Forum: Czy warto prowadzić biuro podróży? - turystyka i hotele 33

mar-ras 22.04.2010 *.94.254.166.106

10
Czy ktoś potrafi udzielić informacji na temat biur podróży. Czy można z tego wyżyć? Jakie biuro jest najlepsze?

loko26 22.04.2010 *.ecs66.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
temat już wałkowany na tym forum - leniwym polecam poszukać...

mar-ras 22.04.2010 *.94.254.166.106

10

czyli raczej kicha z tym biznesem...

PiotrdrugiPiotr 25.04.2010 *.212.160.203.24

94
tez myslę że kicha i to kapuściana

mar-ras 26.04.2010 *.109.243.176.19

10
dlaczego tak sądzisz? prowadziłeś taki biznes?

misiek002 26.04.2010 *.afit115.neoplus.adsl.tpnet.pl

13
Nie opowiadajcie bzdur! To jest dobry interes. Jak każdy biznes wymaga dużego zaangażowania ze strony franczyzobiorcy. Nie wystarczy zatrudnić pracowników i czekać na zyski, które same nie przyjdą... 

ModeMan 05.05.2010 *.public-gprs98898.centertel.pl

2

dobry interes... lecz franczyza niepotrzebna - nic nie daje... warunki sam ustalasz z organizatorami...

 lepiej popracować w biurze i nabrać doświadczenia pierw

Zigi47 05.05.2010 *.chello089074126033.chello.pl

10
ModeMan, dlaczego uważasz że franczyza nic nie daje w tej branży? nie jestem z tego rynku tylko czytałęm o nim, więc mnie popraw jeśli siemylę, ale wydaje mi się że w przypadku bardziej znanych sieci jac Neckermann dostajesz brand (oczywiście poza dostępem do ofert na warunkach sieciowych), dla odmiany jedna z młodszych sieci (Multita) współpracuje z wieloma touroperatorami i ich biorca ma u siebie oferty wszystkich większych biur. Sądzę, ze na własną rękętego nie zrobisz...

PrzemekP 31.10.2010 *.amj185.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
<p>Proszę o poradę osób które weszły już w taką franszyzę. Czy jesteście zadowoleni z tej inwestycji, czy współpraca z licencjodawcą układa się zgodnie z pierwotnymi ustaleniami i ewentualnie jakiego polecacie do podjęcia współpracy.</p><p> </p>

leon24 08.12.2010 *.aebv98.neoplus.adsl.tpnet.pl

94

Witam

widzę, że Multita się rozrasta. Czy ślędzą te forum biorcy ?

Może ktoś znający się na temacie wypowie się jaka aktualnie jst koniunktura w tym segmencie. Czy realne są prowizję od touroperatorów na poziomie 20% ?

pzdr

PiotrdrugiPiotr 09.12.2010 *.212.160.203.24

94

już od dobrych kilku lat jeżdzimy na różengo rodzaju wczasy- letnie, zimowe, krajowe, zagraniczne. Przewaznie z biurami podróży. Mam sporą grupę znajomych , którzy jeżdzą bądz z nami, lub , nie. I tak. ja zawsze kupuje wczasy, w salonie firmowym. nigdy u pośrednika , który ma 60 ofert. Moi znajomi robią tak samo. Spora grupa ludzi kupuje przez internet.

w obecnym czasie ciągłych bankructw, myslę że to kwestia zaufania. Mój znajomy prowadzi w Lublinie cos na kształt multity. Mówił mi że tal naprawdę, sprzedają się 5 - 6 biur, tych dużych. I jest to w 100% biznes seonowy.

 nie wiem jakie są wasze doświadczenia , ja zawsze będe kupował wycieczki w salonach firmowych.

leon24 09.12.2010 *.ekf54.neoplus.adsl.tpnet.pl

94

Ja akurat także sporo podróżuję z polskich i niemieckich biur podróży, objechałem kawał świata i tu mam inne zdanie - kupuję ale w zaprzyjaźnionych biurach agencyjnych. Wększy wybór, przez co można za super pieniądze kawał świata zwiedzić, Biuro firmowe przed niczym nie chroni. Natomiast ważna jest informacja co do sezonowiści - czy w sezonie zarobi się tyle aby utrzymać biuro w pozostałej części roku ?

Pzdr

Ula 14.12.2010 *.89-78-86-117.dynamic.chello.pl

1
Też jestem ciekawa, podbijam temat

WILUŚ 04.01.2013 *.azu59.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
WARTO CZY NIE WARTO, OTO JEST PYTANIE ?

PiotrdrugiPiotr 05.01.2013 *.212.160.203.24

94

prowadze juz 3 lata dwa firmowe salony dużego touroperatora, w dwóch duzych miastach. Oba zlokalizowane sa w dużych galeriach handlowych. Powiem tak, przeprowadzając analize swot. słabe strony: bardzo duże miesięczne koszty funkcjonowania (ale z drugiej strony jesli nie otworzysz w dużej galerii to zginiesz), duże koszty wejścia - wizualizacja, adaptacja. Nieregularność dochodów - a czynsz, zus i pracowników płacic trzeba co miesiąc. MOCNE STRONY - super praca, ciekawa, dwa razy w roku wyjazdy, nikt cie na nic nie oszuka (mam na mysli pracowników). tak naprawde masz bardzo dobre dochody 4 - 5 miesiecy w roku. w pozostałe musisz się skrobać. Zawsze, przynajmniej u mnie są 2 miesiące, gdzie trzeba dołożyć.. Mam 6 pracowników, mam siwe włosy. To trudny biznes, czasami bardzo trudny. Ale nie zamienił bym go na inny.

Ensio 10.01.2013 *.exf48.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Więc wychodzi na to, że interes jak każdy inny - przy dobrym, konskewentym podejściu da się radę? 

Tomex 08.03.2013 *.agij126.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Co myślicie o zakładaniu - wejścia we franchising - biura podróży. Wiem że będą głosy za i przeciw. Lokalizacja: duże miasto i małe też. Wiem, że jest juz dużo wpisów na ten temat, ale są one stare i mało aktualne. Pozdrawiam i prosze o konkrety.

japanese 11.06.2013 *.host-94-231-62-84.ip.jarsat.pl

21

Kiedys chcialem wspolpracowac z Multita ale po przeczytaniu umowy i podliczeniu haraczu na ta firme zrezygnowalem. Jesli do tego doda sie przeciagajacy sie kryzys to nie widze sensu wchodzenia w taki interes. Jak ktos pisal wczesniej w duzej galerii handlowej zarabia przez 5 mies a reszta to kombinowanie. To ja wole mniej ale systematycznie.

Dalonzo4 02.10.2013 *.c232-162.icpnet.pl

1

Ja myślę, że warto prowadzić takie biuro podróży. Jest to dobra i bardzo fajna opcja na samorozwój i otwarcie własnego biznesu.

adamella 07.03.2014 *.89-76-116-93.dynamic.chello.pl

13

Teraz jednak częściej się słyszy o tym, ze biura podróży splajtują, niż zyskują, wniosek ssam się nasuwa. Ja nie bawiłabym się w coś takiego, za duże ryzyko.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.