Forum: Inwestycja w stację paliw - stacje paliw i art. motoryzacyjne 31

lilka 23.04.2010 *.bcw61.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Witam! Mam ok 2h ziemi przy ruchliwej trasie, byłaby to bardzo dobra lokalizacja na stację paliw,parking dla TIR-ów gdzie również można by było coś zjeść ale jak większość zjadaczy chleba brak funduszy na rozkręcenie interesu.Moje pytanie jest takie: czy wkład własny na założenie stacji benzynowej (franczyza ) zawsze będzie wymagany czy może wystarczy dobre miejsce,pomysł,operatywność i pracowitość.

iks 24.04.2010 *.aauh78.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
O ile wiem (mój przyjaciel ma stację paliw), do pomysłu trzeba jeszcze "dołożyć" kilkadziesiąt milionów złotych:-))

iks 24.04.2010 *.aauh78.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
ups... miało być napisane tak: kilka(dziesiąt).

lilka 24.04.2010 *.bch179.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
no właśnie ok 200tys dla mnie to utopia

Tomek Wlkp 25.04.2010 *.aeig26.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Witam,

Tak się składa, ze piszę pracę mgr na temat franczyzy stacji paliw. Poza ziemią, potrzeba minimum 2,5 mln złotych netto.

Przy okazji zapraszam do wypełnienia ankiety:

http://www.ankietka.pl/ankieta/39575/ankieta-na-temat-stacji-paliw-w-polsce.html

iks 26.04.2010 *.dno198.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Z tego co wiem, 2.5 mln zł nie wystarczy na zakup odpowiednich zbiorników na paliwo a gdzie reszta infrastruktury? a gdzie koszty robót ? a koszty zezwolenia? (teraz tylko ryby nie biorą - wiem coś o tym - jestem  przy okazji dość dobrym wędkarzem):-))

misiek002 26.04.2010 *.afit115.neoplus.adsl.tpnet.pl

13

Stacja Orlen (nie wiem czy prowadzi jeszcze "sprzedaż franczyzy") , ale kiedy ją prowadziła otwarcie takiej stacji wraz ze sklepem z art. spożywczymi i motoryzacyjnymi (jak każdy większy Orlen) to koszt ok 3,5 mln zł. 

Można się zdziwić ile trzeba czekać na pozwolenia dot. otwarcia takiej stacji :) 

Tomek Wlkp 26.04.2010 *.aeig26.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Racja, 2,5 mln może być mało.

Dystrybutory można wziąć w leasing,ale ... to i tak duże sumy. Sporo zapłacimy też za nawierzchnie, pasy włączenia/wyłączenia, itp.

lilka 26.04.2010 *.bcz80.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
No to moje marzenia się nie ziszczą ale dzięki za wpisy.

YarpenZ 27.04.2010 *.gl227-36.master.pl

13
Zamiast stacji paliw zrób parking dla TIR'ów + jakiś bar + sanitariaty i działaj. Inwestycja mniejsza niż przy cpn'ie.

lilka 27.04.2010 *.bcx234.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
No tak, masz rację nad tym też się zastanawiałam ale to też po przeliczeniu są ogromne koszty zaczynając od przygotowania terenu na barze kończąc, dlatego pomyślałam o franczyzie.

iks 28.04.2010 *.aavd3.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Jeżeli grunt jest atrakcyjny, lilka, to go sprzedaj i kup sobie  działający "biznesik", na którym będziesz się znała i z którym sobie poradzisz. Przecież nikt "normalny" nie zainwestuje kilku milionów złotych  w teren który nie jest jego własnością.

nati 11.09.2014 *.public-gprs517525.centertel.pl

193

Myślę, że to dobry pomysł, ale musisz zaopatrzyć się w dobre oleje silnikowe. Tak naprawdę najwięcej zarabia się na takich rzeczach, a nie na samym paliwie.

tomaszjawor10 21.09.2017 *.user-94-254-168-233.play-internet.pl

40

Potrzrba strasznie dużo kasy na rozkręcenie stacji paliw.

Maffek 22.05.2018 *.212.244.185.28

74
Polecam www.budowairemontystacjipaliw.pl, firma pomoże przy remoncie, budowie. Posiadają również inne usługi związane ze stacją paliw, warto zajrzeć na wcześniej wymienioną stronę, pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.