 2 godz. (jeśli masz kartkę papieru to możesz sobie coś zanotować bo nie dostaniesz żadnych materiałów poza tymi w których piszą jaką to świetną i dynamicznie rozwijającą się są firmą)
2. właściciel prowadzi nieuczciwą politykę wobec franchisobiorców tzn:
a) we własnych punktach stosuje niższe ceny od tych, które sugeruje franchisobiorcy (dochodzi nawet do sytuacji, że cena hurtowa dla franchisobiorcy jest wyższa niż cena detaliczna dla klienta w jego sklepach !!!)
b) najlepszy towar trafia tylko do punktów franchisingodawcy
c) franchisobiorcy, w przeciwieństwie do punktów własnych franchisingodawcy, muszą brać towar w bardzo dużych ilościach z jednego rodzaju np. jeżeli jakiś wzór koszulki pakowany jest w kartonach po 200 szt. to nie możesz go rozdzielić i kupić np. 50 szt tylko musisz kupić cały karton co powoduje że punkt w krótkim czasie "zapycha się" bardzo dużą ilością towaru w bardzo wąskim asortymencie.

Przed wejściem do sieci wszystkim zaiteresowanym polecam odwiedzenie punktów franchisobiorców i porównanie ich z punktami franchisingodawcy. Różnica ogromna.

28.05.2003
piotr
*.tpnet.pl

Wypowiedz DREDA jest zapewne działaniem jednej z konkurencyjnych firm próbujących zdyskredytować działania firmy SNC.

28.05.2003
dred
*.visp.energis.pl

Aby mieć pełny obraz sprawy wszystkim zainteresowanym polecam rozmowy z franszyzobiorcami (napewno są wśród nich również osoby zadowolone ze współpracy) i , jak wcześniej napisałem, porównanie sklepów licencyjnych ze sklepami własnymi firmy SNC.

03.06.2003
Maja
*.tczew.leased-e.ids.pl

Dred czy ty jesteś biorcą SNC czy swoje wypowiedzi opierasz na obserwacjach. Od pewnego czasu zastanawiam się nad otwarciem sklepu SNC. Co byś mi doradził.

03.06.2003
nabity w snc
*.lebork.sdi.tpnet.pl

Witam !!!

Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią Dreda, praktyki stosowane przez właściciela pana Gąsiorowskiego są dokładnie takie jak opisał.
Ta firma to jeden wielki haos nastawiona na szybkie wyciąganie dużej kasy z ludzi nie dając nic w zamian poza nieuczciwą konkurencją ze strony sklepów firmowych (w których niejednokrotnie ceny detaliczne są niższe niż te w których kupuje je biorca).
Maja dobrze się zastanów zanim się zdecydujesz bo jeśli o mnie chodzi to jest to mój najgorszy interes życia.
A tak na deser to mają tam super hiper Pana Sławka który jedynie posiada umiejętność wysyłania bez zamówienia największego szajsu który zalega im w magazynie (na twój koszt rzecz jasna)

03.06.2003
biorca Snc
*.lebork.sdi.tpnet.pl

O jak miło poczytać te superlatywy !!!
Widzę że nie jestem osamotniony i ktoś w końcu poruszył temat sklepów firmowych beznadziejnego SNC
To co oni napisali to najprawdziwsza "PRAWDA"
A co powiecie na temat tych wszystkich uszkodzonych ciuchów (średnio 20%) których nie ma możliwości zwrotu. Płacisz za I gatunek a otrzymujesz rzeczy nie nadające się do sprzedaży !!! nieraz lepsze mają w szmateksach a do tego na wagę.
Dodam tylko że ta firma musi się jeszcze dużo nauczyć bo jeśli nie zacznie szanować biorców to szybko zginie z wymagającego rynku.
pozdrowienia
Tomek

04.06.2003
"Ulter"
*.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

W roku 2002 zastanawiałem się czy nie przystąpić do sieci sklepów snc jednak dowiedziałem się wiele złego o formie zakupywania towaru itp.postanowiłen na własną ręke otworzyć sklep dziś mam ich już trzy jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany jaką kolwiek współpraco czy na zasadzie franczyzy czy też wspólnych zakupów proszę o kontakt. Mam wiele chandlowych układów jak również produkuje. Marża w moich sklepach wynosiod 40 do 70procęt a obroty od ok 20000 40000. [red. usunięto - treść reklamowa]

04.06.2003
maiiler
*.slupsk.cvx.ppp.tpnet.pl

biorąc pod uwage wasze wypowiedzi to wydaje mi się że powinniście sprzedawać warzywa na placu
pod blokiem;;;;;;;;;;; mam kilka sklepów snc
i mam powody do zadowolenia ;;;;;;;;ale interesy czeba umieć robić,a nie płakać nad sobą PODAJCIE SOBIE RĘCE CIUCMOKI.

04.06.2003
KOREK
*.slupsk.cvx.ppp.tpnet.pl

MAIILER MASZ RACJE ,SŁYSZAŁEM O SNC .
WYDAJE MI SIĘ ŻE JAK MAJĄ TYLE SKLEPÓW TO
ZNAJDZIE SIĘ KILKU PŁACZKÓW.POSIADAM PODOBNĄ
SPORZYWCZĄ SIEĆ ,ALE BIORĘ PRZYKŁAD Z LEPSZYCH.
SNC JEST DLA MNIE PRZYKŁADEM .

04.06.2003
LESZEK
*.slupsk.cvx.ppp.tpnet.pl

MIAŁEM KIEDYŚ SKLEP SNC ALE MUSIAŁEM ZAMKNĄĆ ALE ZE SWOJEJ WINY ,BYŁEM GUPIIIIIIIII MÓJ
ZNAJOMY MA ICH JUŻ KILKA I SOBIE DOBRZE RADZI

04.06.2003
Anonim
*.slupsk.cvx.ppp.tpnet.pl

ULTER JAK BĘDZIESZ MIAŁ 200 SKLEPÓW TAK JAK
SNC TO PODNOŚ GŁOS NARAZIE SOBIE ZARABIAJ NA
ROWER ,INTERESY Z TAKIM CIENIASEM TO MUSI BYC
FRAJDA.MAM 8 SKLEPÓW CCC JAK CHCESZ TO CIĘ MOGE
NAUCZYĆ HANDLOWAĆ I ZARABIAĆ.MOŻE ZA 50 LAT
BĘDZIESZ KIMŚ

04.06.2003
Jacky
*.krakow.sdi.tpnet.pl

Jestem jednym z większych biorców sieci SNC, działam też w innych branżach więc powiem wam, że: najważniejszą sprawą jest odpowiednie zorganizowanie działalności firmy, mając kilka sklepów nie można liczyć wszystkiedo na liczydłach - dla tych którzy sobie nie radzą. W każdej branży są produkty uszkodzone kwestia w tym aby straty z tego tytułu odpowiednio rozliczyć, jak ktoś przykładowo kupił 1000 bluzek w ciągu miesiąca i trafiły my się 5 uszkodzonych to niech nie przesadza, że będzie z nimi jeździł po całej Polsce aby je wymienić. Każda działalność ma swoje lepsze i gorsze strony a sukces osiągają tylko ci, którzy pracują nad lepszymi a minimalizują gorsze strony. Reasumując jeśli, ktoś potrafi tylko narzekać to nie zacznie sprzedawać lody na plaży może mniej na nich wtopi, chociaż różnie może być. Miłego Dnia

05.06.2003
marek
*.rodlo.sdi.tpnet.pl

Ulter, jesteś już prawdziwym biznes-mentem. Jak zarobisz pierwsze 20 zł to kup sobie słownik ortograficzny.

05.06.2003
dred
*.debniki.sdi.tpnet.pl

Jako że od mojej wypowiedzi rozpoczęła się cała niniejsza dyskusja chciałbym dodać kilka słów.
1. Jeżeli ktoś chcę otworzyć jeden sklep w sieci musi zwrócić uwagę na to iż towar pakowany jest w dużych ilościach np. po 100 150 szt. z jednego rodzaju lub czasami nawet rozmiaru. Oczywiście problem znika gdy ma się (tak jak niektóre osoby wypowiadające się na forum)kilka sklepów w sieci i taką ilość można sobie rozdzielić na wszystkie punkty. Niestety większość zaczyna od jednego sklepu.
2. Jeżeli chodzi o towar uszkodzony z mojego doświadczenia wynika że jest to znacznie więcej niż 5% zakupionych rzeczy, czasem "trafia się" cały karton.
3. "Maja" pytała o radę. Zrób to o czym pisałem już wcześniej oglądnij kilka/kilkanaście sklepów zarówno tych licencyjnych jak i własnych sieci, porównaj ceny, asortyment, koniecznie porozmawiaj z właścicielami szczególnie z tymi którzy mają 1 sklep, bo przecież od takiej ilości punktów Ty będziesz zaczynać. Decyzja należy do Ciebie.

Niektóre osoby na forum zamiast rozmawiać o faktach próbują dyskredytować tych którzy mają zastrzeżenia do sieci poprzez pisanie o nich: "ciucmoki", "płaczki", "sprzedawajcie warzywa na placu". Po co ? Skąd tyle agresji ze strony "maiilera" ? Może "maiiler" to ktoś kogo te uwagi dotyczą osobiście.
Własną działalność gospodarczą prowadzę od 4 lat. Zaczynałem z 1 pracownikiem dziś zatrudniam ok.30 więc ciężko mi zarzucić że siedzę z założonymi rękami i narzekam albo że nie radzę sobie w interesach. Mając inne interesy poza snc porażka dla mnie nie jest zbyt bolesna, ale co z osobami które zaangażują w to wszystkie oszczędności albo na uruchomienie interesu zapożyczą się u znajomych lub w banku ? Pozdrawiam.

06.06.2003
MIKA
*.debniki.sdi.tpnet.pl

SNC to żaden franchising. Zwykła hurtownia sprzedająca odzież, której punkty sprzedaży wyglądają podobnie. Nie dają żadnego wsparcia, gazetki reklamowe wydają tylko dla swoich punktów bo mają w nich niższe ceny niż w sklepach licencjobiorców.

06.06.2003
Maja
*.tczew.leased-e.ids.pl

Dred dzięki za dobrą radę. Cały ten temat całkowicie zniechęcił mnie do współpracy z firmą snc. Jeżeli jest wielu niezadowolonych biorców to coś musi w tym być. Jeżeli ktoś sobie w tym daje rade to chwała mu. Ale podejżewam że większość tych którzy obrażają osoby współpracujące z snc starają się zatrześ złe wrażenie jakie zrobiła sobie firma na rynku. Jednocześnie należy powiedzieć że robią to w najbardziej PROSTACKI sposób jaki można sobie wyobrazić czyli przez obzażanie innych.

08.06.2003
KONTAKT
*.lebork.sdi.tpnet.pl

Witam !!!
zgadzam się z wypowiedzią dreda i obawy maji uważam za słuszne. Ja właśnie zamykam sklep sieci SNC przez prawie rok nie otrzymałem żadenej pomocy ani nawet propozycji zwiększenia sprzedaży od sieci SNC. Czary goryczy dopełnił sklep firmowy w Koszalinie w którym ceny niektórych artykułów są niższe niż ja je kupuję w SNC za gotówkę ( ciekawe co )poza tym są tam ciuchy o których nigdy nie słyszałem ( są tylko w sklepach firmowych) myślę że idea jest dobra ale Gorzej z wykonaniem jedyna nasuwająca się sugestia to próba zabicia swoich biorców przez SNC.
ULTER JAK MASZ jakąś ciekawą propozycję to proszę o kontakt adb@kontakt.lebork.pl lub 602 61 71 81.
pozdrawiam wszystkich a snc nie polecam

14.06.2003
ola
*.debniki.sdi.tpnet.pl

oooo!

18.06.2003
Mateo
*.chomiczowka.net.pl

Mam prośbę do redakcji o publikowanie adresów internetowych osób wypowiadających się - teraz każdy może wpisać głupotę razy 10 i wydaje się, że to pogląd powszechny.

03.07.2003
Exil
*.lebork.sdi.tpnet.pl

Witam

Co tu dużo pisać każdy robi swój biznes w przypadku Snc oni robią swój a biorcy niech się sami bujają z towarkiem który na własne życzenie sobie kupili!!!
Przecież tak naprawdę w Snc nie mają pojęcia o frenczyzie oni tylko sprzedają tandetny drogi towar za gotówę i o nic się nie martwią.
Więc robią swój biznes nie patrząc na małych sklepikarzy których nabili w przysłowiową butelkę obiecując szkolenia opiekę nad sklepami,wspólne promocje itd. itp. a tak naprawdę są po prostu drogą hurtownią która przy okazji kręci sobie lody na swoich sklepach uzyskując dobre ceny zakupu za waszą kasę !!! jak dobrze poszukacie to za gotówkę można wiele więcej sobie wynegocjować w lokalnych hurtowniach (przy dużych zakupach) niż w snc.
Więc polecam Wam KOCHANI "kupujcie u Siebie" niż macie mieć stałe problemy z SNC
Na koniec dodam iż ja od prawie pół roku nie jestem w sieci Snc i od tego czasu naprawdę wiele się poprawiło pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w naszym kraju.
pozdrowienia dla wszystkich wytrwałych biorców i powodzenia.
exil

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.