Forum: snc 1475

też_w_temacie 15.10.2003 *.pf169.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl

dzięki Meg - jestem prostym człowiekiem - nie odwołam się do Pana B. na niebiesiach..... :)

KOLEŚ 18.10.2003 *.pa87.opole.cvx.ppp.tpnet.pl

PASIKONIK ALE TY PIER...... JAK BY SKLEPY NIE SPRZEDAWAŁY JAK TY TO NAZYWASZ LEWEGO TOWARU TO Z TOWAREM JAKI OFERUJE SIĘ W MAGAZYNIE SZYBKO BY SPLAJTOWAŁY !!!! A PO DRUGIE PO CO PRZEPŁACAĆ NP.SKAPETKI KOMPUTEROWE KOSZTUJĄ DWA RAZY WIECEJ JAK W WÓLCE I WIELE INNYCH TOWARÓW MA PODOBNE RELACJE CENOWE!!!!

z boku 22.10.2003 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Sklepy SNC jak widać na zdjęciach w prezentacji udaja się i w galeriach handlowych i w małych miastach. Czyli popyt na produkty tej marki istnieje. A czym ma się kierować biorca przy wyborze franchisingu jak nie popularnościa marki wśród ostatecznego klienta... Inne sieci konkurencyjne wobec SNC np. Cenowa Bomba też radzą sobie nieźle, ale wciąż są duzo mniejsze.

SNC 24.10.2003 *.w3cache.tpnet.pl

Pojawiły się ostatnio zarzuty co do monopolu dostaw. Nie rozumiem tego argumentu ze strony niezadowolonych „licencjobiorców”, ponieważ nikt tego faktu podczas negocjacji warunków umowy nie ukrywa, a jest to podstawowa zasada sieci franchisingowych.
Odpowiadając na zarzuty KOLESIA:
Wólka Kossowska czy Stadion X-lecia to miejsca, gdzie można niejednokrotnie kupić tańszy towar, ale niekoniecznie legalny i opodatkowany. Stąd wynikające różnice w cenach. Firma SNC buduje swoją pozycję w sposób rzetelny i zgodny z prawem. Nie kupujemy towarów od niesprawdzonych dostawców. Odpowiedzią SNC na ofertę Wólki i Stadionu są nasze własne kolekcje (OSKAR, OSCAR KIDS, OSCAR BABY), zamawiane, produkowane
i sprowadzane legalnie.
Chciałbym zatem zapytać, czy szanowny KOLEŚ ma na swoje wszystkie towary dowody zakupu?
Nie życzymy wizyty UKS, bo oni wtedy wyjaśnią Panu różnice cen.

Z poważaniem
P. Beltrani
licencja@snc.pl

ktoś 25.10.2003 *.qu28.neoplus.adsl.tpnet.pl

jestem właścicielem sklepu CENOWA BOMBA czyli kąkuręcyjnego i uważam że właściciele tych sieci dbają tylko o SWOJE interesy i przekonalem się otym na własnej skórze

też_w_temacie 27.10.2003 *.pb49.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl

Nie wszystkie sieci franczyzowe opierają się na monopolu dostaw /sieci spożywcze/ - ale to mniej istotne, ale Panie SNC monopol o którym mówię w głównej mierze odnosi się do pomijanego milczeniem przy omawianiu umowy nadziałów towaru - dzięki któremu wpychacie swoim partnerom masowo towar niechodliwy i drogi i to jest jedna z Waszych dróg do niewątpliwego sukcesu jaki odnosicie. Ale ma Pan rację wszystko jest zawarte w umowie i trzeba ją lepiej czytać a później nie wołać że SNC jest "be".Rozwijacie się i zarabiacie kasę - a o to chodzi w biznesie.
Jeżeli chodzi o różnice cen i legalność towaru między Wólką a SNC to na 90 % uważam że żródło towaru jest takie samo - i Chińczycy tam handlujący i Wy kupujecie od tych samych "importerów".

Mikado 10.12.2003 *.pr237.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl

Mam pytanie do licencobiorców SNC , jak układa się Wam współpraca i czy gdybyście ponownie mieli podpisać umowę z SNC to podpisalibyście ????.
Pytam , bo nauczony doświadczeniem z innymi firmami mam wiele obaw, a czytając niektóre wypowiedzi zauważam, że i tutaj nie za wesoło.

też_w_temacie 15.12.2003 *.pf149.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl

Panie SNC, jednak powolutku Wasi biorcy dostrzegli różnice w cenach między magazynem a Wólką i tam robią zakupy /skarpety, rajstopki i mnóstwo innych ciakawostek, takich samych jak w Krakowie albo łudząco podobne - różnica w cenie ogromna a legalność zakupu, to - "Polak potrafi"....
Ale,ale panie Piotrze B. jakoś nie zauważam ostatnio Pańskich wypowiedzi - brak konceptu? :)

Radek 31.12.2003 *.pa104.barlinek.sdi.tpnet.pl

Jeszcze wczoraj byłem pełen optymizmu przegladając "ładnie napisaną" ofertę frnachisingową firmy SNC, ale dziś mój obraz po przeczytaniu kilkunastu wpisów wna forum nieco się zmienił i nie ukrywam, mam pewne obawy, wydając 30.000 - 60. 000 złoty na zatowarowanie i za markę. Co do marki nie mam wątpliwości, ale niepokoi mnie szereg opinii o towarze, jego cenach i odpowiednikach tego samego towaru w sklepach :własnych" sprzedawanych po niższych cenach a zarazem towaru lepszego. Jestem z miejscowości w zachodniopomorskim, 15.000 mieszkańców. Posiadam lokal 80-100 m2 w pobliżu marketu spożywczego NETTO a także blisko osiedla mieszkaniowego. Od 10 lat prowadzę największy w mieście (w innym własnym lokalu) 140m2 sklep z tanią odzieżą zachodnią używaną i zgrzeszyłbym gdybym narzekał, ale człowiek chcąc się realizować - chce więcej. Poważnie interesowała mnie oferta SNC, ale nie dlatego, że marka sklepów jest ciekawa, wizualizacja ładna. W sumie, szczerze powiedziawszy nazwa i kolorystyka mi się osobiście nie podoba, ale plusem miały być ceny jakich nie zdołam osiągnąć nawet na słynnych bazarach pod Łodzią. Markę, wizualizację mógłbym stworzyć sobie sam. Wizualizacja wnętrza, fasada i reklama nie są mi obce. Oferta SNC wydawała się jednak korzystna, bo jak wytłumaczyć ekpansję i posiadanie 180 punktów sprzedaży. Jednak wiem, że gdybym miał się obecnie decydować na ofertę współpracy z SNC, zarzadałbym gwarancji takich samych cen jak sklepy "własne" firmy, zarzadałbym identycznego standardu towaru a dokładniej rzecz ujmujac - zarządałbym aby firma nie faworyzowała żadnego punktu. W miasteczkach 15 000 na dzień dzsiejszy nie ma znaczenia jaką sieć dany punkt reprezentuje. Zapewne mało kto słyszał tu o sieci SNC, choć to bardzo nowoczesne miasto. Tu liczy się jakość i cena. Posiadanie dobrego i taniego towaru jest podstawą sukcesu sprzedaży. Proszę o Wasze opinie na temat współpracy z firmą SNC!

Chciałbym się również zorientować czy firma SNC prowadzi hurtownię odzieży w której zaopatrywać się mogą podmioty nie nalezące d sieci?

loko 23.02.2004 *.nexus.bialan.pl

chyba jednak coś nie w porządku z tą siecią.nawet biorac pod uwagę,że niektóre osoby wypowiadają sie o snc pod różnymi nickami to 8 osób wypowiedziało sie negatywnie, a tylko 4 pozytywnie.no i zarzuty dosyć poważne, wskazujące ,że krytykujący mają więdzę o sposobie dystrybucji towaru w snc.to ich uprawdopodobnia

dostawca 23.02.2004 *.mok.waw.pl

Njaważniejsze, żeby kandydat na biorcę zapytał o opinie o sieci OBECNIE działających biorców. Jest ich ponad 150, wiec nie bedzie z tym kłopotów. Opieranie sie na opiniach tych, którzy biorcami nie zostali, bo byli za słabi albo zostali z sieci usunięci, bo byli za słabi lub oszukiwali, to niezbyt dobry pomysł.

XXX 01.03.2004 *.217.8.179.146

Brawo dostawca !!!! Zgadzam się w 100% i jestem tego samego zdania, że to forum to miejsce dla oszołomów co nie potrafili prowadzić interesu i teraz próbują płakać i zniechęcać innych.

loko 17.03.2004 *.router3a.grajewo.net

Tak mnie zaciekawiły sklepy SnC,że pojechałem 200 km do najbliższego,czyli w Warszawie żeby zobaczyć jak to cudo wygląda.Sklep działa od niedawna, jest ładnie wykończony,ale towar pożal się boże.Totalne chińskie badziewie.Prawie cały towar w koszach i po kilka bluzeczek na wieszakach.Chyba nie zdążyli go zatowarować(byłem w miesiąc po jego otwarciu), a moze wszytko już wyprzedali.Jeżeli tak wygląda normalne zatowarowanie to nie wróże temu sklepowi długiej działalności.Co dziwne osób grzebiących w koszach było nawet sporo.Ale ile trzeba sprzedać par majtek za 2 zł i skarpet, czy rajstopek żeby zarobić na czynsz?Chyba powinienem przejechać się do sklepu prowadzonego przez dawcę licencji żeby zobaczyć właściwy asortyment.

Józek 19.03.2004 *.213.199.233.234

CNC może byc niezłe

kolo 21.03.2004 *.pe120.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl

józek co to jest CNC

MIH 24.03.2004 *.pd33.jeleniag.cvx.ppp.tpnet.pl

Mam 4 sklepy i chcę więcej

Anonim 24.03.2004 *.aaz176.neoplus.adsl.tpnet.pl

mich podaj meila do siebie

Wolek 24.03.2004 *.pj120.szczecin.sdi.tpnet.pl

Fakt SNC to badziewie. Widzialem ich firmowy sklep - turecko/ chinsko/ polski chlam. A ta ich lepsza linia czyli tzw. OSCAR - to ten sam chlam tylko z naszywka OSCAR. Kiepsko szyte,
nici ida krzywo, materialy III liga, po pierwszym praniu farba zlazi. Pachnie w srodku chinskimi trampkami. Sklepy dla ubogich. Ale uwaga ludziska !!! Ten biznes sie naprawde kreci, ludzie to lykaja bo zyjemy w biednym kraju i nie mozemy skazywac 60 % spoleczenstwa
na uzywane gacie, skarpety, rajstopy, biustonosze, espadryle i trampki po bogatych sasiadach.
Inny asortyment ze szmateksow to sam nosze
jak koszule , kurtki, swetry (np ulubiona marka L.O.G.G tez nawiasem wiekszosc made in China - ale inna jakosc zupelnie).
Mozemy tu wybrzydzac na towar w SNC (bo nie na same SNC) ale sa cholera potrzebni na rynku, bo rynek ich lyka i sie rozwijaja - to jest jedyne kryterium oceny i weryfikacji biznesu.
Daleko im towarem do Reserved z sieci LPP, ale coz jedni i drudzy sa potrzebni. Wiec nie pitolcie tu tekstow ze SNC handluje chlamem bo to fakt ale tego chce rynek, tylko dajcie jakies informacje, ze np sa niewiarygodni jako firma, bo np nie placa lub komus nie zaplacili, albo kogos oszukali, albo jeszcze co innego , a nie walcie tu tekstow sa be i fe
bo ktos moze sie nie nadaje na handlowca i niech lepiej pracuje na poczcie albo w piekarni. Do handlu trzeba miec smykalke.

Borys 27.07.2004 *.aiv101.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
Jestem byłym biorcą, zainteresowanym mogę co nieco powiedzieć, jak firma snc pracuje i kto tam naprawdę zarabia borysn@poczta.onet.pl

bleee 28.07.2004 *.bg58.internetdsl.tpnet.pl

TAk naprawdę, to chyba prawda leży pośrodku... nie sadzicie, z jednej strony rzeczywiscie mogą zdarzyć się jakieś potknięcia, z drugiej przy tak dużej sieci i silnej ekspansji trudno byłoby ich uniknąć.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.